Acil cevap bekliyorum sizden kızlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selvi can tarafından oluşturulan Acil cevap bekliyorum sizden kızlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,692 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Acil cevap bekliyorum sizden kızlar
Konbuyu başlatan Selvi can
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gultl2411

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
En kısa zamanda gidecegim inşallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bnde mi yikamim sizce
Mantarsa evet çünkü sirke mantarı daha da tetikler hem tahriş eder hem kaşıntı artar..ben içten gelen akıntı için dedim sadece. Eğer dışardan kaşıntı var ise sadece su ile yıkayın.

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Bnce direk doktora gidin keşke ilk haftalarda doktorunuza soyleseydininz ilerlemiş olabilir

Ya bnm de enfeksiyonum var ama her idrardan sonra yikadigim için bana sakın yikama dedi artk yikadikca enfeksiyon tekrarlar dedi
Sizinki mantar olabilir o zaman. Turşu, ekşi, baharatlı yediğiniz zaman kaşıntıniz çoğalır. Sirke de mantarı tetikler hem tahriş eder hem de o bölgenin iyileşme sürecini uzatır. Tuzlu şeylerde aynı şekilde. Sadece su ile yikayacaksiniz.

Elisa ikra34

Kayıtlı Üye
rank
Sizinki mantar olabilir o zaman. Turşu, ekşi, baharatlı yediğiniz zaman kaşıntıniz çoğalır. Sirke de mantarı tetikler hem tahriş eder hem de o bölgenin iyileşme sürecini uzatır. Tuzlu şeylerde aynı şekilde. Sadece su ile yikayacaksiniz.
İşte bnmki normal enfeksiyon doktorum bana yıkama dedi iç çamaşırlarimi süreli sık sık değiştiriyorum bana demişti ki sürekli temiz tutuyoruz ve en küçük şeyde enfeksiyon kapıyoruz

gultl2411

Kayıtlı Üye
rank
Mantarsa evet çünkü sirke mantarı daha da tetikler hem tahriş eder hem kaşıntı artar..ben içten gelen akıntı için dedim sadece. Eğer dışardan kaşıntı var ise sadece su ile yıkayın.
Hem akıntı hem kaşıntı ikiside çok fazla oluyor

Bnde sakın yikama demişti ve yikamadigim zamndan beri akıntım çok yok normal bnce sende dene çünkü titizlik enfeksiyonu tekrarliyomuş
Anladım pki kaşıntı falan da oluyor muydu sizde

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Hem akıntı hem kaşıntı ikiside çok fazla oluyor

Anladım pki kaşıntı falan da oluyor muydu sizde
Senin enfeksiyonun biraz ilerlemiş canım, bu ara eşinle de birlikte olma istersen ona da bulaşmis midir bilmem ama sen iyilesen bile ondan sana tekrar geçer.

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Yaaa acaba ondan mı bana geçti normalde ilişki sırasında kadında görülür mü yaa bnmkide mi öyle oldu acaba
Eşinden değildir ama senden ona geçebilir sen tedavi olsan da bı sefer eşinde olduğu için tekrar sana bulaşabilir. Şöyle olacak, sana doktor fitil felan verecek zaten ilaç krem herneyse. Tadavin bitene kadar ilişkiden uzak duracaksın. Enfeksiyona maruz kalmanın bir çok sebebi var. Mesela bak;
-Hormonlardaki değişiklikler,
-Bağırsaktan gelen bakteriler,
-Yetersiz ve yanlış taharetlenme,
-Cinsel ilişki,
-Vajinadaki floranın değişmesi,
-Progesteron hormonunun kaslarını gevşetmesi ve bakterilerin geçişine izin vermesi,
-İmmun sistemini baskılayan hastalıklar.....
Uzayıp gidiyor bu liste. Dikat et kendine çamaşırını sık sık değiştir, ilişkiden sonra muhakkak tuvalete gir 1 damla da olsa idrarını yap taharetini güzel yap.dusta felan özel bolgene sabunla felanda yıkama. Vajina kendine özel bir sıvı üretiyor temizliyor kendini. Doktor randevusu şimdiden al randebu bulamadan bike bir şekilde sabah erkenden git muayene ol sen çok ihmal etmişsin canım, şu gibi akıntın olur.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar