Adli vaka

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Rahime BAYAR tarafından oluşturulan Adli vaka başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,044 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Adli vaka
Konbuyu başlatan Rahime BAYAR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Azranurun annesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba benim yaşım 16 Mayıs'ta 17 ye girecem erken evlendim isteyerek hastaneye korkarak gidiyorum ceza almayalim diye bugün gittim kaydımi yaptırdım bana adınıza adli vaka var dediler sizce bebeğimi alırlar mı veya eşimi hapise atarlar mı çok korkuyorum ben 😐
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Canım yeni yasa çıktı bununla ilgili 16. Yaşını doldurmuş kişiler için özel düzenleme çıktı. 16 yaşını dolduran kişi hakim izni ile evlenebiliyor. 17 yaşını dolduranlar ise aile izni yada Hakim izni ile evlenebilir. Mahkeme olur ama Bi şekilde çözülür. Çocuk oldugu için de hakim davayı çok uzatmaz canım. Çocugu elinden almazlar yeni çıkan düzenleme bu şekilde şuan canım.

ErrBaa🧑🧒

Kayıtlı Üye
rank
Nasip kısmet demişsin de 16 yasında ne derdin vardı be tatlım.daha sen çocuk denecek yaştasın .senin yasında kardesim var annem sabah kahvaltı hazırlayıp okula yolluyo.üstüne bide bebiş.😔 Ah ahh.Keşke elinde bi diplomam vs olsaydı .üzülüyorum hemcinslerimi böyle görünce.😔 Soruna gelince yaşın çoookk küçük doğum için. şikayet olursa başınız daha çok ağrır.Hastanede mecbur bildirmek zorunda .dünya nın binbir türlü hali var polislerde mecbur arastırıp bakarlar ama korkma kimse süt bebeğini anneden ayırmaz

Evlatlarim ❤️❤️

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba benim yaşım 16 Mayıs'ta 17 ye girecem erken evlendim isteyerek hastaneye korkarak gidiyorum ceza almayalim diye bugün gittim kaydımi yaptırdım bana adınıza adli vaka var dediler sizce bebeğimi alırlar mı veya eşimi hapise atarlar mı çok korkuyorum ben 😐

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Ben gördüm canım. Eğer yaşın 18 yaş altı ise ve ayrıca senin nikahın yoksa. Polis ekibi eşlik ediyor. Hastanede muane oluyosun bebeği tabiki almiyolar alamazlarda ama ya para cezası kesiyorlar yada. Aile şikayetçi olursa eş hapse giriyor bugün aynı olayla karşı karşıya kaldım adama takdilar kelepçeyi goturduler

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Allah hakkında hayırlısını versin ne diyim yani yaşın çok küçük. Şuan bu durumu yaşasan senin için bir tranva tek soru soracam bugüne kadar hiç bir bebeğin kontolune veya da herhangi bir testde girmedinmi hastane de

Anne Adayı

Kayıtlı Üye
rank
Kimse kısmeti değiştiremiyor canım 🙂 böylesi demek ki benim için daha hayırlıymış nerden biliyorsun?
Ben hayırlı yada hayırsız demiyorum ki.. ben de bir anneyim we asla kızımın 15 16da ewlenmesini istemem.. Çocuksun daha çocuk ben buna üzülüyorum.. saqlıkla bebeqini kucaqına al büyüdüqünü qözlerinle qör o zaman o kadar iyi anlayacaksın ki..

Ben erken evlendim diye üzülüyordum 23 de evlendim 25 bebeğim oldu
Wallahi bende aynı 24 de ewlendim.. 26da anne oldum.. şuan diyorum ki keşke bi kaç sene daha ewlenseydim. Ha bu kocam hayatım kötü olduqundan mı çok şükür herşey yolunda kocamı da sewiyorum ama sorumluluk duyqusu o kadar aqır ki..

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Çocuğu senden almazlar cnm .. ama sen bu konuları bilen bı avukata danış ona göre mahkeme yoluyla bu sorunu halledersin

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Bebeği sen istemedigin sürece kimse alamaz bende 17 yaşımda hamile kaldım 18 de doğurdum ama eski eşim hapse girdi suç çünkü resmi nikah zaten yok. İmam nikahlı olsa bile suç direk şu şekilde 18 yaş altı cinsel istismar. Bebeğini dediğim gibi kimse senden alamaz ama polisler gelecekki gelmiştir soruşturma başlamıştır. Eşin dediğin imam nikahli eşin kanunda yasada imam nikahi diye birşey yoktur herşey resmiyete bakar. Resmi evlilik içinde mahkmee onayı olsa bile anne baba onayı 17 yaştır. Kanunları kimse değiştiremez. Şikayetçi olma birde bir arkadaşım öyle yaptı isteyerek falan dedi ama onunda yaşı 17 diydi senin yaşinda küçücük çocuksun daha. İllaki ceza alacak bu dava kapanmıyor emin ol. Bebek için kesin olarak şunu söyleyim kimse alamaz senden bebeği.

Ben gördüm canım. Eğer yaşın 18 yaş altı ise ve ayrıca senin nikahın yoksa. Polis ekibi eşlik ediyor. Hastanede muane oluyosun bebeği tabiki almiyolar alamazlarda ama ya para cezası kesiyorlar yada. Aile şikayetçi olursa eş hapse giriyor bugün aynı olayla karşı karşıya kaldım adama takdilar kelepçeyi goturduler

Allah hakkında hayırlısını versin ne diyim yani yaşın çok küçük. Şuan bu durumu yaşasan senin için bir tranva tek soru soracam bugüne kadar hiç bir bebeğin kontolune veya da herhangi bir testde girmedinmi hastane de
Aileye kalmis birşey değil artık bu olaylar 18 yaş altı cinsel istismar dan dosya açılır. Polis sadece birkez eşlik eder ve adlı olduğu için bugün veya ne zaman anladiysalar açılmıştır dosyası polisler de gitmiştir aynı şeyi ben yaşadım şikayetçi olmadım ailemde ama kanunlar değişti. İyimi oldu iyi oldu bir sürü para meraklısı aile var. Çocuklarını pazarlayan sonra hamilleik oluşan ve şikayet etmeyerek kim hamile biraktiysa ondan para koparan o yüzden devlet ailenin sikeyetine bakmıyor cinsel suçlardan.

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Canim yaşın çok küçükmüş ya vallahi çok üzüldüm 😔çok yanlış ya keşke aileler de evliliğe izin verip destekleyene kadar okumaya teşvik edip destekleseler. senin yaşında yeğenim var daha annesi olmadan bişey yapamıyor aklıma bian yeğenim geldi.ama tabi olmuş ne diyebilirim ki seni yargılayacak değilim ama bence bı avukat ile görüş derim çünkü 18 yaş altı cinsel istismar oluyor hastane hemen tutanak tutar bide bebeği senden almazlar belki ama senin de yaşın küçük reşit olmadığın için bebeği de seni de koruma altına alabilirler böyle şeyler başımıza gelmediği için pek de bilmiyorum ama mutlaka bı avukata sor derim rabbim yardımcın olsun

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank

18 yaş altı suçmuş

18 yaş altı suçmuş
Canım kimse senin bebeğini senden alamaz ailenin rızası da varmış eşin hapis e girmez bende 16 yaşında nişanlandım 17 evlendim ve hamile kaldım benim görümcem 15 yaşında evlenmiş 16 anne olmuş ikinci çocuğuna hamileyken kıyılmış resmi nikahı korkma senn içini ferah tut herşeyde bir kolaylık verir yüce Rabbim kimseyi kafana takma üzme kendini

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Canım kimse senin bebeğini senden alamaz ailenin rızası da varmış eşin hapis e girmez bende 16 yaşında nişanlandım 17 evlendim ve hamile kaldım benim görümcem 15 yaşında evlenmiş 16 anne olmuş ikinci çocuğuna hamileyken kıyılmış resmi nikahı korkma senn içini ferah tut herşeyde bir kolaylık verir yüce Rabbim kimseyi kafana takma üzme kendini
Allah rızası için 15 yaşında evlenmek nedir ya benim kızım 14 yaşında kucağında ayıcığıyla uyuyor bu çocuklar ne yaşıyorda bu yaşta evleniyorlar kucaklarında ayıcıklarla uyumaları gerekirken onlar kendi bebeklerini alıyorlar kucaklarına yazık bunları okuyunca kendi evladım aklıma geliyor ve ûzülüyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...