Ağrısız epidural normal doğum..

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep0705 tarafından oluşturulan Ağrısız epidural normal doğum.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,171 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ağrısız epidural normal doğum..
Konbuyu başlatan Zeynep0705
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Seçilllllll

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Ben suni sancısız doğum yaptım ben doğum sancılarımı evde çektim tam açıldığı zaman sıcak suyla duş alıp öyle gittim hastaneye doğumum acısız ve kolay oldu yanlış değilsem 19 dakika içinde doğum yaptım darısı bu karnimdakine ve sizinkilere
Maşallah ne cesaret ben en ufak şeyde giderim herhalde ben de çok istiyorum ki sancım gelince o süreçte her işimi yapayım yatagimi besigimi dizeyim duşumu alıp makyajımı yapıp gideyim ama masallah bende bir panik var dusa girmeye korkarım sanki hemen çıkacak nerde bu sefer bilinçli davranırım diyorum ama zor valla hayran kaldım cesaretine😀😀

Ravza

Kayıtlı Üye
rank
Ben suni sancısız doğum yaptım ben doğum sancılarımı evde çektim tam açıldığı zaman sıcak suyla duş alıp öyle gittim hastaneye doğumum acısız ve kolay oldu yanlış değilsem 19 dakika içinde doğum yaptım darısı bu karnimdakine ve sizinkilere
Bende evde bekledim bayağı ama tabi evde bekleyince acisizda olmuyor sadece sürekli muayene olmamak için gittim doğum anı uzun sürmüyor zaten öncesinde ki sancılar fena

Seçilllllll

Kayıtlı Üye
rank
Canim doğum anını hissediyorsun yani sadece sancidami faydasi oluyo bebeğin çıkış anını hissediyormusun yani 🤔🤔🤔
Tabi tabi canım bebeğin çıkıs anını falan hissediyorsun. Epuduralin tek faydası doguma girmeden önce açılma olasıya sancıyı hissetmiyorsun istersen 10 saate yakın bekle. Hani diyorlar ya mesela 10 12 saat sancı cektim diye işte epudural oldugu zaman böyle kuru kuruya sancı cekmıyorsun. Taktıkları an sancın kesiliyor suni de veriyorlar hem acılman daha cabuk oluyor hem de sancı cekıp bitkin düşmemis oluyorsun. Dogumhaneye girdıgın an doktor epudurali cıkartıyor sancıyı deli gibi hissediyorsun ama o kadar da olacak zaten en gec 10 15 dk icinde doguyr bebek daha erken doguranlar bile var iki ıkınma da geldi diyorlar ya. Bildigim kadarıyla sende normal dogumdan ve sancı cekmekten korkuyorsun ama bu epudural normal dogumu tavsiye ederim. Sadece dogum anında sancı cekıyorsun ama oda ıkınmak İcin cok az bi süre bi kac ıkınmada bebiş gelıyor zaten.

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Tabi tabi canım bebeğin çıkıs anını falan hissediyorsun. Epuduralin tek faydası doguma girmeden önce açılma olasıya sancıyı hissetmiyorsun istersen 10 saate yakın bekle. Hani diyorlar ya mesela 10 12 saat sancı cektim diye işte epudural oldugu zaman böyle kuru kuruya sancı cekmıyorsun. Taktıkları an sancın kesiliyor suni de veriyorlar hem acılman daha cabuk oluyor hem de sancı cekıp bitkin düşmemis oluyorsun. Dogumhaneye girdıgın an doktor epudurali cıkartıyor sancıyı deli gibi hissediyorsun ama o kadar da olacak zaten en gec 10 15 dk icinde doguyr bebek daha erken doguranlar bile var iki ıkınma da geldi diyorlar ya. Bildigim kadarıyla sende normal dogumdan ve sancı cekmekten korkuyorsun ama bu epudural normal dogumu tavsiye ederim. Sadece dogum anında sancı cekıyorsun ama oda ıkınmak İcin cok az bi süre bi kac ıkınmada bebiş gelıyor zaten.
Canim iki normal doğum yaptım tabiki sancı maf ediyor ama ben sancidan çok bebeğin çıkış anından korkuyom dikişim çok oluyo ikinci oğlumda catalda üç saat kaldım. Sanciyi catalda çektim son anda doktoru cagirdila on beş dk doğdu ama zaten önemli olan o aşamaya gelmek tabiki ama işte ben doğum anından ödüm kopuyo birde ikinamiyorum ben iki oğlumda da ikinmayi alta veremiyorum beynim patliyo kafama veriyom ozamanda bir güzel üstüme çıkıyorlar bildiğin bastiriyorlar kaburgaların agriyo ben korkumu söyledim doktora dedi sen böyle yatarsın doğurur çıkarsın hicbirsey hissetmezssin deyince burdada okuyunca sasirdim

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Ağrısız normal doğum diye bişey yok canım eger oyle olsaydı herkes bu dogum yöntemini secerdi😄 epudural normal doğumdan mı bahsettin acaba? Ben 2.ye gebeyim. İlk dogumum epudural normal doğum olmustu. Kesinlikle ve şiddetle herkese tavsiye ederim. Sancın basladıgı an birde 4 cm acılman varsa epudural istersen yapıyorlar. Ben sancıya dayanamayacağımı dusundugum İcin hemen istedim. Sırttan omirilikten iğne yapıyorlar 10 dk icinde sancını kesiyor ama acılma olmaya devam ediyor. Epudural oldugu İcin sen hic bisey hissetmiyorsun aynı zaman da suni de veriyorlar sen odada gezin dolaş sancının s sini bile anlamıyon. 5 saat icinde acılmam olmustu benim sonra doguma aldılar. Dogum anında epudurali cıkarıyorlar sancı geldıkce ıkınacagın İcin. 15 dk icinde dogmustu bebegım. Doguma daha enerjik gırmeni saglıyor saatlerce sancı cekıp doguma gırdıgını dusunsene nasıl bitkin düşer insan ıkınacak hal dermen kalmaz. Simdi 36. Haftamdayım yıne epudural almayı düşünüyorum. Gerci 2. Ler cabuk oluyor diyorlar belkı bunda gerek kalmaz epudurale
Merhaba çok güzel açıklamışsınız teşekkürler devlette mi özelde mi doğum yapmıştınız bir de doğuma giderken hangi belirtiler vardı sizde

MinnosununAnnesi

Kayıtlı Üye
rank
Bu kadar korkuyorsanız gidin uyutsunlar sezeryan olun.. Anneliğin her bi anı ayrı güzel acı cekeceksinizki günahlarımız dökülsün.. her bir sancida yavruna dahada yaklastigini bilmek kadar güzel bişey varmı.. milyonlarca insan var çocuk sahibi olamayan siz gelmiş burda ağrım sızım olmasın istiyosunuz

Lyl

Kayıtlı Üye
rank
Maşallah canım inşallah rabbim sanada bizlerede senin doğumun gibi kolay bir dogum nasip eder 🤲
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bu kadar korkuyorsanız gidin uyutsunlar sezeryan olun.. Anneliğin her bi anı ayrı güzel acı cekeceksinizki günahlarımız dökülsün.. her bir sancida yavruna dahada yaklastigini bilmek kadar güzel bişey varmı.. milyonlarca insan var çocuk sahibi olamayan siz gelmiş burda ağrım sızım olmasın istiyosunuz
Yavaş sanki biraz sert oldu yazdiklariniz her anne adayı zaten bunlarin farkında

Zeynep0705

Kayıtlı Üye
rank
Ben oyle eogum yaptım 36. Haftadan sonra her gün Medine hurması yedim sabah aç karnına 5 adet ve bol yürüyüş 7 cm acilma var sıfır sanci doguma yakın Suni sancı verdiler ona abartılacak bi agri değildi 1 saat içerisinde dogum yaptım rabbim tüm doğum yapacaklara böyle güzel doğum nasip etsin ki etrafimizdaki herkes normal dogum için cesaretlenson 🥰
Maşallah cok güzel bi doğum yasamissiniz Allah hepimize böyle doğumlar nasip etsin inşallah 🤲🤲❣️

Ben oyle eogum yaptım 36. Haftadan sonra her gün Medine hurması yedim sabah aç karnına 5 adet ve bol yürüyüş 7 cm acilma var sıfır sanci doguma yakın Suni sancı verdiler ona abartılacak bi agri değildi 1 saat içerisinde dogum yaptım rabbim tüm doğum yapacaklara böyle güzel doğum nasip etsin ki etrafimizdaki herkes normal dogum için cesaretlenson 🥰
Maşallah cok güzel geçmiş dogumun cnm Allah hepimize böyle doğumlar nasip etsin inşallah 🤲❣️
Maşallah cok güzel bi doğum yasamissiniz Allah hepimize böyle doğumlar nasip etsin inşallah 🤲❣️

Ağrısız normal doğum yoktur bnce bnde normal doğurdum ilk kızımı hem kendi sancım ustunede suni sancı oh ne güzel🤪🤪😂
👍👍🙂

Canım ağrısızdan kastın epidural doğum değil mi
Evet

Cok teşekkür ederim bilgileriniz için ❣️🙏

Son düzenleme:

Ravza

Kayıtlı Üye
rank
Canim iki normal doğum yaptım tabiki sancı maf ediyor ama ben sancidan çok bebeğin çıkış anından korkuyom dikişim çok oluyo ikinci oğlumda catalda üç saat kaldım. Sanciyi catalda çektim son anda doktoru cagirdila on beş dk doğdu ama zaten önemli olan o aşamaya gelmek tabiki ama işte ben doğum anından ödüm kopuyo birde ikinamiyorum ben iki oğlumda da ikinmayi alta veremiyorum beynim patliyo kafama veriyom ozamanda bir güzel üstüme çıkıyorlar bildiğin bastiriyorlar kaburgaların agriyo ben korkumu söyledim doktora dedi sen böyle yatarsın doğurur çıkarsın hicbirsey hissetmezssin deyince burdada okuyunca sasirdim
Sizinde çok zor geçmiş ıkınma olmayınca kesi çok atılıyor karna baskı yapılıyor benimde doğum anı değil plesanta rahme yapışmış çok bastırarak çıkarmak istedikler mahvettiler baktılar dayanamıyorum uyutup çıkardılar

Seçilllllll

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba çok güzel açıklamışsınız teşekkürler devlette mi özelde mi doğum yapmıştınız bir de doğuma giderken hangi belirtiler vardı sizde
Merhaba😊 ben ilk dogumumu özelde yapmıstım şimdide özele gidiyorum. Devlette epudural yok maalesef orda çatır çatır doğurtturuyorlar. Belki başka sehirdeki devlet hastanelerin de vardır ama bizim burda yok. Ama olsaydı devlete gıderdm özele bu kadar para vermektense. Ben tam 40. Haftama gırmıstım o gun muaynem vardı doktorum 2 3 gun daha bekleyelim kendiliğinden gelmezse yatısını yaparız demişti. Ama bende o zamana kadar sancı kasılma agrı hic bisey olmamıstı yada ben anlamıyordum. Nstde de hic cıkmamıstı sancım. Eve geldık 1 akşam sonra sancılandım. Gece 2 de başladı aynı adet agrısı gibi ama hafif hafifdi. Yattım uyumaya devam ettim saat 4 de yine uyandım sancı biraz daha artmıstı. Ama 10 dk da bir giriyordu bi kac sn sürüp geciyordu. Saat 6 ya kadar oyalandım evin icinde yürüdüm vs. Hafif oldugu İcin hic panik yapmadım. Tabi sonra artmaya ve sıklasmaya basladı saat 6 bucuk olmustu eşimi kaldırdım agrım var diye karnım taş gibi olmustu zaten. Sonra tuvalete girdim biraz kan geldı kan gelınce sancım arttı ve şiddetlendi 5 dk da bir girmeye başladı. Ama dayanılmayacak gibi degildı. Eşimle hemen hastaneye gittik 4 cm acılmam olmus zaten. Bide benim 4 5 saate yakın evde sancı cekmem iyi oldu. Sancıyı ilk hissettiğim de hemen hastaneye gitseydim bu kadar rahat olamazdım belkı de daha cok panık yapardım. Sonra lagman falan yaptılar dogum önlugu gıydım. Sancım 2 3 dk da bir girmeye başlamıştı 1 dk ya yakın suruyordu ama kıvranmaya başladım. Ordakı ebe tavsiye etmıstı istersen hemen epudural yapalım sancını keser oyle beklersin diye o anki kafayla hemen tamam tamam dedim😄 5 dk icinde uzman doktor geldı sırtımdan yanı omirikten iğne yaptı elime de katater taktı 5 dk icinde ne agrı ne sızı hic bisey kalmadı. Ben kalktım odanın icinde gezındım annem eşim k. Validem geldı odaya onlarla lak lak ederken zaman gectı😃 arada ebe beni başka odaya alıp alttan muayne de ediyordu açılma durumuna bakıyordu. Sabaha karsı 7 de hastanedeydik epudural takıldı vs 11 de 9 cm açılmam olmustu doguma aldılar. Doktorum geldı. Epudurali suandan itibaren cıkarıyorum sancı geldıkce ıkınacaksın sancın cok siddetlendi sakın panik yapma dedi tamam hocam dedim elimden katateri cıkardı yerimden zıpladım 😅 sancı cok artmıstı epudural olmasaydı nasıl dayanırdım bu kadar saat dedim. Bida 1 dk da bir sancı giriyordu o an ıkınıyon sonra 1 dk rahatsın dinleniyon nefesini topluyon vs sancı gelınce yine ıkınma ya devam. Benim böyle 15 dk surmustu. Karnım aşagı da inmemistı benim. Ebeler üstten bastırdı bebeğim aşagı dogru kaymıstı o an cok kötüydü cok canım acımıstı ama başka turlu inmiyordu aşagı. Suyumu da doktor dogum sırasında patlattı iğne gibi bişey batırdı şaar diye aktı an bebiş aşagı kaydı zaten. Sonra dogdu 3,800 dogdu oğlum o an dunyalara bedel hemen kucağıma verdiler göze geldık vs normal dogumun acısı o anda bitti gitti🥰 biraz uzun oldu😃

Tüm sayfalar yüklendi.