Bebeğimin sancısı ve ishali çok

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mariya🌼 tarafından oluşturulan Bebeğimin sancısı ve ishali çok başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,451 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğimin sancısı ve ishali çok
Konbuyu başlatan Mariya🌼
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Tatlı anneler yardımınıza ihtiyacım var biliyorsunuz ki yeni doğum yaptım altı gün oldu. Bebeğim doğduğundan beri çok ishal ve sancısı var çok ağlıyor dayanamıyorum buna ne yapmalıyım sizce ishali normalmi geçermi sizce . Doktor ilaçtan dedi ama iki gündür ilaçlarımı içmiyorum bıraktım ama hala devam ediyor ishali ne yapım nasıl geçecek çok ağlıyor kıyamam ben ona 🙁🙁😔
Geçmiş olsun canım bebekler yeni doğduğunda kakaları ishal gibi oluyor zaten ama aşırıysa normal değil tabi ilaçta verilmez daha ona el kadar yavrum kıyamam dra götürmedin mi canım? Bol bol emzir sen yediklerine dikkat et netten falan araştır ne yersen iyi gelir ona diye. Gazı tam çıkmadığı zamanda rahat edemez sürekli huzursuz olur bebekler ben ilk oğlum doğduktan 1 hafta sonra farklı sebeplerle üniversiteye götürmüştüm orada ki yenidoğan bölümündeki asistanlardan biri aldı kucağına sırtına sıvazlayarak değil de vurarak çıkarmıştı gazını o an sanki 1 haftalık gazını çıkardı çocuk büyük insan gibi şok olmuştum onuda araştır istersen netten bi, bebeği dik bi şekilde tutarak çok sert olmayacak şekilde vuruyorsun sırtına tutuş önemli ama ona bak netten inşallah faydasını görürsün canım

Darkangel

Kayıtlı Üye
rank
Götürdüm canım doktor ilaç falan veremem çok küçük dedi . Emzirmeye devam et dedi düzelir mış
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Götürdüm canım. İlaçlarımı bırakmamı söyledi bana ama o hâlâ ishal durmuyor ishali benden mi kaynaklı acaba yediklerim den dolayı olabilirmi. Aslında dikkat ediyorum ama tam olarak ne yapılmalı bilmiyorum. Amin canım Allah razı olsun inşallah ♥️🙏
Yedikleriniz direk sütle geciyor bebegede midesini bozuyor olabilir muz haşlanmış patates yiyin dışkı yumusatıcı flan mı kullanıyordunuz ilaclar dokunmustur vucuttan hemen atamıyor bebekler bol sıvı tüketin

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
inşallah duzelir doktora gitmeden🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Amin inşallah canım çok sağol 🙏
Canim klma varmi erkek cocukalri scgi sevmezz ishalde olurlar yerini serin tutsan ..
Burası zaten serin sıcak değil ki
Benim bebegimde yeni dogum yaptigimda cok isal oluyordu ozaman doktora gittim sordum normaldedi bebek daha kucuk buyudukce isali gecer dedi ama icin rahat edecekse gotur
Bana da aynısını söyledi peki bebeğin düzeldi mi
Cnm ishal yapan şeyler yeme bir süre muz falan tüket belki iyi gelir bebeğine dene inşallah hemen durur 🤲🌺
Deneyecem kesin çok sağol 🙏
Geçmiş olsun canım bebekler yeni doğduğunda kakaları ishal gibi oluyor zaten ama aşırıysa normal değil tabi ilaçta verilmez daha ona el kadar yavrum kıyamam dra götürmedin mi canım? Bol bol emzir sen yediklerine dikkat et netten falan araştır ne yersen iyi gelir ona diye. Gazı tam çıkmadığı zamanda rahat edemez sürekli huzursuz olur bebekler ben ilk oğlum doğduktan 1 hafta sonra farklı sebeplerle üniversiteye götürmüştüm orada ki yenidoğan bölümündeki asistanlardan biri aldı kucağına sırtına sıvazlayarak değil de vurarak çıkarmıştı gazını o an sanki 1 haftalık gazını çıkardı çocuk büyük insan gibi şok olmuştum onuda araştır istersen netten bi, bebeği dik bi şekilde tutarak çok sert olmayacak şekilde vuruyorsun sırtına tutuş önemli ama ona bak netten inşallah faydasını görürsün canım
Sağol canım. Götürdüm doktora doktor normal dedi antibiyotik ilaç kullandığım için olabilirmiş dedi. Hastanede hemşireler bana aynı söylediğin gibi bebeğin gazını çıkartmami söylediler her emzirmeden sonra gazını çıkartıyorum rahatlıyor. Ama sancısı ve ishali durmuyor olmadı tekrar çocuk doktoruna götürecem

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Amin inşallah canım çok sağol 🙏

Burası zaten serin sıcak değil ki

Bana da aynısını söyledi peki bebeğin düzeldi mi

Deneyecem kesin çok sağol 🙏

Sağol canım. Götürdüm doktora doktor normal dedi antibiyotik ilaç kullandığım için olabilirmiş dedi. Hastanede hemşireler bana aynı söylediğin gibi bebeğin gazını çıkartmami söylediler her emzirmeden sonra gazını çıkartıyorum rahatlıyor. Ama sancısı ve ishali durmuyor olmadı tekrar çocuk doktoruna götürecem
Anladım canım sen ilaç kullandığın için olabilir doğru bunu sana yazan Dr bilmiyor mu çocuk emzireceğini niye ona göre ilaç yazmazlar ki hayret 🙄 ben sancı gaz yüzünden diye anladım ondan farklı yöntem dene dedim canım yanlış anlamışım. İnşallah geçer bi an önce kıyamam kuzum benim ya biz bile dayanamıyoruz bazen ishal de karın ağrısına, gaz sancısına falan el kadar bebek ne yapsın hiç kıyamıyorum yeni doğdukları zaman çocuklara derdini anlatamıyor ağrısı sancısı bitmiyor nereye geldim ben böyle diyorlardır. Geçmezse dediğin gibi götür tekrar canım geçmiş olsun tekrardan

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Canım zaten yeni doğan bebekler sulu yaparlar ishal olduğunu nasıl anladın
Günde sekiz dokuz defa hatta daha fazla tuvaletini yapıyor su gibi akıyor nasıl emzirsem hemen ishal oluyor yani anlıyorum ishal olduğunu
Yedikleriniz direk sütle geciyor bebegede midesini bozuyor olabilir muz haşlanmış patates yiyin dışkı yumusatıcı flan mı kullanıyordunuz ilaclar dokunmustur vucuttan hemen atamıyor bebekler bol sıvı tüketin
Hayır canım hiç kullanmadım. Kullandığım antibiyotik ilaç yüzünden mış

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Günde sekiz dokuz defa hatta daha fazla tuvaletini yapıyor su gibi akıyor nasıl emzirsem hemen ishal oluyor yani anlıyorum ishal olduğunu

Hayır canım hiç kullanmadım. Kullandığım antibiyotik ilaç yüzünden mış
Canım benimde iki hafta kadar öyleydi daha emerken gazla BIRLIKTE bep az az yapıyordu ama şuan 28 günlük oldu kaka yapma sayısı azaldı ama hala kakasını sıvı yapıyor ama her çocuk bir olmuyor sen yediklerine DIKKAT et inşallah düzelir.

Nisa16

Kayıtlı Üye
rank
Evet buyudukce gecti isali gazi bazen oluyordu ama

Su anda 10 aylik gazi kalmadi genelde bebeklerde 6 aya kadar gaz ola biliyor

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Anladım canım sen ilaç kullandığın için olabilir doğru bunu sana yazan Dr bilmiyor mu çocuk emzireceğini niye ona göre ilaç yazmazlar ki hayret 🙄 ben sancı gaz yüzünden diye anladım ondan farklı yöntem dene dedim canım yanlış anlamışım. İnşallah geçer bi an önce kıyamam kuzum benim ya biz bile dayanamıyoruz bazen ishal de karın ağrısına, gaz sancısına falan el kadar bebek ne yapsın hiç kıyamıyorum yeni doğdukları zaman çocuklara derdini anlatamıyor ağrısı sancısı bitmiyor nereye geldim ben böyle diyorlardır. Geçmezse dediğin gibi götür tekrar canım geçmiş olsun tekrarda
İlacı içmeyi bıraktım zaten içmiyorum . Sorun değil ishal yüzünden sancı oluyor öyle ağlıyor yavrum kıyamam ona😔😔 inşallah iyileşir doktor normal diyor ama ağrısı çok o öyle ağlayınca ben dayanamıyorum kıyamıyorum ona . Dediğin gibi derdini de anlatmayınca ağlamakta çözüm arıyorlar. Rabbim onları korusun inşallah 🙏 Allah bütün bebeklere sağlık huzur versin inşallah 🙏🌼

Canım benimde iki hafta kadar öyleydi daha emerken gazla BIRLIKTE bep az az yapıyordu ama şuan 28 günlük oldu kaka yapma sayısı azaldı ama hala kakasını sıvı yapıyor ama her çocuk bir olmuyor sen yediklerine DIKKAT et inşallah düzelir.
İnşallah canım . Benimde öyle daha emerken ishali geliyor sancısı tutuyor öyle ağlıyor ememiyor kıyamam ona canı çok yanıyor biliyorum rabbim yardım etsin inşallah 🙏😔

Evet buyudukce gecti isali gazi bazen oluyordu ama

Su anda 10 aylik gazi kalmadi genelde bebeklerde 6 aya kadar gaz ola biliyor
Gaz olması normal ama ishal ve sancısı o biraz sıkıntılı bebekler dayanmıyor ki

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
İlacı içmeyi bıraktım zaten içmiyorum . Sorun değil ishal yüzünden sancı oluyor öyle ağlıyor yavrum kıyamam ona😔😔 inşallah iyileşir doktor normal diyor ama ağrısı çok o öyle ağlayınca ben dayanamıyorum kıyamıyorum ona . Dediğin gibi derdini de anlatmayınca ağlamakta çözüm arıyorlar. Rabbim onları korusun inşallah 🙏 Allah bütün bebeklere sağlık huzur versin inşallah 🙏🌼

İnşallah canım . Benimde öyle daha emerken ishali geliyor sancısı tutuyor öyle ağlıyor ememiyor kıyamam ona canı çok yanıyor biliyorum rabbim yardım etsin inşallah 🙏😔

Gaz olması normal ama ishal ve sancısı o biraz sıkıntılı bebekler dayanmıyor ki
İlaçlarıda bıraktıysan geçer bi an önce inşallah 🙏 Öyle tabi insan kıyamıyor hele bide kendi canın oldu mu hiç kıyamıyorsun 🥰Amin canım inşallah 🙏

Tüm sayfalar yüklendi.