Sorum var Bebeğin iri olması

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Nur333 tarafından oluşturulan Bebeğin iri olması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,047 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğin iri olması
Konbuyu başlatan Nur333
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ecmelll

Esra şentürk

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum bence sen ne yersen ye çocuk ala bileceyi kadar alır ben ilk gebeliyimde doğru dürüs bişiy yiyemiyordum ne kaşar peynir ne muz ne de başqa bir şey her şey 9ay midemi bulandırdı yidiyimde hemen çıkarırdım ama bebeyim 3650qram oldu belki de bünye meselidide var kuzum inşaallah doğduğdan sonra klo alır benim kızım doğumdan sonra klo verdi yani kuzum kloyla ilgili kendini sıkma Rabbim hayırlısıyla sağ salim kucağına almayı nasib etsin İnşaAllah 🤲🤗
Kuzum aslında bebeğimin kilosu çok önemli değil ama erken doğum riskim olduğu için kilolu olmasını istiyorum ilk gebeliğim 32 hafta 1770 grm doğdu 32 gün küvezde kaldı ve bunun da küveze alınmasını istemiyorum dr kilosu 3 veya 3 ün üzerinde olursa sorun olmuycanı söyledi kilo takıntımın ndeni. Bu kuzum

Çiçek20

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum aslında bebeğimin kilosu çok önemli değil ama erken doğum riskim olduğu için kilolu olmasını istiyorum ilk gebeliğim 32 hafta 1770 grm doğdu 32 gün küvezde kaldı ve bunun da küveze alınmasını istemiyorum dr kilosu 3 veya 3 ün üzerinde olursa sorun olmuycanı söyledi kilo takıntımın ndeni. Bu kuzum
Rabbim yardımcın olsun kuzum inşaAllah vaktinde alırsın bebeyini kucağına anladım kuzum şimdi kac hafdalıksın klosu nasıl peki ?

Esra şentürk

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim yardımcın olsun kuzum inşaAllah vaktinde alırsın bebeyini kucağına anladım kuzum şimdi kac hafdalıksın klosu nasıl peki ?
Çok şükür 32 haftayı geçtim cnm 35+2haftalığım şuan kilosu 2 750grm dr 3 kilobdoğar dedi öncelerden iyi kilo alıyodu 2 hafta önde gidiyodu 10 gün içersinde bir anda azaldı kilosu
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sadece kasarla kilo almaz kuzum bebiş ☺️ belki senin bebeğin fazla kılo alamıyor bazı gebelerde oyle ne yerse bebeği kilo almaz sen diğerlerini de düzenli tüket umarım kilosunu alır minnak
İnşallah kuzum şu mide bulantılarım geçerse yemeye çalışıcam

Hilal:)

Kayıtlı Üye
rank
Ne yedinde 4 kiloyu geçti kuzum bizede söyle bebeğim 10 gün içinde sadece 200grm almış
Bu durum biraz yapısal bnimki de minyon mesela cuma sezaryen var bnimki poposuyla oturmus kanala daha dönmüyor 😂 bnmki 2570 kilo 38 haftalığız. 2.500 ve üstü normal sayılıyor :) Plasenta bn yaşlandım daha besleyemiyorum dedi e dogsunda besleyeyim sabimi 😂

Bu durum biraz yapısal bnimki de minyon mesela cuma sezaryen var bnimki poposuyla oturmus kanala daha dönmüyor 😂 bnmki 2570 kilo 38 haftalığız. 2.500 ve üstü normal sayılıyor :) Plasenta bn yaşlandım daha besleyemiyorum dedi e dogsunda besleyeyim sabimi 😂
Hiçbir sorunu da yok 39. Hafta da sezaryen demistik ama paşamız darlandı 38 oldu gelmek istiyor 😂

Kızlar normal doğum gibi gözüküyordu ancak bebeğin bel çevresi kalın iri bayağı normal olmayabilir son anda karar değiştirebiliriz her şeye hazırlıklı ol dedi bu durumu yaşayan var mı sebebi ne

Ailenin bel cevresi kalınsa ırsilik olabilir sonuçta. Bazen ilk kalıtımla alakası olabilir mi diye bakmak lazm bnce yani. İçin rahat etmesi açısından baska doktor fikri de al istersen :)

Son düzenleme:

Çiçek20

Kayıtlı Üye
rank
Çok şükür 32 haftayı geçtim cnm 35+2haftalığım şuan kilosu 2 750grm dr 3 kilobdoğar dedi öncelerden iyi kilo alıyodu 2 hafta önde gidiyodu 10 gün içersinde bir anda azaldı kilosu

Cok şükür canım qayet güzel kilosu İnşaAllah sağ salim kavuş yavruna bende nedense her gitdiyimde 1hafda geride gidiyor

A

Adsız anne adayı

Guest
Kuzum bence sen ne yersen ye çocuk ala bileceyi kadar alır ben ilk gebeliyimde doğru dürüs bişiy yiyemiyordum ne kaşar peynir ne muz ne de başqa bir şey her şey 9ay midemi bulandırdı yidiyimde hemen çıkarırdım ama bebeyim 3650qram oldu belki de bünye meselidide var kuzum inşaallah doğduğdan sonra klo alır benim kızım doğumdan sonra klo verdi yani kuzum kloyla ilgili kendini sıkma Rabbim hayırlısıyla sağ salim kucağına almayı nasib etsin İnşaAllah 🤲🤗
Çok doğru ne yersen ye aldığı kadar aliyo ben neler yedim neler 2700 doğdu rabbim sağlık versin de gerisi boş 🥰

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank

Bulantı ilacı iç cnm ben içmeden duramazdim ta ki yavaş yavaş bırakana dek

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar