Bebeklere aşı uygulamasi

• Konbuyu başlatan T.eymen
  • Toplam 65 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde T.eymen tarafından oluşturulan Bebeklere aşı uygulamasi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,079 kez görüntülenmiş, 65 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeklere aşı uygulamasi
Konbuyu başlatan T.eymen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan leylalee
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
İşte bu alerji neden oluyo bebeklerde hiç araştırdınız mı? Koskoca immünoloji profesörü Alişan Yıldıran aşıyı savunmuyo.. Sizi etkilemek istemem tabiki benimde ikinci bebeğim olacak nasipse yaptırmama taraftarıyım bakalım zaman ne gösterir ama her bünyeyi aynı değnekle süren sağlık sisteminede karşıyım
Alerjinin en basit anlatimini yapayim mesela oglumda coklu protein alerjisi vardı vucut protein içeren bir sey yedigi zaman bunu zararlı bir sey olarak algilayip tepkimeye giriyor nasil grio virüsü vucuda girdiginde burun akıntısı öksürük ates oluyorsa bu alerjik tepkimelerde vucutta kizariklik ishal kusma karin agrisi mukuslu kaka bogazda şişme gibi daha yenen seye gore farklı tepkiler veriyor bunun asilar ile hicbir alakasi bulunmuyor ben köyde dogdum ardahanda hicbir asimiz yapilmamis ti 3 yasinda iken geldik izmire ben sürekli hastalanan bir bebektim en ufak bir enfeksiyon bile beni bir ay hastanede yatiriyordu alerji doğuş genetik olarak geçiyor annede babada hala dayi amca gibi yakin kesimde varsa genlerden sanada gelebikiyor 4 kardesiz ablam okulda su çiçeği ne yakalandi o kadar agir gecirdiki annem hepimizi hastaneye goturmek zorunda kaldi hastanede hic birimizin aşısı olmadigi icin doktor önce asilama yapti bizlere butun daha sonra okulda yapilan asilarla asilarimiz tamamlandi ben asilarim olmadigi bagisikligi cok dusuk bir cocuktum bogaz enfeksiyonu nu bile atlatamadim son care bademciklerimi aldilar hersey duzeldi ben alerjilerden dolayi disaridan hicbirsey yiyemezdim evdede cogu seyi yiyemezdim daha sonra hastanede tedavi altına alindim yine asi yöntemi ile alerjilerimi actilar 3 doz asi ile suan herseyi yiyebiliyorum asi karsiti olursunuz bu suzun karariniz ama ben bunlari bizzat yasadim ben 4 kardesjm 4 umuzde asilarimiz olmadigi icin farklı bir suru hastaliga yakalandik sonradan toparlandik ama benim asilar kirmizi cizgim cunki o asilar sayesinde yemek yemekye basladim simdi oglumda alerjik benim genlerimden gectigi icin onada ilerde polen alerjisi icin asi yapilicak bu asi polen onun solunumunu kesmesin anafilaksi şoku gecirmesin en hafif sekilde atlatsin diye yapiliyor yılda 2 kere vuruluyor ve vurdurucamda kucaginda evladin nefes almadan cirpindiginda bir asinin ne demek oldugunu o zaman anliyorsun tek yurt dışına bile ciksan bazi ülkeler su asi olmadan giremez bu asi yaptirilmadi deyip asili alirken karar senin senin asin varsa hicbir sorun yasamadiysan evladina bunu yapma hakkin yok bence alisan yildirim di gakiba o kim bilmem ama bende prof.dr. Esen Demirin hastasiyim sende onun yazdigi makalelere bir goz at istersen

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Alerjinin en basit anlatimini yapayim mesela oglumda coklu protein alerjisi vardı vucut protein içeren bir sey yedigi zaman bunu zararlı bir sey olarak algilayip tepkimeye giriyor nasil grio virüsü vucuda girdiginde burun akıntısı öksürük ates oluyorsa bu alerjik tepkimelerde vucutta kizariklik ishal kusma karin agrisi mukuslu kaka bogazda şişme gibi daha yenen seye gore farklı tepkiler veriyor bunun asilar ile hicbir alakasi bulunmuyor ben köyde dogdum ardahanda hicbir asimiz yapilmamis ti 3 yasinda iken geldik izmire ben sürekli hastalanan bir bebektim en ufak bir enfeksiyon bile beni bir ay hastanede yatiriyordu alerji doğuş genetik olarak geçiyor annede babada hala dayi amca gibi yakin kesimde varsa genlerden sanada gelebikiyor 4 kardesiz ablam okulda su çiçeği ne yakalandi o kadar agir gecirdiki annem hepimizi hastaneye goturmek zorunda kaldi hastanede hic birimizin aşısı olmadigi icin doktor önce asilama yapti bizlere butun daha sonra okulda yapilan asilarla asilarimiz tamamlandi ben asilarim olmadigi bagisikligi cok dusuk bir cocuktum bogaz enfeksiyonu nu bile atlatamadim son care bademciklerimi aldilar hersey duzeldi ben alerjilerden dolayi disaridan hicbirsey yiyemezdim evdede cogu seyi yiyemezdim daha sonra hastanede tedavi altına alindim yine asi yöntemi ile alerjilerimi actilar 3 doz asi ile suan herseyi yiyebiliyorum asi karsiti olursunuz bu suzun karariniz ama ben bunlari bizzat yasadim ben 4 kardesjm 4 umuzde asilarimiz olmadigi icin farklı bir suru hastaliga yakalandik sonradan toparlandik ama benim asilar kirmizi cizgim cunki o asilar sayesinde yemek yemekye basladim simdi oglumda alerjik benim genlerimden gectigi icin onada ilerde polen alerjisi icin asi yapilicak bu asi polen onun solunumunu kesmesin anafilaksi şoku gecirmesin en hafif sekilde atlatsin diye yapiliyor yılda 2 kere vuruluyor ve vurdurucamda kucaginda evladin nefes almadan cirpindiginda bir asinin ne demek oldugunu o zaman anliyorsun tek yurt dışına bile ciksan bazi ülkeler su asi olmadan giremez bu asi yaptirilmadi deyip asili alirken karar senin senin asin varsa hicbir sorun yasamadiysan evladina bunu yapma hakkin yok bence alisan yildirim di gakiba o kim bilmem ama bende prof.dr. Esen Demirin hastasiyim sende onun yazdigi makalelere bir goz at istersen
Canım sana %100 katılıyorum.bu konuda başka bişi yazmicamda okumicamda.

Canım sana %100 katılıyorum.bu konuda başka bişi yazmicamda okumicamda.
Katılıyorum canım anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az. Kız daha nasıl anlatsın aşının önemini daha da bsy demeye gerek yok herkes bildiğini okur tek dileğim aşısızlar yüzünden aşılıların başına bşey gelmemesi. Geçmişteki hastalıklardan bahsediyorlar diyorlar da bu hastalıkların kendi kendine mi geçtiğini düşünüyorlar bilemedim..

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Bende ayni fikirdeyim ve cocuklarima aşi yaptirmadim.. zaten one surulen gecmiste yaygin olan fakat gunumuzde artik rastlanilmayan hastaliklar icin bile asi vurmaya calisiyorlar.. sanirim maksat birilerinin cebi dolmaya devam etsin..
Günümüzde o hastaliklari engelleyen yapilan aşılar tabiki rastlanmaz o hastaliklara daha 2 sene önce görümcemin okulunda cicek salgini oldu gorumceme bulasti ve cok hafif sekilde atlatti cok sukur oğluma bulasmadi beraber oturuyoruz asilarini yaptirmistim oğlumun eger yapilmasa cok kötü sonuclari olabilirdi koskoca dediğini 2 3 doktor asilari savunmuyo ama diğer bütün doktorlar aşılari yaptirin diyo cok sacma cok mantiksiz bu düşünceler.

Nagiş

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle çok geçmiş olsun.. Benim savunduğum asıl düşünce daha bağışıklığı oturmamış ve henüz 40 güne kadar kan grubu bile tam belli olamayacak bebeklerin hemde hepsinin aynı biyolojik sıvıyla aşılanması. Sen bu bebeği ne kadar tahlil ettinde aşıyı direkt vuruyosun?? Ayrıca doktor alişan yıldıran ben aşı karşıtı değilim de diyo sadece zamanında doğru müdahale edilmesi gerektiğini savunuyo. Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin misali.. Ayrıca içindeki necis katkılar da cabası. Bebek embriyosu var içinde bu nasıl canilik? Bize yutturmuşlar zayıflatılmış mikrop diye. Heleki 2000 yılından sonra yapılan tüm aşılar yabancı kökenli. Ne zaman müslümanın iyiliğini düşünmüş elin gavuru da aşısına güvenelim. Umarım anlatabildim kalın sağlıcakla.. 🖐🏻

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle çok geçmiş olsun.. Benim savunduğum asıl düşünce daha bağışıklığı oturmamış ve henüz 40 güne kadar kan grubu bile tam belli olamayacak bebeklerin hemde hepsinin aynı biyolojik sıvıyla aşılanması. Sen bu bebeği ne kadar tahlil ettinde aşıyı direkt vuruyosun?? Ayrıca doktor alişan yıldıran ben aşı karşıtı değilim de diyo sadece zamanında doğru müdahale edilmesi gerektiğini savunuyo. Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin misali.. Ayrıca içindeki necis katkılar da cabası. Bebek embriyosu var içinde bu nasıl canilik? Bize yutturmuşlar zayıflatılmış mikrop diye. Heleki 2000 yılından sonra yapılan tüm aşılar yabancı kökenli. Ne zaman müslümanın iyiliğini düşünmüş elin gavuru da aşısına güvenelim. Umarım anlatabildim kalın sağlıcakla.. 🖐🏻
Canin ne istiyorsa onu yap aşı larla ilgili yorum yapmak dahada gerek duymadigim bisey bi bilim adami veya sağlık calisani deilim ister hic vurdurma ister ikiser ikiser vurdur yeter artık 🙏 bebegin kan gurubuda dogunca belli oluyor ayrica anne karnında bile belli olur dna si ayristirilir neyse bu konuyuda uzatmicam burda bitiriyorum 🤭

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
Kullanıcıların istismarcı, aşırı saldırgan, tehditkar veya "trol" yapmasına izin veremeyiz. Bu bizim kurallarımıza uymuyor.

Hesabınızın erişimi, bu işlemlere bağlı olarak sınırlandırılabilir. Lütfen sitemizde içerik yayınlarken veya kullanırken bunu aklınızda bulundurun.

Hatice 23

Kayıtlı Üye
rank
Bebegime asi yaptırmayı düşünmüyorum benim gibi asi konusunda çekingen olan var mı yurt dışında ve ülkemizde bazı doktorlar aşının otizme sebep olduğunu söylüyor çok araştırdım ve kafam çok karıştı turkiyede çocuk bölümü profoserleri de var aynı şeyi savunan...
Bu bebekler bize Allahın Bi hediyesi ne kolay tasınıyor ne de herkese nasip oluyor oraya buraya bakmaya gerek yok ben hemşireyim Bi kaç tane aile de yaptırmadı ve iki üç tanesi bebeğini kaybetti rotavirüsten hem sizin dediğiniz gibi eskiden çocuk felçi su çiçeği gibi hastalıklardan ölen olmazdı ayrıca aşı o kadar kötüyse dünyada neden ilk kızamık aşısını Osmanlı buldu? Neden herkes covid aşısını bulmak veya yaptırmak için bu kadar çaba harcadı? Asmde çalışırken Bi kaç çocuğa yeniden bebeklik aşılarını yaptık. Ayrıca kendimizde aşı oluyoruz. Bu kadar kötüyse sağlıkçılar neden kendine aşı yaptırıyor. Lütfen bebeğinize kötülük yapmayın. Bakın hamileyken dr çoğu hamileye 9 ay boyunca down sendromu diyolar ama doğum olunca herhangi bisey çıkmıyor

Irmak

Kayıtlı Üye
rank
Bebegime asi yaptırmayı düşünmüyorum benim gibi asi konusunda çekingen olan var mı yurt dışında ve ülkemizde bazı doktorlar aşının otizme sebep olduğunu söylüyor çok araştırdım ve kafam çok karıştı turkiyede çocuk bölümü profoserleri de var aynı şeyi savunan...
İlk çocuğum full aşısız benim. Elhamdülillah bağışıklığı çok kuvvetli. Şuan 3.5 yaşında çokda sağlıklı. Şimdi 2.ye hamileyim. 2.bebeğimede aşı yaptırmıcam. Sadece bu aşı konusu halk arasında dolanan laflardan ibaret değil. Bi çok doktor ve profesörlerde aşının ciddi yan etkilerinden bahsetmiş. Ama Yinede senin tercihin. Daha detaylı araştır. Sorgula. Ki içinde sıfır şüphe kalsın. Hiç bişeyi olduğu gibi kabul etme. Rabbim tüm yavrularımızı korusun inşallah 🥰

Hatice 23

Kayıtlı Üye
rank
dr lar her yapilan aşı uzerinden hem puan hem de prim (ucret) alıyolar canim. hemsireler de oyle.... israrci ve ikna etmelerinin ilk sebebi bu bana gore..

dr lar her yapilan aşı uzerinden hem puan hem de prim (ucret) alıyolar canim. hemsireler de oyle.... israrci ve ikna etmelerinin ilk sebebi bu bana gore..

dr lar her yapilan aşı uzerinden hem puan hem de prim (ucret) alıyolar canim. hemsireler de oyle.... israrci ve ikna etmelerinin ilk sebebi bu bana gore...
Hanımefendi siz bence kendi yorumunuzu kendinize saklayın hemşireyim sağlık ocağında çalısıyorum ve sizin idiia ettiğiniz gibi Bi durum söz konusu değil sadece bebeğin sağlığı için ısrar ediyoruz yoksa her bebeğe uyguluanan aşı in para alıyor olsaydık yurt dısına sağlıkçı göçü vermezdik herkes ücret azlığından şikayet ediyor lütfen konu ile ilgili il sağlık müdürlüğünü arayıp iddanızın doğruluğunu teyit ettirin

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar