Bilgisi olan cevap verbilir mi lütfen

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebru buğlem tarafından oluşturulan Bilgisi olan cevap verbilir mi lütfen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,432 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bilgisi olan cevap verbilir mi lütfen
Konbuyu başlatan Ebru buğlem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynoo
Burda bunu dogum sancilarin geldiginde yapiyorlar.. cok enteresan.. dogumdan haftalar oncemi yapiyorlar orada.. bence dogru olan oymus ama doguma kadar degisen birsey de olur mu acaba burda o yuzden mi dogumun basladiginda bakiyorlar acaba.. icime dert oldu..
Yok canım genelde 37 haftada yapıyorlar benim öyle olmuştu catin darda bebek cikamicaksa sezeryan diyor benim çatı muayenesi de bebek çıkabilir catin dar değil demişti sonrasinda 39+1 de doğurdum ama çatı muayenesi den sonra her gittiğimde açıklık varmı diye alttan muayene ediyordu

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Yok canım genelde 37 haftada yapıyorlar benim öyle olmuştu catin darda bebek cikamicaksa sezeryan diyor benim çatı muayenesi de bebek çıkabilir catin dar değil demişti sonrasinda 39+1 de doğurdum ama çatı muayenesi den sonra her gittiğimde açıklık varmı diye alttan muayene ediyordu
Peki bu ilk doguma mahsus birsey mi yoksa allah gostermesin boyle bir sorunla 4. Dogumdada karsilasma ihtimali olur mu..

Melek.

Kayıtlı Üye
rank
30+3 günlük hamileyim bebeğim çok hareketi rahime çok baskı yapıyor sürekli çişe gidiyorum erken dogum olma ihtimali var mı acaba birde çatı muayenesi ne zmn yapiliyor son olarak nts kac haftada yapılıyor
Son zamanlarda sürekli çişe çıkmıştım bende bebek baskı yaptığı için normal canım.. Bi gecede 5 6 defa uykudan kalkıp gidiyordum.. ☺️ Hareketli miniğe sağlıkla kavuşursunuz inşallah 🌸

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Peki bu ilk doguma mahsus birsey mi yoksa allah gostermesin boyle bir sorunla 4. Dogumdada karsilasma ihtimali olur mu..
İlk doğumda yapıyorlarmış kimisi yapmıyorda bebeğin kilosuna oranın esnemesine göre değişir diye düşünen doktorlar var çatı dar sen normal doğuramazsın diye bir olay olmamalı aslında

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
30+3 günlük hamileyim bebeğim çok hareketi rahime çok baskı yapıyor sürekli çişe gidiyorum erken dogum olma ihtimali var mı acaba birde çatı muayenesi ne zmn yapiliyor son olarak nts kac haftada yapılıyor
Cat muayenesi son haftalarda oluyor canım 37 den sonra bakar buyuk ihtimalle nst de 34 de falan yapılıyor ağrılarına gore soyuluyor doktor

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
İlk doğumda yapıyorlarmış kimisi yapmıyorda bebeğin kilosuna oranın esnemesine göre değişir diye düşünen doktorlar var çatı dar sen normal doğuramazsın diye bir olay olmamalı aslında
Evet bir makalede bende oyle okumustum.. yanliz doktorlar 3 evreyi degerlendirip normal dogum yapip yapamayacagina karar veriyorlarmis.. bunlardan bir taneside sizinde soylediginiz gibi bebegin ne kadar buyudugu ve acilmanin ne kadar oldugu.. dogum yapacak herkese rabbim yardim etsin insallah..

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Evet bir makalede bende oyle okumustum.. yanliz doktorlar 3 evreyi degerlendirip normal dogum yapip yapamayacagina karar veriyorlarmis.. bunlardan bir taneside sizinde soylediginiz gibi bebegin ne kadar buyudugu ve acilmanin ne kadar oldugu.. dogum yapacak herkese rabbim yardim etsin insallah..
Evet bende herşeyi araştırıyorum daha çok doğal doğumu destekleyen doktorları yazıları okuyorum inşallah bakalım 😇

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar