Sorum var Çalışan anneler

• Konbuyu başlatan Ays123
  • Toplam 20 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ays123 tarafından oluşturulan Çalışan anneler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 598 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Çalışan anneler
Konbuyu başlatan Ays123
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12
A

Ays123

Guest
4 aylıkken bırakmak zorunda kalmıştım bakıcıya çok kötü günlerdi şuan ki aklım olsa bir günü bile ayrı geçirmezdim her anın kıymetini bil canım imkanın da varmış madem hiç aksini düşünme bebeğini kendin belli bir yaşa getir. Çok eskiler söyler günümüz şartlarında pek çoğumuz bunu yapmaya cesaret edemesekte kuru ekmek ye ama yine de bebişinle ol derim 🥰🤗
İnşallah imkanlar el verir ve bebeğimin yanında kalırım çok istiyorum içimi rahatlattınız sizde teşekkür ederim 😊🫶🏻

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar. Size bir konu da fikir danışmak istiyorum. Ben memurum. Hamileyim ve 2 senelik ücretsiz izine çıkmak istiyorum. Borçlarımız olduğu için ve eşimin maaşı da yeterli gelmeyeceği için bu fikri ertelemiştim. Eşim işini değiştirdi. Şükür artık tek başına da evi geçindirecek durumda. Bebeğe doğunca annem ve kayınvalidem biz bakarız diyorlar iki tarafta bizimle aynı şehirde yaşıyor. Çok kararsızım sizce 2 senelik ücretsiz izine ayrılsam mı? Yoksa doğum iznini mi kullansam? Bir yandan bebeği mi kendim büyütmek istiyorum bir yandan da bebeğime ve eşime kendime daha iyi bir hayat sunmak için çalışmaya devam etmek istiyorum. 2 senelik ücretsiz izini çocuk biraz toparlayınca bozdurup işe geri başlayabiliyor muyuz? Lütfen bana fikir verin doğumuma az bir süre kaldı ama hala ne yapacağım konusunda kararsızım. Çalışan anneler siz ne yaptınız?
Cevapları okudum sanırım 2 yıllık izin almakta karar kıldın ben de arkadaşların dediklerine katılıyorum o kadar güzel ki o her bir büyüme evresi evet uykusuz kalıyoruz yeri geliyor aç kalıyoruz falan ama onlar bile o kadar güzel ki kızım henüz 8 aylık çok da büyük sayılmaz ama o kadar çabuk büyüyor ve gelişiyorlar ki dün ve bugün arasında bile fark var dün kendine aynadan bay bay yapıp güldü ve ben buna şahit olduğum için o kadar mutluyum ki kime anlatsam gülüyor daha neler göreceksin ve sen şimdiden böylesin diye çalışıyor olsam bunu bana annem ya da kayınvalidem anlatsa üzülür hatta onlar gördüğü için kıskanabilirdim bile 🫣 zaten iki ay baksan artık ayrılmak zor gelecektir 😃 ücretsiz izin şansın varmış kaçırma derim çocuğun annesi olarak seni bilsin başkasını değil ha izni bozdurma konusunda sorduğun soruyu bilmiyorum iyice bilgi edin öyle karar ver derim

A

Ays123

Guest
Cevapları okudum sanırım 2 yıllık izin almakta karar kıldın ben de arkadaşların dediklerine katılıyorum o kadar güzel ki o her bir büyüme evresi evet uykusuz kalıyoruz yeri geliyor aç kalıyoruz falan ama onlar bile o kadar güzel ki kızım henüz 8 aylık çok da büyük sayılmaz ama o kadar çabuk büyüyor ve gelişiyorlar ki dün ve bugün arasında bile fark var dün kendine aynadan bay bay yapıp güldü ve ben buna şahit olduğum için o kadar mutluyum ki kime anlatsam gülüyor daha neler göreceksin ve sen şimdiden böylesin diye çalışıyor olsam bunu bana annem ya da kayınvalidem anlatsa üzülür hatta onlar gördüğü için kıskanabilirdim bile 🫣 zaten iki ay baksan artık ayrılmak zor gelecektir 😃 ücretsiz izin şansın varmış kaçırma derim çocuğun annesi olarak seni bilsin başkasını değil ha izni bozdurma konusunda sorduğun soruyu bilmiyorum iyice bilgi edin öyle karar ver derim
Evet inşallah imkanlarımız el verirse 2 yıllık ücretsiz izine ayrılmaya karar verdim. Bebişinizi Allah bağışlasın sağlıkla,mutlulukla,huzurla büyütün inşallah 🤲🏻 Darısı benim gibi bekleyen herkesin sağlıkla kucağına almasına inşallah 🤲🏻 Aslında doğru söylüyorsunuz bende üzülürüm öyle bir şey yaşamış olsam bebeğimin yaşadıklarına şahit olmasam başkası şahit olsa falan. Çok teşekkür ederim sağ olun 😊

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Evet inşallah imkanlarımız el verirse 2 yıllık ücretsiz izine ayrılmaya karar verdim. Bebişinizi Allah bağışlasın sağlıkla,mutlulukla,huzurla büyütün inşallah 🤲🏻 Darısı benim gibi bekleyen herkesin sağlıkla kucağına almasına inşallah 🤲🏻 Aslında doğru söylüyorsunuz bende üzülürüm öyle bir şey yaşamış olsam bebeğimin yaşadıklarına şahit olmasam başkası şahit olsa falan. Çok teşekkür ederim sağ olun 😊
Çok teşekkür ederim 🥰 siz de inşaAllah huzurla sağlıkla alın kucağınıza o mis kokulu meleğinizi

Tüm sayfalar yüklendi.