Canlarım süt alerjisi🤔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gizemrüya tarafından oluşturulan Canlarım süt alerjisi🤔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,604 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Canlarım süt alerjisi🤔
Konbuyu başlatan Gizemrüya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mariya🌼

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Güzellerim bebekleri sut alejisi olan varmi belirtiler neler internetten baktim ama en net belirtileri nedir hangi şikayetle hastaneye gittiniz ve ogrendiniz🤔

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
aaa evet bir haftadır kakası yeşil ve çok ağlıyor yüzünde de kırmızı kırmızı benekler var gözün üstünde bile çıktı ay acaba süt alerjisi olabilir mi korktum şimdi ben
Vala bilemedim ki kuzum ya eskiden sut alerjisi falan denen bisey yoktu turlu türlü seyler cikiyor ya😖

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Vala bilemedim ki kuzum ya eskiden sut alerjisi falan denen bisey yoktu turlu türlü seyler cikiyor ya😖
Kuzum şimdi internetten baktım da şöyle yazıyor.
Anne Sütüyle Beslenen Bebekte Alerji Belirtileri Nelerdir?
Bebeğin alerjisi varsa genellikle üç noktada kendini gösterir:

Sindirim sistemi belirtileri: Tekrarlayan emme sonrası kusma, ishal, bebeklerde kabızlık, sıklıkla karın ağrısı hali bebeğin anne sütündeki bir maddeye tepki verdiğine işaret edebilir.
Solunum sistemi belirtileri: Bebeklerde ve çocuklarda sıklıkla soğuk algınlığıyla karıştırılan ancak temelde alerji belirtisi olan sürekli burun tıkanıklığı da önemli bir belirtidir. Hırıltı, öksürük ve sıklıkla burun akıntısı hali, yine anne sütündeki bir maddeye karşı hassasiyetin habercisi olabilir.
Ciltteki alerji belirtileri: Genellikle cilt, ilk belirtileri gösteren alanlardır. Deride kaşıntı, kuruluk, kabarma, bölgesel kızarma görülebilir.
* Yukarıda saydığımız belirtiler, farklı bir duruma işaret ediyor da olabilir. Bu nedenle alerji teşhisini ancak hekim koyar. Fakat söz konusu şikayetleri gözlemliyorsanız; vakit kaybetmeden hekime başvurmalısınız.

Bebeğin Anne Sütüne Alerjisi Olabilir mi?
Bazen bebeğin ilk alerjik reaksiyonu anne sütü alırken başlayabilir. Ancak burada anne sütüne karşı alerjisi olduğu düşünülmemelidir. Bebeklerde anne sütüne karşı alerji görülme olasılığı çok zayıftır. Ancak anne sütüne geçen bazı gıdalara karşı alerji gelişebilir.

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum şimdi internetten baktım da şöyle yazıyor.
Anne Sütüyle Beslenen Bebekte Alerji Belirtileri Nelerdir?
Bebeğin alerjisi varsa genellikle üç noktada kendini gösterir:

Sindirim sistemi belirtileri: Tekrarlayan emme sonrası kusma, ishal, bebeklerde kabızlık, sıklıkla karın ağrısı hali bebeğin anne sütündeki bir maddeye tepki verdiğine işaret edebilir.
Solunum sistemi belirtileri: Bebeklerde ve çocuklarda sıklıkla soğuk algınlığıyla karıştırılan ancak temelde alerji belirtisi olan sürekli burun tıkanıklığı da önemli bir belirtidir. Hırıltı, öksürük ve sıklıkla burun akıntısı hali, yine anne sütündeki bir maddeye karşı hassasiyetin habercisi olabilir.
Ciltteki alerji belirtileri: Genellikle cilt, ilk belirtileri gösteren alanlardır. Deride kaşıntı, kuruluk, kabarma, bölgesel kızarma görülebilir.
* Yukarıda saydığımız belirtiler, farklı bir duruma işaret ediyor da olabilir. Bu nedenle alerji teşhisini ancak hekim koyar. Fakat söz konusu şikayetleri gözlemliyorsanız; vakit kaybetmeden hekime başvurmalısınız.

Bebeğin Anne Sütüne Alerjisi Olabilir mi?
Bazen bebeğin ilk alerjik reaksiyonu anne sütü alırken başlayabilir. Ancak burada anne sütüne karşı alerjisi olduğu düşünülmemelidir. Bebeklerde anne sütüne karşı alerji görülme olasılığı çok zayıftır. Ancak anne sütüne geçen bazı gıdalara karşı alerji gelişebilir.
Tesekkur ederim bitanemmm nasilsin hamileligin nasil gidiyor yormuyosun demi kendini🥰

Tüm sayfalar yüklendi.