Cinsiyet ayrımcılığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ecrin an.2121 tarafından oluşturulan Cinsiyet ayrımcılığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,861 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Cinsiyet ayrımcılığı
Konbuyu başlatan Ecrin an.2121
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Neslihaççk

Ecrin an.2121

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar insanlar neden bu kadar ayrımcı cinsiyet konusunda bu benim üçüncü gebeliğim bı kızım ikinci bebeğim öldü bu üçüncü bu bebeğim de kız ama insanlar çok ayrımcı yani cinsiyetini soruyorlar kız deyince bişi olmaz üçüncü erkek olur ve yahut burun kıvırıyorlar yani anlam veremedigim sanki onlar bakıyor lar ya hemen üçüncü ye de karar veriyor lar bakan benim büyüten yine ben kız olmsu erkek olmuş benimle yaşayacak sizinle değil ki hemn boş konuşuyorlar ayriten eşimin de onlar gibi boş konuşması zoruma gidiyor tam her insan ister iki meyveyi tadsin ama sonuçta takdir Allah in ne layık görürse odur hiç çocuğu olmayan inslar var diyroum şükret diyorum sağlıklı olsun farketemz nankörlük yapma diyroum ama biliyorum içten içe isyan ettiğini çok üzülüyorum ama bebeğime yansimasin diye susuyorum doğum dan sonra yi bekliyorum yani öyle bı aglamak istiyroum ki boyle dusuncelere karşı ama sabrediyroum

Sibelita

Kayıtlı Üye
rank
Bu düşünce sadece Türkiyede var, ben Bulgaristanda oturuyorum ne çevremde cinsiyet ayrımcılığı gördüm,nede duydum çok cahilce bi düşünce

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar insanlar neden bu kadar ayrımcı cinsiyet konusunda bu benim üçüncü gebeliğim bı kızım ikinci bebeğim öldü bu üçüncü bu bebeğim de kız ama insanlar çok ayrımcı yani cinsiyetini soruyorlar kız deyince bişi olmaz üçüncü erkek olur ve yahut burun kıvırıyorlar yani anlam veremedigim sanki onlar bakıyor lar ya hemen üçüncü ye de karar veriyor lar bakan benim büyüten yine ben kız olmsu erkek olmuş benimle yaşayacak sizinle değil ki hemn boş konuşuyorlar ayriten eşimin de onlar gibi boş konuşması zoruma gidiyor tam her insan ister iki meyveyi tadsin ama sonuçta takdir Allah in ne layık görürse odur hiç çocuğu olmayan inslar var diyroum şükret diyorum sağlıklı olsun farketemz nankörlük yapma diyroum ama biliyorum içten içe isyan ettiğini çok üzülüyorum ama bebeğime yansimasin diye susuyorum doğum dan sonra yi bekliyorum yani öyle bı aglamak istiyroum ki boyle dusuncelere karşı ama sabrediyroum
Cinsiyeti belirleyen erkek kromozomlarıdır o zaman eşin elinden geliyorsa gönderseymiş istediği kromozomunu allahın dediği olur allah böyle istemiş keşke 10 tane kızım olsa daha ne isterim ki kız evlattan daha hayırlısı varmı bi çayını çorbanı getirince önüne hangi erkek çoçuk yapıyor bunun suçu da tabiki annelerin oğullarını yetiştirme şekli. Dışardan gelen şeylere hiç kulak asma belki sen 3.yü yapmayacaksın ona ne münasebetmiş haddini bilsinler senin kaç çoçuk yapacağın kapın kapandığında senle eşin arasında kalır tepkini koy içine atma hiç direk söyle içinden geçeni ne sen strese gir ne karşındaki kişi de bidaha cürret edebilsin susturulmayan yılan bigün mutlaka sokar derdi bi akrabamız

Ecrin an.2121

Kayıtlı Üye
rank
Bu düşünce sadece Türkiyede var, ben Bulgaristanda oturuyorum ne çevremde cinsiyet ayrımcılığı gördüm,nede duydum çok cahilce bi düşünce
Böyle diyen insanlar bide kendilerini kızlarına resmen kurban ediyor lar fakat sıra başkasın a geldimi niye kız oluyor madem siz neden kendi kizlarinizi seviyorsunuz sizde sevmeyin o kadar zorunuza gidiyor sa

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Kocan laf ederse birdaha de ki. Doğru kromozomu yollayamamış olman benim sorunum değil. 😂 Benim dedem erkek çocuk hastasıydı rizeliyiz biz uşakta uşak diye dolaşıyorlar allah cezasını mı vermiş ne yapmışsa artık babam en büyük çocuk 6 kardeşler 5 i de kız 😂😂 kızların çocukları 3 er 2 şer adet hepsi kız erkek torun yok 😂😂😂. Kız çocuğuna o kadar alışkınız ki benim hamileliğimde cinsiyet partisi düzenledik erkek çıkınca tüm sülale şaşırdı annem doğurana kadar kıyafet alırken vs hep söylendi " bak kızlara ne güzel kıyafetler var bıcır bıcır erkek çocuğuna hiç bişey yok güzel" diye 😂 cinsiyet partisinde balonu 2 halam hazırladı biz bahçede 25 dk bekledik neden bu kadar uzun sürdüğünü sorduk tabi doğal olarak zor mu şişirdiniz balonu dedik hayır kağıda 10 dk baktık acaba doğrumu diye dediler 😂😂 şaka bi yana bende o cinsiyetçi babane dede mağduruyum annem bana hamileyken ilk cinsiyet görmeye babanemde gelmiş bir heves uşağını görmeye doktor kız diyince babanemin yüzü düşmüş. Gerçi çok severdi beni ama çocukluğumda sülalemin büyüklerinin erkek takıntısı yüzünden hep erkek çocuğu gibi davranırdım sonradan ergenlikte ne yapıyorum ben ya dedim.

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim insanın ister istemez canını sıkıyor ama takma kafana hiç üzülme boşver kız evlat gibisi var mı bende kızım olsun çok istedim bunda da erkek olacağını öğrenince oturdum ağladım bile eşim bir kızdı ne yapıyorsun sen kendine gel kız olsa eli ayağı olmasa sağlığı yerinde olmasa daha mı iyi Allah a isyan ediyorsun farkında mısın elindekini de alırsa görürsün deyince kendime geldim. Rabbim ne verirse hayırlısını versin her zaman. Sağlıklı olsun da boşver sen kimin ne dediğini hiç sıkma canını üzülme bebeğinde hisseder.

Ecrin an.2121

Kayıtlı Üye
rank
Cinsiyeti belirleyen erkek kromozomlarıdır o zaman eşin elinden geliyorsa gönderseymiş istediği kromozomunu allahın dediği olur allah böyle istemiş keşke 10 tane kızım olsa daha ne isterim ki kız evlattan daha hayırlısı varmı bi çayını çorbanı getirince önüne hangi erkek çoçuk yapıyor bunun suçu da tabiki annelerin oğullarını yetiştirme şekli. Dışardan gelen şeylere hiç kulak asma belki sen 3.yü yapmayacaksın ona ne münasebetmiş haddini bilsinler senin kaç çoçuk yapacağın kapın kapandığında senle eşin arasında kalır tepkini koy içine atma hiç direk söyle içinden geçeni ne sen strese gir ne karşındaki kişi de bidaha cürret edebilsin susturulmayan yılan bigün mutlaka sokar derdi bi akrabamız
Allah bırakıyorum şunu diyorum hep dalga geçende Allah in veridigiyle dalga geçiyor şükreden de Allah in. Veridigiyle sukrediyor nankörlük edende Allah in veridigiyle nankörlük ediyor yani veren Allah onlar bana değil Allah a karşı çıkıyor

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Cinsiyet ayrimciliqi denirmi bu duruma bilmiyorum benm bi oqlum war hamile olduqmu duyan insaAllah bide kızın olur daha doqurma azın az derdi coqun çok derdi, her cocuk farklı huya sahip oluyr 2 yeter dediler hiç konusmadqm insanlar bile. Bende qebeliqmi oqrenince hayrlica bide kziim olur diye dua ettim. Yanlışa cekmedim soyleneni qunümuz insanlari aslında kizida war oqluda war zihniyetindeler. Çok eski kafalı olup kızı düşman bilen aptallar çok ona bende çok kızıp sayıp söwuyrm. Ama eşin eski kafalık yapmasa keşke. Benim eşim kızım olacak diye çocuk qibi heycanlaniyor bilmiyorum oqluda warmi diye. Sorduqmda hayrlisi neyse o qülum diyo. Ama her erkekte oqlu olsun ister böyleside war. Bilmiyorum ne desen oqlu olan kız kızı olan oqlan istiyor nefis Allahm hayrlisiini wersin her daim 🤲

Selda mas

Kayıtlı Üye
rank
Canını hiç sıkma derim neden mi oğlum var ikinci hamileliğim kızım olacak nasipse beni gören erkek bu erkek karnı yok test yaptılar kafalarına göre yüzük vs. Erkek beni psikolojik olarak önce bı bunalttilar sonra kızım olacağını öğrendik eltim onun iki oğlu var ve bı kaç kişi komşum falan onlarada söyleyince hergun dua ettim kız olsun diye kız oldu dedi ve güldü böyle bı grupta vardı sanki böyle hani beddua eder gibi oh iyi oldu der gibi bide bu taraf psikolojik olarak zedeledi beni pek görüşmüyorum kimseyle yani isterse oglunda olsa o bı kızın olacağı zaman cinsiyeti soranlara verdiğin cevap kız ise olsun şeklinde bı donut alıyorsun ben böyle bı sacmaligi bu hamileliğimde yaşadım seni anlıyorum onun için önemli olan ki en önemlisi sağlıklı olması ve olmamız zamanında dogmasi herhangi sıkıntı olmadan evimize dönmemiz hiç canını sıkma hayırlı evlat olsun da gerisi önemli değil 💐

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Allah bırakıyorum şunu diyorum hep dalga geçende Allah in veridigiyle dalga geçiyor şükreden de Allah in. Veridigiyle sukrediyor nankörlük edende Allah in veridigiyle nankörlük ediyor yani veren Allah onlar bana değil Allah a karşı çıkıyor
Yani hiç bi canla dalgamı geçilirmiş heleki daha doğmamış bi sabi kendileri istedikleri gibi cinsiyeti belirleyip mi doğurmuşlar maharet erkek doğurmakta değil ona ahlak verebilecek annelik yapabilmekte böyle dalga geçen annelerden de hiç bi terbiye beklemem ki çoçuklarına verebilsinler kendilerinde olmayanı

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar