Cinsiyet ayrımcılığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ecrin an.2121 tarafından oluşturulan Cinsiyet ayrımcılığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,856 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Cinsiyet ayrımcılığı
Konbuyu başlatan Ecrin an.2121
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Neslihaççk

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar insanlar neden bu kadar ayrımcı cinsiyet konusunda bu benim üçüncü gebeliğim bı kızım ikinci bebeğim öldü bu üçüncü bu bebeğim de kız ama insanlar çok ayrımcı yani cinsiyetini soruyorlar kız deyince bişi olmaz üçüncü erkek olur ve yahut burun kıvırıyorlar yani anlam veremedigim sanki onlar bakıyor lar ya hemen üçüncü ye de karar veriyor lar bakan benim büyüten yine ben kız olmsu erkek olmuş benimle yaşayacak sizinle değil ki hemn boş konuşuyorlar ayriten eşimin de onlar gibi boş konuşması zoruma gidiyor tam her insan ister iki meyveyi tadsin ama sonuçta takdir Allah in ne layık görürse odur hiç çocuğu olmayan inslar var diyroum şükret diyorum sağlıklı olsun farketemz nankörlük yapma diyroum ama biliyorum içten içe isyan ettiğini çok üzülüyorum ama bebeğime yansimasin diye susuyorum doğum dan sonra yi bekliyorum yani öyle bı aglamak istiyroum ki boyle dusuncelere karşı ama sabrediyroum
Aslına bakarsan kuzum bu ayrımcılığın olmasındaki en önemli faktörlerden biri biz kadınlarız yıllarca erkek çocuğu baş tacı edip kız çocukları hizmetçi gibi kullanan oğlunun istedi gibi gezip tozmasina izin veren kıza gelince baskı kuran kız çocuğu onu yapmaz bunu yapmz diyen yaşlanınca bana oğlum bakicak kız el olacak diyen oğlan soyumuzu adımızı sürdürcek diye baş tacı eden zihniyet yüzünden bu ayrımcılık

4 Adam 1 Madam (sinem)❤

Kayıtlı Üye
rank
Kocan laf ederse birdaha de ki. Doğru kromozomu yollayamamış olman benim sorunum değil. 😂 Benim dedem erkek çocuk hastasıydı rizeliyiz biz uşakta uşak diye dolaşıyorlar allah cezasını mı vermiş ne yapmışsa artık babam en büyük çocuk 6 kardeşler 5 i de kız 😂😂 kızların çocukları 3 er 2 şer adet hepsi kız erkek torun yok 😂😂😂. Kız çocuğuna o kadar alışkınız ki benim hamileliğimde cinsiyet partisi düzenledik erkek çıkınca tüm sülale şaşırdı annem doğurana kadar kıyafet alırken vs hep söylendi " bak kızlara ne güzel kıyafetler var bıcır bıcır erkek çocuğuna hiç bişey yok güzel" diye 😂 cinsiyet partisinde balonu 2 halam hazırladı biz bahçede 25 dk bekledik neden bu kadar uzun sürdüğünü sorduk tabi doğal olarak zor mu şişirdiniz balonu dedik hayır kağıda 10 dk baktık acaba doğrumu diye dediler 😂😂 şaka bi yana bende o cinsiyetçi babane dede mağduruyum annem bana hamileyken ilk cinsiyet görmeye babanemde gelmiş bir heves uşağını görmeye doktor kız diyince babanemin yüzü düşmüş. Gerçi çok severdi beni ama çocukluğumda sülalemin büyüklerinin erkek takıntısı yüzünden hep erkek çocuğu gibi davranırdım sonradan ergenlikte ne yapıyorum ben ya dedim.

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar insanlar neden bu kadar ayrımcı cinsiyet konusunda bu benim üçüncü gebeliğim bı kızım ikinci bebeğim öldü bu üçüncü bu bebeğim de kız ama insanlar çok ayrımcı yani cinsiyetini soruyorlar kız deyince bişi olmaz üçüncü erkek olur ve yahut burun kıvırıyorlar yani anlam veremedigim sanki onlar bakıyor lar ya hemen üçüncü ye de karar veriyor lar bakan benim büyüten yine ben kız olmsu erkek olmuş benimle yaşayacak sizinle değil ki hemn boş konuşuyorlar ayriten eşimin de onlar gibi boş konuşması zoruma gidiyor tam her insan ister iki meyveyi tadsin ama sonuçta takdir Allah in ne layık görürse odur hiç çocuğu olmayan inslar var diyroum şükret diyorum sağlıklı olsun farketemz nankörlük yapma diyroum ama biliyorum içten içe isyan ettiğini çok üzülüyorum ama bebeğime yansimasin diye susuyorum doğum dan sonra yi bekliyorum yani öyle bı aglamak istiyroum ki boyle dusuncelere karşı ama sabrediyroum
Üzülüyorum ya bunları duyunca. Bi oğlum iki kızım var rabbim hepsine saglık sıhhat versin. Her hamile kalısımda dua ederim oturup allahım kız oğlan farketmez saglıklı olsun hayırlı olsun iman dolu kalbi olsun yeter allahım diye. Eşimde hiç ayırt etmez cok sükür hepsini sever hatta kızlara der bunlar daha tatlı oğlandan. 😂Rabbim herkese akıl fikir versin kimseyi de cahil etmesin.

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
c
Üzülüyorum ya bunları duyunca. Bi oğlum iki kızım var rabbim hepsine saglık sıhhat versin. Her hamile kalısımda dua ederim oturup allahım kız oğlan farketmez saglıklı olsun hayırlı olsun iman dolu kalbi olsun yeter allahım diye. Eşimde hiç ayırt etmez cok sükür hepsini sever hatta kızlara der bunlar daha tatlı oğlandan. 😂Rabbim herkese akıl fikir versin kimseyi de cahil etmesin.
canm bu zamanda cahillerle uğraşmak cok zor allah herkesi iyi insanlarla karşilaştirsin 🤲🤲

Neslihaççk

Kayıtlı Üye
rank
Benimde kısmetse inşallah 3.Kızım olacak cinsiyeti belli olunca kaynanamgil felan canınızı sıkmayın kafana takma diye teselli ediyodu millete olsun kızda iyidir dedi etrafımdaki insanların cahilliklerine anlam veremiyorum akıl fikir versin Allah

Tüm sayfalar yüklendi.