Çocugunu Sünnet ettirecek arkadaslara..

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Ciçiş örgüler tarafından oluşturulan Çocugunu Sünnet ettirecek arkadaslara.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,053 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Çocugunu Sünnet ettirecek arkadaslara..
Konbuyu başlatan Ciçiş örgüler
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Özlem tam

Gebe23

Kayıtlı Üye
rank
Sünnetin belli bir yaş aralığı var onun dısında yapılmasını doktorlar önermıyorlar. Bızde sekız aylıkken devlet hastanesı genel cerrah doktoru yapmıstım cok cabuk iyilestik bezlıydı sargı bezı bıle kullanmadık hemen gecmıs ti.

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Canim bende yazın yaptiramam sıcak olur beze yapışır felan diye düşünüyorum Kasım'da 1 yaşına girecek o zaman yaptırayım diye düşünüyorum bakalım canım zaten doktorlar 2 yaşına kadar yapilmali yapılmazsa kesinlikle 3.4.5.6 yaşlarında yaptırmayın diyor o sıralar cinsel organı tanıma aşaması çocuk piskolojisi bozuluyormus canım bide korku kaygiya neden oluyormus
Ewt aynen öle canım biz bilmiyordukçok yanlıs yaptık. Beze yapısmıyor bezi bıraktırmadan önce sünnet ettir canım düşüyorlar falan bez koruyor dikişleri ayrıca seninki yürüme adamasında olucak yaza daha cok düşer pipisini çarpar saga sola kanıyo iyileşme süreside uzuyo canım. Bni dinlersen şimdiden yaptır yazı bekleme
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim yeğenmde 13 aylk sünnet yaptrdk devlette doktorda çok başarılı bayandı hemde hiç skntı yaşamadık bezleniyodu o zmaanlar 3.4 ay snrada bezide bıraktılar wc alştırdılar kolay iiyileşmişti. Sonrasmdada hiç skntı olmamştı. Ufakken daha kolay oluyomş doktor tavsıye etmşti. Doktor önemli bu konularda sanırım.
Ewet ya dr cok önemli. Misal bize hiç demedi bu cocuk 3 yasında olmaz sünnet 6 yasa jadar yaptırmayın bölr böle olur demedi bizde nerden bilelim ilk cocuk ilk sünnet vs cok çektik nryse ki yavrum şimdi çok ii.

Ewt aynen öle canım biz bilmiyordukçok yanlıs yaptık. Beze yapısmıyor bezi bıraktırmadan önce sünnet ettir canım düşüyorlar falan bez koruyor dikişleri ayrıca seninki yürüme adamasında olucak yaza daha cok düşer pipisini çarpar saga sola kanıyo iyileşme süreside uzuyo canım. Bni dinlersen şimdiden yaptır yazı bekleme

Ewet ya dr cok önemli. Misal bize hiç demedi bu cocuk 3 yasında olmaz sünnet 6 yasa jadar yaptırmayın bölr böle olur demedi bizde nerden bilelim ilk cocuk ilk sünnet vs cok çektik nryse ki yavrum şimdi çok ii.
Şimdi yaptırmaya da korkuyorum canım her ay bı aşı var normalde 1 ay var 1 ay yok ama özel aşılar da olunca her ay aşı oluyor zaten çok huzursuz oluyor bide sünnet ettirince dahami çok huzursuz olur diye korkuyorum

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle çok geçmiş olsun canım Allahım izin verirse bende iki aylık aşına gittiğimde sağlık ocağına daki doktorlar la konuşup ona göre gün almayı düşünüyorum inşallah büyüdüğü zaman zor olur diye düşünüyorum beşik de iken yaptırmak en iyisi benim görümcem in üç oğlu var hepsi aynı gün oldular yaşları da 13 11 9 hepsi giden yaz oldular baya zorlanmış lar

S

Serpil 55

Guest
Benim de bu ayın 23 de oqlumun sünneti war kuşum nasıl olur bilmiyorum korkuttun şimdi ya. 4 yaşını 1 ay qecti. Israrla yanına qirmek isterim ben. Çok qecmis olsun bu arada çok üzüldüm inan 😑😔
Bende oglumu sünnet ettirdim 4 yaşında devlet hastanesinde kovitden dolayı almadılar yanına birde damar yolu açamadılar ameliyata girerken çok çok agladı bağıra bağıra gitti yavrum yanımızda yatan bebekler vardı 5 6 aylarında onları kapıdan içeri alırken uyutmuşlar hemen bizim tek sıkıntımız giriş oldu eğer damar yolu açılmış olsaydı o da olmazdı çıktıgında bi sıkıntı olmadı tam kendine gelmeden çişi geldi zaten🙂 yaptı sonra tam kendine gelince çişe gitmeye korktu kanar diye bensiz gitmedi bi sefer yaptıkdan sonra geçti korkusu atladı zıpladı biyerde durmadı hiç biraz şişıik oldu kremini sürdüm geçti iyileşti

Oğlumu yeni doğan iken sunnet ettiremedik.. 1 yaşına girerken ettiremedik 2 yaşına girerken ettiremedik sonunda 3 yaşına girerken nasip oldu, bezden henüz çıkmamıştı, genel anestezi ile cerrah amcamız eşliğinde devler hastanesin de oldu.sabah erken saatte kaldırdığım için ameliyat sonrası narkozdançıkarken çok ağlar sandım öyle olmadı baygın baygın arada sinir att i bağırdı.daha yari bayginkrn sunnet kilodu ve üzerine bezi taktım. Ilk pansuman yapıldı oglen taburcu olduk. Sipreyli batikon kullandım. Eğer ağrısi olup bi tepki verseydi calpil verecektim ama biz hiç bişy yaşamadan iyileşme ye başladık. Herşey güzel iler ledi 10 sonra sunnet kilodini bıraktım. Cislilerimakinada yıkadım, kakalarihep attım. Beze geçin ce çok daha hızlı ilerledi pipiisindeki eriyen dikiş ipleri hep eridi çıktı.anne olarak sunnet ten bir hafta önce uyuyamadim süreçleri nasıl gecceek diye,1 hafta da olduk tan sonra uyuyamadım elini pipisine götürür diye,yada çarpar diye vs vs, Neticede rabbim nasip etti güzel geçti. Darısı yaptıracak olanlarına başına

Son düzenleme:

Evlat aşığı

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar görüyorum ki genel olarak bebek sünnetiyle ilgili sorularınız oluyor. Kararsızlıklar oluyor. Ben başımdan gecen olayı anlatıp size fikir ver mek isterim.. Bnm oğlum su an 4 yasına girecek. Gecen yaz yani 3 yasında sünnet ettirmek istedik bezden daha cıkarmamıstım çişe alısmadan önce sünnet olsun istedik. Önce evde plsun dedik sonra maliyeti artınca bi de tutamayız belki cocugu diyerek hastaneden randevu aldık. Neyse gün geldi gittik ameliyathaneye bizi almadılar en azından damaryolu acılana kadar yanında olalım dedik izin vermediler. Tabi kapıdan içeri giderken cocuk hemşirenin kucagında bize nasıl baktı hala unutamıyorum cok aglafım ben o zaman. Neyse 15 dk sonra herkesin cocugu babasının kucagına verildi sakin sakinler. Bizim cocuk sedyeye bagkı bi sekilde bagıra bagıra hastaneyi yıkar bi vaziyette geldi beni kucagına al die yalvarıyor cocuk bagırıyor o aglıyo ben aglıyorum. Neyse servise cıktık 2 saat burdasınız çişini yapınca gidersiniz dediler. Çocuga bezini takacam taktırmadı 2 saat boyınca hatta o gün cıkana kadar bagırdı mosmor oldu. Tabi serviste üstünü giydirirken her yerinde parmak izleri el izleri vardı sanki dövülmüş gibi biz cıldırdık tabi eşim hemşirelerle kavga etti bu ne biçim sünnet die. Agladıkca kanıyo pipisi ben sakinleştirmeye calısıyorum kucagımdan inmiyor beni bırakma kesecekler dio ay cok kötüydü anlatamam. Neyse eve geldik pansumanın ardımdan kantoron yagı kullandık 5 günde iileşti tam cocuk beşikten inerken kenarına carptı bagırdı canı acıdı tekrar basa döndük kanıyo şişti morardı aldık baska bi bayan cerraha götürdük. Kadın dedi ki canım nie bu yada kadar beklediniz. Önermiyoruz 1.5 ve 6 yas arasının sünnetini biz dedi. Dedim bize böle bişi denmedi. Bebekken hatta hastane cıkısı sünnet ettirenler oluyo 3 gün sürmüyo iileşmesi dedi. Tabi biz bilmiyorduk bunları. Neyse cocugun piskolojisi bozuldu ne hocalar ne piskologlara götürdük geceleri aglıyo kesmeyşn dio ellemeyin dio altını değiştirmiyo iki kişi tutuyoruz da alt değiltiriyorduk. Vesselam sevgili anneler bebeğiniz küçükken yaptırıp kurtulun. Ablam 40 cıkmadan evde yaotırdı uyusturmadılar aglamadı bike yegenim. Ben cok pişmanım tabi son pişmanlık fayda etmedi maalesef 🤦‍♀️😭
Zor olmus Allah yardımcınız olsun 🙏 bende doktorumdan öğrenmiştim 4 yasındayken yaptırcaktık doktor önermiyorum travmatık sonucları olabiliyor 6 yasınu doldursun artık dedi. Bekledik tam sünnet olacakken pandemi girdi araya derken vwfatlarımız oldu az bekleyelım dedik. Bu sefer hamile kaldım hadi dedik bu sefer de erkek olursa birlikte kırk cıkınca yaptıralım dedik nasip olursa kardeşinin kırkı cıkınca eylül gibi okul acılmadan yaptırcaz artık🙈

Özlem tam

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar görüyorum ki genel olarak bebek sünnetiyle ilgili sorularınız oluyor. Kararsızlıklar oluyor. Ben başımdan gecen olayı anlatıp size fikir ver mek isterim.. Bnm oğlum su an 4 yasına girecek. Gecen yaz yani 3 yasında sünnet ettirmek istedik bezden daha cıkarmamıstım çişe alısmadan önce sünnet olsun istedik. Önce evde plsun dedik sonra maliyeti artınca bi de tutamayız belki cocugu diyerek hastaneden randevu aldık. Neyse gün geldi gittik ameliyathaneye bizi almadılar en azından damaryolu acılana kadar yanında olalım dedik izin vermediler. Tabi kapıdan içeri giderken cocuk hemşirenin kucagında bize nasıl baktı hala unutamıyorum cok aglafım ben o zaman. Neyse 15 dk sonra herkesin cocugu babasının kucagına verildi sakin sakinler. Bizim cocuk sedyeye bagkı bi sekilde bagıra bagıra hastaneyi yıkar bi vaziyette geldi beni kucagına al die yalvarıyor cocuk bagırıyor o aglıyo ben aglıyorum. Neyse servise cıktık 2 saat burdasınız çişini yapınca gidersiniz dediler. Çocuga bezini takacam taktırmadı 2 saat boyınca hatta o gün cıkana kadar bagırdı mosmor oldu. Tabi serviste üstünü giydirirken her yerinde parmak izleri el izleri vardı sanki dövülmüş gibi biz cıldırdık tabi eşim hemşirelerle kavga etti bu ne biçim sünnet die. Agladıkca kanıyo pipisi ben sakinleştirmeye calısıyorum kucagımdan inmiyor beni bırakma kesecekler dio ay cok kötüydü anlatamam. Neyse eve geldik pansumanın ardımdan kantoron yagı kullandık 5 günde iileşti tam cocuk beşikten inerken kenarına carptı bagırdı canı acıdı tekrar basa döndük kanıyo şişti morardı aldık baska bi bayan cerraha götürdük. Kadın dedi ki canım nie bu yada kadar beklediniz. Önermiyoruz 1.5 ve 6 yas arasının sünnetini biz dedi. Dedim bize böle bişi denmedi. Bebekken hatta hastane cıkısı sünnet ettirenler oluyo 3 gün sürmüyo iileşmesi dedi. Tabi biz bilmiyorduk bunları. Neyse cocugun piskolojisi bozuldu ne hocalar ne piskologlara götürdük geceleri aglıyo kesmeyşn dio ellemeyin dio altını değiştirmiyo iki kişi tutuyoruz da alt değiltiriyorduk. Vesselam sevgili anneler bebeğiniz küçükken yaptırıp kurtulun. Ablam 40 cıkmadan evde yaotırdı uyusturmadılar aglamadı bike yegenim. Ben cok pişmanım tabi son pişmanlık fayda etmedi maalesef 🤦‍♀️😭
Seninki baya sıkıntı lı geçmiş cnm brnim bi oğlum 6 aylık belki değil di yaptık diğeri 2 yaşında beraber yaptık zaten hastahaneye tercih etmedim anestesi yapıyolar diye korktum evde yaptık pipiden uyusturularak evez çok zor bi süreç ama sunnete dair âciz olmadık brnim çocuklarım cook geç iglesti ikinci gün gene sünnetti cagirdik kanadı ağladı ben dokünandım benim küçüğücook uğraştırdı büyük olgumhic aciz etmedi beni zaten tuvaleti de öğrenmişti öyle sonnet kilotu giydirip götürüp getiriyodum lavaboya küçüğü cook cook rezildi yaaw

Tüm sayfalar yüklendi.