Çocuk görme adeti ☹️🙄🙄

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebru Ulus tarafından oluşturulan Çocuk görme adeti ☹️🙄🙄 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,677 kez görüntülenmiş, 72 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Çocuk görme adeti ☹️🙄🙄
Konbuyu başlatan Ebru Ulus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ebru Ulus

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canım arkadaşlarım ve daha güzeli yoldaşlarım size bir sorum olacak bizde Bebek doğduktan sonra çocuk görme adeti var sizde varmı bilmiyorum gelenler oluyor bebek görmek için ya para veya elbise filan alıyorlar getiriyorlar size sorum eğer sizdede böyle bişey varsa kaynananizda yanınızda ise o paraları size vermek yerine kendine sakliyormu benimki benim çocuğum için gelen parayi aliyor bana vermiyor firavun diycem şimdi olmayacak ve benim rızam yok bunda helal etmiyorum çünkü o para benim ve evladimin hakkı olmuyor mu sonuçta affedersiniz benim bi tarafım yırtıla yırtıla doğdu o çocuk neden böyle bişey yapıyor geçen gün istedim paramı altın yapcam biriktiyorum ver dedim buda gelen parayi istiyor benden dedi ve vermedi bugün yine aynısını yaptı helal etmiyorum nolursunuz görenler yazsın çok canımı sıkıyor bu mesele 😭evet senin hakkın eşin ne diyo bu duruma bizdede var canım bebek görme anne ve bebeğe ait olur ayrıca hediyesini getiren her kimse onlarında düğün olur bebek olur gidilir madem kaynanan aliyo geri dönüşleri de kaynan yapsın kim ne getirdiyse karşılığını kaynanan karsilasin bu şekilde söyle çok ayıp ya hayret bise eşin birşey deniyorsa kuruş verme diyorsada dediğim gibi gelenlerin özel gunuboluncada kaynanan karsilasin

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Ama çok kötü bir beddua ettim içimden çünkü böyleleri hak ediyor kefen paran olur inşallah dedim yok birde hiç bişey olmamış gibi yanımda pişkin pişkin oturuyor ben sormasam söylemiyor kimin ne getirdiğini soylesede vermiyor zaten 😭
ANNE BİZİM ÇOCUĞUN PARASINI SEN ALMIŞSIN BEZ ALACAZ SANA ZAHMET VERİR MİSİN DE NİYE SUSUYORSUN CANIM YEDİRME ÇOCUĞUNUN HAKKINI

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle yedirmeye valla
Yani deli oldum benim kalkıp alasım geldi parayı iki kuruş üç kuruş isterse 10 bin olsun benim çocuğumun kısmeti o bir kuruş dahi yedirmem sende aklın varsa susma böyle bir duruma yoksa bunu yapan yarın başka şekilde hakkınızada girer ki senin olanı istiyorsun sadaka değil canım

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Merhaba canım arkadaşlarım ve daha güzeli yoldaşlarım size bir sorum olacak bizde Bebek doğduktan sonra çocuk görme adeti var sizde varmı bilmiyorum gelenler oluyor bebek görmek için ya para veya elbise filan alıyorlar getiriyorlar size sorum eğer sizdede böyle bişey varsa kaynananizda yanınızda ise o paraları size vermek yerine kendine sakliyormu benimki benim çocuğum için gelen parayi aliyor bana vermiyor firavun diycem şimdi olmayacak ve benim rızam yok bunda helal etmiyorum çünkü o para benim ve evladimin hakkı olmuyor mu sonuçta affedersiniz benim bi tarafım yırtıla yırtıla doğdu o çocuk neden böyle bişey yapıyor geçen gün istedim paramı altın yapcam biriktiyorum ver dedim buda gelen parayi istiyor benden dedi ve vermedi bugün yine aynısını yaptı helal etmiyorum nolursunuz görenler yazsın çok canımı sıkıyor bu mesele 😭😭😭😭😭😭😭
Canım bizde de aynı adet var ama kaynanam tarafı 40 filan dinlemeyip gelmişlerdi 😡 gelen hediyeler için kaynanama yastık diktirtmiştim oraya takılıyordu benimki istemedi ama merakından gelip gidip soruyodu kim ne getirmiş diye . Senin ki çok yanlış yapıyor kul hakkına girer bu farkında değil demekki

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Bizde de 40 dinleyen yok sinir oluyorum ya ozellkle esimin abisigil 😤😤
Canım bizde de aynı adet var ama kaynanam tarafı 40 filan dinlemeyip gelmişlerdi 😡 gelen hediyeler için kaynanama yastık diktirtmiştim oraya takılıyordu benimki istemedi ama merakından gelip gidip soruyodu kim ne getirmiş diye . Senin ki çok yanlış yapıyor kul hakkına girer bu farkında değil demekki

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canım arkadaşlarım ve daha güzeli yoldaşlarım size bir sorum olacak bizde Bebek doğduktan sonra çocuk görme adeti var sizde varmı bilmiyorum gelenler oluyor bebek görmek için ya para veya elbise filan alıyorlar getiriyorlar size sorum eğer sizdede böyle bişey varsa kaynananizda yanınızda ise o paraları size vermek yerine kendine sakliyormu benimki benim çocuğum için gelen parayi aliyor bana vermiyor firavun diycem şimdi olmayacak ve benim rızam yok bunda helal etmiyorum çünkü o para benim ve evladimin hakkı olmuyor mu sonuçta affedersiniz benim bi tarafım yırtıla yırtıla doğdu o çocuk neden böyle bişey yapıyor geçen gün istedim paramı altın yapcam biriktiyorum ver dedim buda gelen parayi istiyor benden dedi ve vermedi bugün yine aynısını yaptı helal etmiyorum nolursunuz görenler yazsın çok canımı sıkıyor bu mesele 😭😭😭😭😭😭😭
O bebeğin hakkı para da olsa başka bişey de olsa ihtiyaç varsa anne baba kullanır bebek ihtiyacı için olmadı çocuğa yatırım yapmak için kullanırlar ilerisi için sünnet oda eğitim takı vb artık nereye varacak bu kaynanalar gerçekten pes

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Cocuqa qelen cocuqndr kuşum hem qetren mallar niye sana deqilde kaynana psiliqine weriyorlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Eşinize söyleyin analık damarı yoksa eşinizde. Benim akıllı kaynanam da eşimin amcasının oqluma qetirdiqi çeyreqe qöz koymuştu her dediqne karşılık were were wermemstim ceyreqi

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Canım bizdede var o adet ama o paralar bizde annenin dahii hakkı olarak görülmez her bir kuruşu bebeğe harcanır bebeğin eksiklerini alırken o parayı kullanırız yada bebeğe künye küpe falan alırız
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cocuqa qelen cocuqndr kuşum hem qetren mallar niye sana deqilde kaynana psiliqine weriyorlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Eşinize söyleyin analık damarı yoksa eşinizde. Benim akıllı kaynanam da eşimin amcasının oqluma qetirdiqi çeyreqe qöz koymuştu her dediqne karşılık were were wermemstim ceyreqi
😂😂😂 Benim kaynanamda bizim Bi tüm altına göz koydu kendi öz bacısı bana taksın diye göndermiş vermedi kaynanam haberim bile yoktu teyzesi eşimi arayıp gelemedim kusura bakmayın hediye olarak bilezik takmak isterdim ama imkanım bu kadardı kabul görün annenle gönderdiğimi dedi biz şok sonra itiraf etti ama vermedi bende helal etmiyorum dedim altında değil gözüm gıcıklığına hakkımı ona helal etmiyorum harama el uzattığı için Ogün ondan nefret etmiştim bidaha da hiç sevmedim zaten o kadını 🤭

Son düzenleme:

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Canım bizdede var o adet ama o paralar bizde annenin dahii hakkı olarak görülmez her bir kuruşu bebeğe harcanır bebeğin eksiklerini alırken o parayı kullanırız yada bebeğe künye küpe falan alırız
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

😂😂😂 Benim kaynanamda bizim Bi tüm altına göz koydu kendi öz bacısı bana taksın diye göndermiş vermedi kaynanam haberim bile yoktu teyzesi eşimi arayıp gelemedim kusura bakmayın hediye olarak bilezik takmak isterdim ama imkanım bu kadardı kabul görün annenle gönderdiğimi dedi biz şok sonra itiraf etti ama vermedi bende helal etmiyorum dedim altında değil gözüm gıcıklığına hakkımı ona helal etmiyorum harama el uzattığı için Ogün ondan nefret etmiştim bidaha da hiç sevmedim zaten o kadını 🤭
Ac qozluler toprak doyurcak qözlerini haberleri yok bide sözde Müslüman ülkede yaşıyoruz. Allahm cumlesiyle ıslah etsin insaAllah 🤲

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar