Doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum dersem

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Ömer Talha’nın annnesi 😍 tarafından oluşturulan Doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum dersem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,136 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum dersem
Konbuyu başlatan Ömer Talha’nın annnesi 😍
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Azranurun annesi
IIlkini normal ikinciyi 1 ay once bebeğimin hayatı riski sebebiyle apar topar sezeryan yapmış birisi olarak normal dogum yapmanı tavsiye ederim canım alttan muayene neymiş ki sezeryan doğumun yanında normalde 1 gün o ağrıyı cekiyosun sezeryan 45 dakika da aliyorlar bebegi ama ilk 3 gun çok zordu hala toparlanamadim dikişler ameliyat vs çok zormus
Hadi ya rabbim yardımcın olsun. Canım tavsiyen için cok tesekkur ederim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kuzucum özele gidiyorsan isteğe bağlı sezeryan yapıyorlar ama devlete gidiyorsan yapmazlar. Benim de ilk doğumum çok zordu oyuzden ikinciyi sezeryan istedim sezeryan oldum senin de Allah yardımcın olsun canım🙏💟
Evet canım özele gidiyorum
Aminnn insallah canım allah razı olsun

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-06
Gebeliğinizin 17. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık turp büyüklügünde.
Bebek eklemlerini ve iskelet sistemini kolayca hareket ettirir. kordon büyür, uzar ve daha kalın hale gelir. Bel ve bacak ağrılarını azaltmak için yarım topuklu ayakkabılar giymek gerekir. Rüya görmede artış olur. eğer amniyontez gerekli ise en uygun zaman
Bebeğinizin boyu yaklaşık 18 cm ağırlıgı 150 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Busra90

Kayıtlı Üye
rank
Vajinal muayeneden ilk gebeliğimde cok cektim o korku o telaş bende kaldı korkuyorum yenemedim onu dr sezeryan olmak istiyorum desem kaçıncı haftada olur yada benim isteğimemi bağlı
2 ay da kalsa insan doğum yaklaşınca korkuyor gibi telaşlanıyor gibi
Doktorunla konuş tabii o kadar korkuyorsan zorla seni normal doğuma yönlendirezmez sezeryan çoğu doktor un işine geliyor zaten Bi sorun olacağını sanmıyorum

Doktorunla konuş tabii o kadar korkuyorsan zorla seni normal doğuma yönlendirezmez sezeryan çoğu doktor un işine geliyor zaten Bi sorun olacağını sanmıyorum
Benim dr biraz daha normal doğuma meyilli canım

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-06
Gebeliğinizin 17. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık turp büyüklügünde.
Bebek eklemlerini ve iskelet sistemini kolayca hareket ettirir. kordon büyür, uzar ve daha kalın hale gelir. Bel ve bacak ağrılarını azaltmak için yarım topuklu ayakkabılar giymek gerekir. Rüya görmede artış olur. eğer amniyontez gerekli ise en uygun zaman
Bebeğinizin boyu yaklaşık 18 cm ağırlıgı 150 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
İnsallah canım saglıkla insallah

O zaman kaç haftalık oluyorsun 39 dimi

Yok korkulacak bişi yok ama korkanlar mutlaka acı bişi yaşamıştır hastanede ben ilk gebelikte hep alttan muayene ettiler o kadar canım yandı ki etkisinde kaldım hep
sezeryanim 4 gün kala bana sancı geldi acil gittim sezeryanli olmama ragmen vajinal muayene oldum 12 yıl sonra çok canım yandı o 1 gün hep ağrı çektim düşün con mu hassasım ne

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
Ben olmadım valla direk doğuma gidince bakıldı açılma var mı diye
Çarı muanesi yapmıyorlar utrasyonla bakıyor çatı muanesi yapsa keseyi patlatma açılma olma itimalinde var bebek büyüdügü için bi sıkıntı gördügü zaman nts sancıya baglıyor seni

Sadece iki parmağını sokup parmaklarını oynatarak mesafeyi ölçüyor eğer sancınız varsa hissetmiyorsunuz bile
Onu doguma gittiginde yapıyor sancın kanmam varsa onun dışında normal kotrolde yapmıyor

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar o kadar kötü mü ya istemiyoruz desek muayene olmasak. Benim haftam 33 kaçta yapılıyor bu muayene
İlk bir kere yapiyolar mecbur ama daha sonra büyük sancilarda acilmanı kontrol amacli yapiliyo yani çok yapilmiyo zaten ebeden ebeye fark ediyo buda bazisi çok el atiyo bazisi atmiyo yani Allah iyilerle karsilastirsin.

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank
Aynı korku beni de sardı. Acıdan korkmuyorum aslinda. Gebe kalmadan önce yumurtaliklarimdaki kistler her ay cehennemi yaşattığı için bana alışkınım. Ama insanların doğum hikayelerini dinleyince insan tuhaf oluyor. Bu arada sormak istediğim birsey var. 34. Hafta içerisine girdim önceki haftalarda da genital bölgemde bir ağrı hissediyorum. Bu normal mi. Bu arada İngiltere de doğum yapacağım. Burda sezeryan şansım da yok ne yazık ki özel hastaneler aşırı pahalı. Normal doğum yapacağım. Yine siz çok şanslısınız. Ben bebeğimi ultrasonda sadece 2 defa görebildim
Bende ingilteredeyim sen nerdesin canim

Bende ingilteredeyim sen nerdesin canim
Bende 34 haftaligim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar