Sorum var Doğumun erken olması için

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Havva.2412 tarafından oluşturulan Doğumun erken olması için başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,318 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Doğumun erken olması için
Konbuyu başlatan Havva.2412
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba erken doğum olması için yaptığınız önerileri banada söylermisiniz 37 haftadayım sezeryan olmamak için erkenden olsun istiyorum
Bol bol yürüyüş yap merdiven çık yerleri elle sil hurma tüket rabbim gönlüne göre versin inşallah kuzum

Havva.2412

Kayıtlı Üye
rank
Doktorum sancın olmazsa pazartesi günü suni sancı ile dogumunu yapıcaz demişti. Cumartesi sancım başladı gece 3.04 de kızım dünyaya geldi pazar günü dogum günümde. Ben çok konuştum dogum günümde gel diye sende bol bol konuş kuzucum belki senin bebişinde dinler. Sancı olmazsa suni sancı ile de dogum olabilir. Normal dogum düşünüyorsan canım.
Evet doktor o öneride bulundu benim ilk gebelik olduğu için bilemedim o suni sancıyı çekip sezeryanda olabilir diye düşünüyorum o yönden kararsızım

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hadi ya inşallah bendede öyle olur deneyebilirsin gelmezse bende suni sancıyı haftaya kadar gelmese deniycem
Bol bol hurma ye. Bide bebek baş aşşagı podizyondaysa squat bide esneme hareketleri yap canım. Dogum da etkisini görürsün. Bol bol hurma ye. Ben son 1 hafta bol bol yedim açılmam çok hızlı oldu ilk doguma göre. Sabah 7 gibi anca dogum olur dediler. Ben 3.04 de dogurmuştum. İnşallah sende etkisini görürsün 😍

Elmen0099

Kayıtlı Üye
rank
Canım düşük riskim oldugu için 21. Haftadan sonra hep fitil kullandım. 36.haftada baş aşşagı gelmişti kızım o zaman fitili bıraktırdı doktorum. Esneme hareketleri squat bide bebegin kanala inmesi için plates topunun üzerinde zıplamamı söylemişti. Ben 37.haftada daha Yogun yaptım 36. Haftada korktum bide erken olur diye. 38+3 de dogumum gerçekleşti :) bide bol bol hurma ye rahmi açıyor dogumu kolaylaştırıyor canım benim. Bide squat yapar gibi yap ama efilip kalkma esne orda aşşagı yukarı bebek kanala daha kolay iniyor. Sık sık ılık duş al. Bebiş baş aşşagı döndükten sonra plates topu üzerinde zıplayınca daha çabuk kanala iniyor. 38. Haftada plates topunu denedim ben 2 gün sonra sancım başladı gece 3 te dogumum gerçekleşti. Biraz uzun oldu ama kusurabakma canım :)
Selam canim 38haftada dogmus bebeginix kuveze falan ihtiyac oldumu ya sarilik.falan?
Yani 38de dogulan bebek tam saglam oluyomu benim erken dogum riskim varda oncin soruyorim

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Selam canim 38haftada dogmus bebeginix kuveze falan ihtiyac oldumu ya sarilik.falan?
Yani 38de dogulan bebek tam saglam oluyomu benim erken dogum riskim varda oncin soruyorim
Canım benim de erken dogum riskim vardı 30. Haftalarda gelmek istedi ignelerle tuttu doktorum hastahanede yatmışım oldu o sırada ciger geliştirici igne vurdular. 38+1 de doktora girmiştik pazartesiye kadar gelmezse suni sancı ile dogum yaptırayım dedi. Gelişimi iyiydi kızımın zaten 37. Haftada gelişimleri tamamlanıyor kuzucum korkma küvese flan alınmadı 2.950 olarak dogdu. Bi arkadaşım 37. Haftaya girmeden dogurdu erken gelmek istedi oglu oda küvese alınmadı. Sen bol bol kaşar ye bebekte güzel kilo yapıyor. Ben son 1 hafta kala yedim kaşar kilosu 3.5 gözüküyordu ama 2950 dogdu kesinlikle daha az doguyor aklında olsun. Kaşar bide muz çok güzel kilo yapıyor ablam 4 kilo üstünde dogurmuştum muz çok yemişti 😍

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Sarılık olmaması için şekerli su yaptık canım 2 3 çay kaşıgı içirdik hergün 2 3 kez şükür 8.7 olarak çıktı degeri yok gibi birşey. Çocuk doktorumuz şekerli suya gerek kalmamış sarılıgı geçer artık demişti. Bide ıhlamur içirdik canım biz. Bunları hep doktorun bilgisi dahilinde yaptık. Çişiyle sarılıgı atıcak demişti doktor. Ihlamur kan yaparmış hem verebilirsiniz demişti doktorumuz.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar