Down sendromu

• Konbuyu başlatan Sevinç42
  • Toplam 21 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sevinç42 tarafından oluşturulan Down sendromu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,572 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Down sendromu
Konbuyu başlatan Sevinç42
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Busratuna

Busra90

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar ikili testte bebeğimin düşükde olsa down sendromu olma olasılığı çıktı. İçim hiç rahat değil. Aynı durumu yaşayan ya da bilgisi var mı
Ben sırf bu yüzden yaptırmadım sadece Bi. İhtimal uğruna tüm gebelik kaygı ile geçiyor böyle söyleyip normal sağlıklı doğan o kadar çok bbek var ki sadece sizin kafanızı karıştırılıyor o kadar

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar ikili testte bebeğimin düşükde olsa down sendromu olma olasılığı çıktı. İçim hiç rahat değil. Aynı durumu yaşayan ya da bilgisi var mı?
Canım o testler bı olasılık dahilinde. Doktorlar sana o ihtimalin bilgisini vermek zorunda. İçini rahat tut sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin ins rabbim

Ceylankosova

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar ikili testte bebeğimin düşükde olsa down sendromu olma olasılığı çıktı. İçim hiç rahat değil. Aynı durumu yaşayan ya da bilgisi var mı?

Yasin kac kan sonucun nedir ultrasyondaki bulgularin nedir bilmiyorum ama korkma muhakkak hersey Allah tan.. ben 11. Haftamda gittigimde 3mm ense olctuler burnu yok dediler perinatolojiyr yolladilar 3mm ense basık burun dedi onlarda sivi alimi onerip risklerinden bahsettiler kabul etmedim kisaca aldiricaksan bebegi bian once olsun dediler baska bir doktora gittim oda 3.4 ense olctu cok uzuldum cok agladim ama ne olursa olsjn evladim dedim dua ettim. Fetal dna verdim sonuclarim temizdi ve suan 23.haftamizdayiz cok sukur ensesi falanda duzeldi bi sorunumuz yok. Icini ferah tut benim teyzem gec evlendi yas riski olmasina ragmen kesin down sendromlu alalim demelerine ragmen dogurdu ikiside sapa saglam 🤷‍♀️

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Canım internetten bir bak küçük bir şans demişler yani bu 1000de 1 gibi bir olasılık. Canını sıkma pozitif düşün. Bu testlerin kesin bir sonuç vermediğini aklından çıkarma. Kesin sonuç alabilmek için amniyon sıvısından örnek vermen gerek ama bu da tehlikeli die biliyorum erken doğum filan tetikleyebiliyormuş. O yüzden unutma bu %100 kesinlik payı olan bir şey değil ve daha da önemlisi küçük bir pay demiş yani içini ferah tut rabimme dua et canım ❤️ Allahım sana yavrunu sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba cnm.. cnm bu ikili tarama testleri sonuçları yanlış çıkabiliyr küçük bı yüz lekesini bile risk diye kaydediyor.. sen içini ferah tut bebeğinde sıkıntı olmaz inslah detaylı uktrasyonda net ogrenirsin cnm . Zaten bu testler çogu zaman yaniltiyor bak sen de gireceksin bebeğin gayet sağlıklı olacak.. ben sırf bu nedenden dolayı yaptırmadım moralimi bozup çocuğumu etkilememek. İçin aile hekimim.onermedi bana bu testi.. ve zaten detaylıda da sıkıntı çıkmadi şükür içini ferah tut güzelim

Gül çetin

Kayıtlı Üye
rank
İşte biz bazı insanlara bu tarama testlerini yapma diyoruz kızıyorlar bu yüzden belki doktor yanılıyor ve bu insana sadece dert oluyor aylarca Allah kimseyi evladıyla sınamasın🤲❤️

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
İşte biz bazı insanlara bu tarama testlerini yapma diyoruz kızıyorlar bu yüzden belki doktor yanılıyor ve bu insana sadece dert oluyor aylarca Allah kimseyi evladıyla sınamasın🤲❤️
Aynen öyle cnm aile hekimi önermedi iyiki de yapmadım hem sonuç çoğu zaman yaniltiyor sadece moral bozmak başka bisey degil

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar