Ek gıdaya ne ile başlamalıyım

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Elifavsarr1 tarafından oluşturulan Ek gıdaya ne ile başlamalıyım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 958 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Ek gıdaya ne ile başlamalıyım
Konbuyu başlatan Elifavsarr1
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan EsKa

EsKa

Kayıtlı Üye
rank
ek gıdaya 6. ayda mı başlanmalı yoksa 6. ay bittikten sonra mı? sizler erken mi başladınız bireysel olarak yoksa doktorunuz mu önerdi başlayın diye?

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba tecrübeli anneler bebeğim 4 ay bitti 5inci ayına girdi mama ile besliyorum yavaş yavaş ek gidaya geçmek istiyorum ne ile başlamam gerekiyor
Doktor bu konu ile ilgili bilgi veriyor, ilk yapman gerekeni 3 gün kuralını falan anlatıyor alerji yapıp yapmadığına bakman için acele etme doktor tavsiyesine göre adım at bence. Bana birde sağlık ocağından küçük bir kitapçık vermişti ebe kahvaltı ve diğer öğünlerin olduğu nasıl olması gerektiği falan 🤗
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

ek gıdaya 6. ayda mı başlanmalı yoksa 6. ay bittikten sonra mı? sizler erken mi başladınız bireysel olarak yoksa doktorunuz mu önerdi başlayın diye?
Doktor önerisiyle başladım 6. Aya girdiğimiz de genelde bu ayı öneriyorlar

EsKa

Kayıtlı Üye
rank
Doktor bu konu ile ilgili bilgi veriyor, ilk yapman gerekeni 3 gün kuralını falan anlatıyor alerji yapıp yapmadığına bakman için acele etme doktor tavsiyesine göre adım at bence. Bana birde sağlık ocağından küçük bir kitapçık vermişti ebe kahvaltı ve diğer öğünlerin olduğu nasıl olması gerektiği falan 🤗
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Doktor önerisiyle başladım 6. Aya girdiğimiz de genelde bu ayı öneriyorlar
benim de bebiş 6.aya girecek 2 hafta sonra. aile büyüklerine kalsa çoktan başlamış olmam lazımdı ek gıdaya. ben de kuralcıyımdır doktor demeden başlamak istemiyorum. doktordan iyi bilecek değilim sonuçta. kimini görüyorum 5. ayda başladık diyor şaşırıyorum

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
benim de bebiş 6.aya girecek 2 hafta sonra. aile büyüklerine kalsa çoktan başlamış olmam lazımdı ek gıdaya. ben de kuralcıyımdır doktor demeden başlamak istemiyorum. doktordan iyi bilecek değilim sonuçta. kimini görüyorum 5. ayda başladık diyor şaşırıyorum
Maşallah 🧿 yok ben ilk çocuğum da tecrübesizdim kimse de karışıp birşey diyemezdi zaten heray kontrole gittim doktor tavsiyesine uydum, 6. Ayda doktor 3 gün kuralını anlattı deneyerek verdim alerji yapar mı yapmaz mı ona baktık. Kimseyi dinleme nasıl yapman gerektiğini doktor anlatır ilk denemeleri yaptıktan sonra nefis yemek tarifleri var onu indirip ayına göre kahvaltılarını ve diğer öğün tariflerine bakabilirsin ben ordan çok tarif yapıp verdim. Çok şükür çoğunu yemişti, bu çocuğumda da aynı yoldan gitçem inşallah 🥰

EsKa

Kayıtlı Üye
rank
Maşallah 🧿 yok ben ilk çocuğum da tecrübesizdim kimse de karışıp birşey diyemezdi zaten heray kontrole gittim doktor tavsiyesine uydum, 6. Ayda doktor 3 gün kuralını anlattı deneyerek verdim alerji yapar mı yapmaz mı ona baktık. Kimseyi dinleme nasıl yapman gerektiğini doktor anlatır ilk denemeleri yaptıktan sonra nefis yemek tarifleri var onu indirip ayına göre kahvaltılarını ve diğer öğün tariflerine bakabilirsin ben ordan çok tarif yapıp verdim. Çok şükür çoğunu yemişti, bu çocuğumda da aynı yoldan gitçem inşallah 🥰
inşallah 😊 analarımızın savunması da biz sizi böyle büyütmedik ne oldu büyüdünüz işte diyip çıkıyor işin içinden. kuzenime 1 yaşında pilav yedirmişler 36 sene önce😄 sonra çocukluğunda ergenliğinde kilo ile uğraştı hep😒🙄 bu kısmı unutuyorlar hep. doktor ne derse öyle yapacağım ben de, inşallah ek gıda serüvenimiz iyi geçer🤲

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar