Gebelikte hemoroid olan var mı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Kumru tarafından oluşturulan Gebelikte hemoroid olan var mı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,600 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte hemoroid olan var mı
Konbuyu başlatan Kumru
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MrymCetinkaya

Esma

Kayıtlı Üye
rank
Hamileliğinde basur (hemoroid)olanlar var mı yardımcı olur musunuz
Benim de kaç senedir var ve aşırı kanama yapıyor ama ağrım yok sadece yanma oluyor hamileyim şuan gitsem de ameliyat yapma olasılığı yokmuş. Çok zorluyorsa doktor kontrolünde ilaç veriyor Muş doktor.

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Hemoroid problemin ileri derecede olmadığı için bir tedavi uygulamaz sadece ağrı kesici krem verir ve memeyi sürekli içeri ittirerek temizlenmeni önerir doktor. Bende ileri derecede vardı 2017 yılında lazerle yaktırdım ama yine tekrar ediyor. Lanet bir durum, kabız kalmayacaksın, tuvaletini yaparken asla zorlama kendini ıkınarak tuvalet yapma, şişme ve büyüme olursa memede; bir legenin ya da varsa küvetin içine batikonlu sıcak su yapıp oturacaksin rahatlatır ve memenin çekilmesini sağlar. İlerlermemesine dikkat edeceksin yapabileceklerin sadece bunlar ama en önemlisi dediğim gibi asla kabızlık yaşamaman lazım en çok o tetikliyor.

Kumru

Kayıtlı Üye
rank
Hemoroid problemin ileri derecede olmadığı için bir tedavi uygulamaz sadece ağrı kesici krem verir ve memeyi sürekli içeri ittirerek temizlenmeni önerir doktor. Bende ileri derecede vardı 2017 yılında lazerle yaktırdım ama yine tekrar ediyor. Lanet bir durum, kabız kalmayacaksın, tuvaletini yaparken asla zorlama kendini ıkınarak tuvalet yapma, şişme ve büyüme olursa memede; bir legenin ya da varsa küvetin içine batikonlu sıcak su yapıp oturacaksin rahatlatır ve memenin çekilmesini sağlar. İlerlermemesine dikkat edeceksin yapabileceklerin sadece bunlar ama en önemlisi dediğim gibi asla kabızlık yaşamaman lazım en çok o tetikliyor.
Suan kabızım ama 5 gundur yapamıyorum hemoroid oldugundan beri yapamıyorum

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Suan kabızım ama 5 gundur yapamıyorum hemoroid oldugundan beri yapamıyorum
Muhtemelen içerde de meme vardır sizin ve bayağı ilerlemiş olduğu aşikar. Siz aile hekiminize bir gidin durumue izah edin lavma belki yazar belki. Nohutu bir gece öncesinden suya koyun ve her sabah akşama aç karnınıza suyunu için bol bol yoğurt tüketin ve bu ara katı beslenmeyin ekmek hamur işi tüketmeyin olabildiğince sıvı gıdalar alin bol su için. Gebe oldugunuz için ilaç vermeyecek zaten doktor sadece lavma kullanabilirsiniz sanırım.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar