Gebelikte oruç

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebru Ulus tarafından oluşturulan Gebelikte oruç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,146 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte oruç
Konbuyu başlatan Ebru Ulus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ebru Ulus

Azra

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar mübarek Ramazan ayı geldi benim gibi hamile olup oruç tutacak olan varmı yazarsaniz çok sevinirim benim ilk hamileliğim de şeker çıktı bunda o kadar sorun olmuyor orucumu tutmak istiyorum benim gibi olan varsa yazar mısınız 😘
Ben 10+1 günlük hamileyim bu gün oruç tutum çokta zorlanmadım Allah yardımcı oluyor 🌹

S

Sb.

Guest
3-6 ay arası tutulabilecek en uygun dönemmiş. Yine de doktora danışmak gerekir. Benim 8. Haftada kanamam olmuştu çok şükür geçti tüp bebek ve riskli gebelikti 13. Haftaya geldim çok şükür doktor 1 gün deneyebilirsin çok zorlanmazsan, tansiyonun düşmezse tutabilirsin ama sahura kadar az az sık sık yemen iftarda bir anda yememen lazım çorba ara ana yemek ara meyve ara şeklinde yemen lazım dedi. Bugün niyet ettim sahura kadar meyve sandviç atıştırıp su içtim çok şükür normaldeki gibiydim sadece son 1 saat sabırsızlandım, bence niyet edince beslenmeye dikkat edince zor değil. Hayırlı ramazanlar.

T

Tanem_34

Guest
Sevgili arkadaşım iki can taşıyorsun ve kusura bakma ama hamileyken oruç tutmuyoruz diye de cehenneme giitmeyiz ki ilk başta kendinden önce bebeğini düşünmem lazım bu kafalara gerçekten kızıyorum dinimiz zaten tutma demiş niye bebeğine zarar verirsin bu daha günah kaç saat susuz ve aç normal beden zor kaldırıyor minicik bebek nasıl kaldırsın lütfen bu zihniyetden biraz çıkın
Aynen katılıyorum.. 👍🏼👍🏼
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba arkadaşlar mübarek Ramazan ayı geldi benim gibi hamile olup oruç tutacak olan varmı yazarsaniz çok sevinirim benim ilk hamileliğim de şeker çıktı bunda o kadar sorun olmuyor orucumu tutmak istiyorum benim gibi olan varsa yazar mısınız 😘
36 haftalık hamileyim ve tutuyorum bünyeden bünyeye değişen bir şey son saatler zor geçiyor ama tutuyorum yine de 😘

Son düzenleme:

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Aynen katılıyorum.. 👍🏼👍🏼
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

36 haftalık hamileyim ve tutuyorum bünyeden bünyeye değişen bir şey son saatler zor geçiyor ama tutuyorum yine de 😘
Ben dün denedim bugün tutamadım çok aç kaldım dün çocuğa zarar verebilir diye korktum artık doğumdan sonra telafi etcem eşimde kızdı zaten 😬😬

Cansu

Kayıtlı Üye
rank
Hanımlar bence kendinizide bebeğide zor duruma sokmayın. Dinimiz de açık ve net hamile olan oruç tutacak demiyor. Bebeğinizin sağlığından sorumlusunuz şuan uzun süre aç kalan bebek hastalanabilir. Dogumdan sonra tutarsınız sağlığınız daha önemli bence lütfen yanlış anlamayın beni

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Hanımlar bence kendinizide bebeğide zor duruma sokmayın. Dinimiz de açık ve net hamile olan oruç tutacak demiyor. Bebeğinizin sağlığından sorumlusunuz şuan uzun süre aç kalan bebek hastalanabilir. Dogumdan sonra tutarsınız sağlığınız daha önemli bence lütfen yanlış anlamayın beni
Evet dün yaşadım ben bunu ilk bebeğimde şekerim çıktığı için tutmadım bunda çok şükür bir sorun yok diye denemek istedim ama bugün tutmuyorum çünkü olmuyor kaç saat aç kalıyoruz doğumdan sonra telafi edicem artık

C

Candan

Guest
Ben 24 haftalık gebeyim ve oruç tutuyorum kendinde bir sıkıntı hissetmezsen tut bence.benim önceki gebeliğimde bebekte aşırı susuzluk vardı Dr kese bebeği susuzluktan dolayı boğup öldürebilir demişti onda tutmadım ama bunda şimdilik bir sıkıntı yok o yüzden tutuyorum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar