👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️ tarafından oluşturulan 👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,673 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓
Konbuyu başlatan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️
Merhabalar anneler.
12 haftalık hamileyim bu haftalarda 2li tarama testi varmış sanırım hafta hafta 3 lü ve 4lü tarama diye gidiyormuş. Bunların hepsi yapılmalı mı hangilerini gerekli görüyorsunuz bu konudaki fikirleriniz nedir.
Tarama testleriyle ilgili çoğu hamilenin bebeğine down sendromu teşhisi konulmuş ama birçoğu sağlıklı doğum yapmış.🤔

Hamilelikte aşı test tarama şeker yüklemesi gibi yapılan rutin işlemlerden hangilerini yaptırılmalı hangileri gereksiz geliyor sebepleri neler tek başlık altında hepsini sormak istedim❓

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar anneler.
12 haftalık hamileyim bu haftalarda 2li tarama testi varmış sanırım hafta hafta 3 lü ve 4lü tarama diye gidiyormuş. Bunların hepsi yapılmalı mı hangilerini gerekli görüyorsunuz bu konudaki fikirleriniz nedir.
Tarama testleriyle ilgili çoğu hamilenin bebeğine down sendromu teşhisi konulmuş ama birçoğu sağlıklı doğum yapmış.🤔

Hamilelikte aşı test tarama şeker yüklemesi gibi yapılan rutin işlemlerden hangilerini yaptırılmalı hangileri gereksiz geliyor sebepleri neler tek başlık altında hepsini sormak istedim❓
Cnm ben 2li tarama yaptım temiz çoktı şimdi 17 +1 günlük gebeyim 3lü tarama için bir ay sonra gel dedi ama ben yaptırmam detaylı ultrason şeker yüklemesi zeka testi yaptırmıyacam bu benim fikrim

Cnm ben 2li tarama yaptım temiz çoktı şimdi 17 +1 günlük gebeyim 3lü tarama için bir ay sonra gel dedi ama ben yaptırmam detaylı ultrason şeker yüklemesi zeka testi yaptırmıyacam bu benim fikrim
Şeker yüklemesini çok kişi tavsiye etmiyor benim kardeşim 2 doğum yaptı oda yaptırmadı.
Peki 2li taramaya yapıldığında Allah korusun ama olası bı sorun halinde müdahale edilebiliyor mu bebeğe

Ayşenur34

Kayıtlı Üye
rank
Ayyy Allah korusun.
Kafama şu takılıyor biz ağrı kesici bile içemiyoruz diyelim ki bı risk söz konusu onu ilaçla tedavi edebilecekler mi ❓ diye düşünüyordum.
Hayr canm riskli çıkarsa bebekten sıvı alınıyo Allah korusun eğer bir sorun çıkarsa aldırın diyorlar size bırakıyorlar tercihi bn şahsen yaptrmadim ne ikili ne üçlü ne dörtlü ztn %100 doğruluk payı yok sadece kafa karştryo çoğu sağlıklı bebeğe bile tahlil yanlış sonuç veriyo kaç kişiden duydum diyolar bebeğimize böyle şöyle dediler ama doğdu sağlıklı herşey Allah'tan

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Hayr canm riskli çıkarsa bebekten sıvı alınıyo Allah korusun eğer bir sorun çıkarsa aldırın diyorlar size bırakıyorlar tercihi bn şahsen yaptrmadim ne ikili ne üçlü ne dörtlü ztn %100 doğruluk payı yok sadece kafa karştryo çoğu sağlıklı bebeğe bile tahlil yanlış sonuç veriyo kaç kişiden duydum diyolar bebeğimize böyle şöyle dediler ama doğdu sağlıklı herşey Allah'tan
Cnm o sıvıda alınca bebek tehlikeye giriyor oda var

Evet bende çok fazla duydum o tarz şeyleri o sebeple kafam karıştı işte yaptırsam içime kurt düşerse diyorum yaptırmadan hata mı olur diye düşündüm fikir almak istedim
Allah hepimizin bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsinde bı sorun çıkmasın inşaallah ama.
Her ne olursa olsun ufacık birşey ona kıyamam o günaha da giremem zaten
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cnm o sıvıda alınca bebek tehlikeye giriyor oda var
Eski usul en iyisi demek ki hatta cinsiyeti bile doğumda mi öğrensek acaba🤔
Sabredebilirmiyim bilmiyorum😎😁

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar