👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️ tarafından oluşturulan 👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,681 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓
Konbuyu başlatan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️

Ayşenur34

Kayıtlı Üye
rank
Evet bende çok fazla duydum o tarz şeyleri o sebeple kafam karıştı işte yaptırsam içime kurt düşerse diyorum yaptırmadan hata mı olur diye düşündüm fikir almak istedim
Allah hepimizin bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsinde bı sorun çıkmasın inşaallah ama.
Her ne olursa olsun ufacık birşey ona kıyamam o günaha da giremem zaten
Amin canm genede sen bilirsin yaptırmak istersen yaptr ama bn şahsen karşıyım saçma geliyor bana o test 🥰
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cnm o sıvıda alınca bebek tehlikeye giriyor oda var
Aynen öyle o testler yüzünden kaç kişi bebeğine kiymistir Allah bilir 😑

Ayşenur34

Kayıtlı Üye
rank
Bende biraz eski kafalıyım o konuda 25 yıl önce benim kardeşim içinde sakat demişlerdi mesela sapasağlam doğdu.
İşte bak en büyük örnek kardeşin belki başka bir aile olsaydı aldrirdi valla bnm kafama saçma sapan düşüncelere gireceğine bırak geri kafalı kalalım o yönden doktor diyince hayr istemiyorum dedim imza verip çıktım cnm

Ayşenur34

Kayıtlı Üye
rank
2li ve 3lü tarama yaptırmadım canım şeker yüklemesi doktor tavsiye etmedi ilk çocuğumda da yaptırmadım şimdide kız kardeşimde 2 çocuğunda yaptırmadı aşı olduk ama test yaptırsam illa birşey çıkacaktı doğruluk payı yok Allahtan gelene şükür
Cnm normalde az şekerli şeyler bile gebelikte zararlı geçen pekmez tüketiyorum dedim doktoruma ama hafif mide bulantısı yapıyor neden acaba ddm dedi tüketme bz şekerli şeylere karşıyız dedi ve bide şeker yüklemesi resmn dünyanın en şekerli şeyini iciriyolar onun yerine açlık ve tokluk kana baktr dedi

Aynen öyle o testler yüzünden kaç kişi bebeğine kiymistir Allah bilir
İşte bak en büyük örnek kardeşin belki başka bir aile olsaydı aldrirdi valla bnm kafama saçma sapan düşüncelere gireceğine bırak geri kafalı kalalım o yönden doktor diyince hayr istemiyorum dedim imza verip çıktım cnm
Ya işin en tuhaf kısmı spastik bu çocuk zeka geriliği var bakamazsın demiş doktor annemin yüzüne. Annemde Allah bilir dedim diyor. İyikide aldırmamışa
Kafası bir çalışıyor okul birincilikleri var bilgisayar işlerinde sayısal konularda o kadar iyi ki. Okumayı okula gitmeden ögrendi kimse öğretmesi ona kendi kendine bizim kitaplardan baka baka öğrendi öylede zeki çıktı.
hepimizi solladı yani

2li ve 3lü tarama yaptırmadım canım şeker yüklemesi doktor tavsiye etmedi ilk çocuğumda da yaptırmadım şimdide kız kardeşimde 2 çocuğunda yaptırmadı aşı olduk ama test yaptırsam illa birşey çıkacaktı doğruluk payı yok Allahtan gelene şükür
Aşı ne aşısı

Ayşenur34

Kayıtlı Üye
rank
Ya işin en tuhaf kısmı spastik bu çocuk zeka geriliği var bakamazsın demiş doktor annemin yüzüne. Annemde Allah bilir dedim diyor. İyikide aldırmamışa
Kafası bir çalışıyor okul birincilikleri var bilgisayar işlerinde sayısal konularda o kadar iyi ki. Okumayı okula gitmeden ögrendi kimse öğretmesi ona kendi kendine bizim kitaplardan baka baka öğrendi öylede zeki çıktı.
hepimizi solladı yani

Aşı ne aşısı
Maşallah 💙 bak işte rabbim bazen sadece imtihan ediyor oda annenin imtahimiymiş çok şükür aldrmamiş 🤲☺️

Cnm normalde az şekerli şeyler bile gebelikte zararlı geçen pekmez tüketiyorum dedim doktoruma ama hafif mide bulantısı yapıyor neden acaba ddm dedi tüketme bz şekerli şeylere karşıyız dedi ve bide şeker yüklemesi resmn dünyanın en şekerli şeyini iciriyolar onun yerine açlık ve tokluk kana baktr dedi
Karpuz bile şekerli diye çok yenmemesi gerkiyormuş öyle okumuştum. Doktor blogunda

Maşallah 💙 bak işte rabbim bazen sadece imtihan ediyor oda annenin imtahimiymiş çok şükür aldrmamiş 🤲☺️
Ay gerçekten o olmasaydı kimle uğraşırdım beeennn 😍

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar anneler.
12 haftalık hamileyim bu haftalarda 2li tarama testi varmış sanırım hafta hafta 3 lü ve 4lü tarama diye gidiyormuş. Bunların hepsi yapılmalı mı hangilerini gerekli görüyorsunuz bu konudaki fikirleriniz nedir.
Tarama testleriyle ilgili çoğu hamilenin bebeğine down sendromu teşhisi konulmuş ama birçoğu sağlıklı doğum yapmış.🤔

Hamilelikte aşı test tarama şeker yüklemesi gibi yapılan rutin işlemlerden hangilerini yaptırılmalı hangileri gereksiz geliyor sebepleri neler tek başlık altında hepsini sormak istedim❓
Tarama yaptırmayı düşünüyorsanız sadece 2liyi yaptırın 3lü 4lü gereksiz uzmanlar BİLe söylüyo şeker yüklemesi konusunda anneler çok yargılı ama tüm doktorlar yaptırın diyo aşı da zaten. Bi tetanoz var oda doğumda malzemeler kullanılacak zaten anne ve bebeği enfeksiyondan korumak için yapılıyo gerekli mi dersen aslında hiç biri gerçekten gerekli degil eskiden ne ultrason ne tarama ne aşı vardı ki vitamin bile kullanan yoktu

Tüm sayfalar yüklendi.