Gece emzirmesi kesmek 🤔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde 廾 azalᏝ tarafından oluşturulan Gece emzirmesi kesmek 🤔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,121 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gece emzirmesi kesmek 🤔
Konbuyu başlatan 廾 azalᏝ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 廾 azalᏝ

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Oyy yavrum ya hazır değil belki de ama
Bunu kesinlikle onaylıyorum evde benim küçüklükten kalma iki bebeğim bar böyle 😂😂kayraya onun sayesinde öğrettim ben yatınca gözleri kapanıyor kalkınca açılıyor kayra onu uyuturdu sonra gek beraber yatalım derdim yanıma uzanırdı. Ama çok uzun süre değil 1 hafta. Uygulafım bunu sadece ama şuan ne zaman oyuncak bebek görse sallar eee der 😂😂
Ayşenur içime su serptin öyle öğretmek istiyorum bakalım başaracağımı umuyorum gece uyurken benimle uyursa sıkıntı yok ama beşiğine koyunca 2 saat sonra uyanıp emmek istiyor boynumda düzleşme varmış ağrı sızı içindeyim artık olmuyor bari gece rahat uyuyayım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Onu denedik annemle ayıları uyutuyoruz anneanne uyudu bak dede uyudu diyoruz falan ama uykusu bastırınca aklından çıkmıyor kilitliyor kendini sadece ağlıyor, tişörtümü kaldırıp emme emme diyor vuruyor.Vermeyince de yataktan kaçıyor iyice uykusu açılıyor
Çok zor ya nasıl öğrenecekler 2 haftadır babamlardayım perişan etti beni kardeşimin kınası düğünü hiç keyif alamadım sürekli meme de meme

廾 azalᏝ

Kayıtlı Üye
rank
Oyy yavrum ya hazır değil belki de ama

Ayşenur içime su serptin öyle öğretmek istiyorum bakalım başaracağımı umuyorum gece uyurken benimle uyursa sıkıntı yok ama beşiğine koyunca 2 saat sonra uyanıp emmek istiyor boynumda düzleşme varmış ağrı sızı içindeyim artık olmuyor bari gece rahat uyuyayım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok zor ya nasıl öğrenecekler 2 haftadır babamlardayım perişan etti beni kardeşimin kınası düğünü hiç keyif alamadım sürekli meme de meme
Gözümde büyüyor var ya hiç sorma bu konuyu açtığım gece 3. Denememdi yok o benden üstün geliyor.Bir de sanki canım sıkılıyor da eğlencesine ağlatıyormuşum gibi davranıyorlar, meme istemesi işlerine geliyor etrafın hemen meme istiyor al 🤦🏻‍♀️ Bahaneleri gidecek ya hiç yardımcı olmuyorlar bizi düşünen yok

Minnakkız

Kayıtlı Üye
rank
Ben de aynı senin dediğin gibi yapmak istedim üşenmedim gittim merkezden açık süt aldım ama yüzünü ekşitti tiksindi azıcık bal da kattım olmadı ılık verdim yok soğuk verdim yok o da işe yaramadı 🤦🏻‍♀️ Arkadaş da öyle yapmış uyku sersemi biberonla sütü vermiş bir süre sonra memeyi bırakmış ama bende o da işe yaramadı 🥺 Şu aralar kulağımda sürekli mıyırtısı çınlıyor şu dişi de bi atlatalımda çünkü onun huzursuzluğu yüzünden şu aralar ben de çok sakin sabırlı değilim 😬
Valla benim kızda öyleydi çok huysuz ağlamalar bağırmalar memeyi bıraktı yeminle sakinledi çok şükür

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Gece emmesini artık keseyim diyorum da ama benim kız azı dişi çıkardığından mı nedir her yarım saatte bir uyanıp meme arıyor.Dün vermedim önce ayaklarını vurmaya başladı sonra uyandı.Ninni söyledim yat yanıma dedim saçını okşadım sessiz sakin konuştum ritmik sırtını sıvazladım ama durmadı yataktan indi gitti saatlerce ağladı.Alt kata indi üst kata çıktı bahçeye çıkmak istedi yatakta bir türlü tutamadım krize girdi çatlayana kadar ağladı.Sizin de böyle mi zorla yatakta mı tutmak lazım alışması için.19 aylık daha aklının ermesini beklesem mi çok kafam karıştı.
Valla canım ben elisa 18 aylıktı kestiğimde hamile olduğum için mecbur kesmek zorundaydım neler neler denedim olmadı.. Sabır taşına kadar denedim yok.. Bizim elisa inatçı ama karşısındaki daha inat ederse vazgeçer. Bi gün inat ettim meme istedi vermedim konuşmaya çalıştım sarıldım öptüm ettim yok tam 3 saat ağladı öyle uyuyakaldı sabah uyandı hiç elini göğsüme bile uzatmadı o günden sonra meme istemedi öyle kestim valla ben bir tuvalet süreci iki bu memeden kesme çok zor valla Allah yardımcın olsun inşallah çok uğraşmazsın

廾 azalᏝ

Kayıtlı Üye
rank
Valla canım ben elisa 18 aylıktı kestiğimde hamile olduğum için mecbur kesmek zorundaydım neler neler denedim olmadı.. Sabır taşına kadar denedim yok.. Bizim elisa inatçı ama karşısındaki daha inat ederse vazgeçer. Bi gün inat ettim meme istedi vermedim konuşmaya çalıştım sarıldım öptüm ettim yok tam 3 saat ağladı öyle uyuyakaldı sabah uyandı hiç elini göğsüme bile uzatmadı o günden sonra meme istemedi öyle kestim valla ben bir tuvalet süreci iki bu memeden kesme çok zor valla Allah yardımcın olsun inşallah çok uğraşmazsın
Ay aynı benim de öyle oldu 3-4 saat ağladı ne sesimi duydu ne dinledi kilitledi kendini ama sabah baktım dişi baya şişmiş kıyamadım yine.Seninki ne güzel küsmüş memeye benim ki şimdi de gündüz içmezken dakika başı meme ister oldu 🤦🏻‍♀️ Vermememden korkuyor herhalde 😬 Amin canım sağolasın ne yapacağımı şaşırdım benimki de çok düşkün haziranda anesteziden çıktı aç bırakıyoruz ya sabah 4ten öğlen 1e kadar hastanede emmemme diye diye ağlayarak dolaştı odalara sığmadı artık hemşire ağlamasın artık ver bari yavaştan dedi 11 buçuk gibi, anca o zaman sustu 🤦🏻‍♀️ Seninki zorunlulukmuş da insan kıyamıyorda dümdüz kesmeye 🥺

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Gözümde büyüyor var ya hiç sorma bu konuyu açtığım gece 3. Denememdi yok o benden üstün geliyor.Bir de sanki canım sıkılıyor da eğlencesine ağlatıyormuşum gibi davranıyorlar, meme istemesi işlerine geliyor etrafın hemen meme istiyor al 🤦🏻‍♀️ Bahaneleri gidecek ya hiç yardımcı olmuyorlar bizi düşünen yok
Amcamın eşiyle konuşuyorduk dün dedi ki göğsünün ucuna koli bandı yapıştır gündüz yap ki anlasın gece de buna hazırlıklı olsun ne zaman isterse yok deme çıkar ver kısa süre sonra alışıp travma yaşamadan bırakıyorlar dedi 2 çocuğuna da böyle yapmış başarılı da olmuş onun da çocukları bizimkiler gibiydi bir de babaannemlerle yaşardı çok zorlanıyordu anneme anlatırdı ağlardı ayyy

Elif Türkmen

Kayıtlı Üye
rank
Gece emmesini artık keseyim diyorum da ama benim kız azı dişi çıkardığından mı nedir her yarım saatte bir uyanıp meme arıyor.Dün vermedim önce ayaklarını vurmaya başladı sonra uyandı.Ninni söyledim yat yanıma dedim saçını okşadım sessiz sakin konuştum ritmik sırtını sıvazladım ama durmadı yataktan indi gitti saatlerce ağladı.Alt kata indi üst kata çıktı bahçeye çıkmak istedi yatakta bir türlü tutamadım krize girdi çatlayana kadar ağladı.Sizin de böyle mi zorla yatakta mı tutmak lazım alışması için.19 aylık daha aklının ermesini beklesem mi çok kafam karıştı.
Biberon falan veriyor musun

廾 azalᏝ

Kayıtlı Üye
rank
Amcamın eşiyle konuşuyorduk dün dedi ki göğsünün ucuna koli bandı yapıştır gündüz yap ki anlasın gece de buna hazırlıklı olsun ne zaman isterse yok deme çıkar ver kısa süre sonra alışıp travma yaşamadan bırakıyorlar dedi 2 çocuğuna da böyle yapmış başarılı da olmuş onun da çocukları bizimkiler gibiydi bir de babaannemlerle yaşardı çok zorlanıyordu anneme anlatırdı ağlardı ayyy
Deneyeyim bakalım doğru diyor sabahtan hazırlamak uykusunda birden kesmekten daha mantıklı, daha zamanı var zaten 18 aylık daha 20ye kadar yolu var bakalım travma olmadan hallederim ben de inşAllah 🤲
Biberon falan veriyor musun
Bazen veriyorum da genelde oynuyor döküp, pek benimsemedi

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Canım o dişinden dolayı öyle bence dişi patlasın ondan sonra kes hem sana hem ona eziyet olur. Dişi patladıktan sonra biraz gaddar ol malesef onlar bizden çok daha akıllı sabrımızı sınıyorlar eğer kararlı olursak onlarda pes eder sadece dirayetli olman lazım o gün iyice al uykunu gerekirse gece uyuma ben uyumadım o uyuyana kadar illaki yorgun düşüp uyuyacak uyumadan önce yemek yedir şu içir hem fazla meme aramasın

Tüm sayfalar yüklendi.