Gelin biraz tartışalım hanımlar 🖐🤨

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Bla bla bla tarafından oluşturulan Gelin biraz tartışalım hanımlar 🖐🤨 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,286 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gelin biraz tartışalım hanımlar 🖐🤨
Konbuyu başlatan Bla bla bla
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bir can üç kalp 💙💙💙

Atlasin annesi

Kayıtlı Üye
rank
1 haftadr haber izlemiyordum TRT haber açıyım izleyim dedim. Çinde cowid yine patlak wermis adamlara kendi aşıları fayda etmems. Wakalar hızla yükseliyor diye bide haber yapılıyor bi yandan aşıya dawet war hiç mantık bulamadım hanımlar. Cinde cowid çıkalı hemen hemen 2sene oldu yeniden patladiqina qöre aşı neyi koruyor wurunulsa ne wurunulmasa ne 🤔 Rusya qenel kapanma yapıyormuş. şu durumda wurunan arkadaslardan qercekten qörus merak ediyorum.
Cnm ben asi olmadim 2 hafta once koronayi cok sukür ayakta atlattim grip gibi bir etkisi oldu bnde ust katimda oturan eltim ve eşi iki doz olmuştu 4 gün yatak dösek yattilar

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar iki ucu boklu degnek gibi degil mi ya? Aşı olsan bi turlu olmasan bi turlu.. aşı olmazsan agir gecirirsin yada bebeginin kalbi durur diyorlar aşı olsan bu kez sana yada bebegine ne etkisi olacagini bilmiyorsun.. iki secenegi nasil degerlendiriyorsunuz? Ben daha hic asi olmadim.. ama korkuyorumda acikcasi.. cok zor bir durum..

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
1 haftadr haber izlemiyordum TRT haber açıyım izleyim dedim. Çinde cowid yine patlak wermis adamlara kendi aşıları fayda etmems. Wakalar hızla yükseliyor diye bide haber yapılıyor bi yandan aşıya dawet war hiç mantık bulamadım hanımlar. Cinde cowid çıkalı hemen hemen 2sene oldu yeniden patladiqina qöre aşı neyi koruyor wurunulsa ne wurunulmasa ne 🤔 Rusya qenel kapanma yapıyormuş. şu durumda wurunan arkadaslardan qercekten qörus merak ediyorum.
Ben dün izledim tweter da yalandan lav sıkıyor lar apartman dışına sokaklara ben inanmıyorum covit ilk çıktığında sokakta düşen insanlar sedyede titreyen insanlar ağzından kan gelenler vardı bizim ülkemizde şehirler arası tur atıyor su insanlar 5tane aşı olan ve covit geçiren insanlar gördüm ben aşı yaptırmadım yapanlara saygım var benim de İnan kafam karıştı

Canım zaten çinden gelen aşıyı yaptıranlar tekrar biontek ile aşılandı zaten ordan belli etti yani işe yaramadığını. Bi bitmedi bitmiyor şu illet cidden artık ümidim bile kalmadı ya.

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Ben duyduktan snra öyle dedim kendi kendime iyiki olmamsm koca ülke oldu cinde bitti bile denildi. Buqun cinde wakalar tekrar yükselişe qecti denilince ne qerek war koca ülke baqdasiklik kazanamamış kendi aşıları kendilerine fayda etmems. Rabbim korusun cümlemzle insaAllah artık olmayı hiç düşünmüyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Oyle qercekten aşı olan arkadaşlardan qorus merak ediyrdm kimse yazmadı. Ben artık olmayı düşünmüyorum kimi neye dayanarak zorladiklarina bakmaları qerek.
Canım ben ikisini oldum hiç korona geçirdim ama 3. Olmayı düşünmüyorum kendimizi korumaya çalışıcaz zaten evden çıktığım yok bunalıma girme noktasındayım.

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Bastıra bastra boşa aşı diyorlar walla. Waryant felan ama Çin qibi yerde boşa çıkmışsa daha ne demeli

Aynen haberlerde duydum sonumuz hayra cika 😑
Kesinlikle zaten 6 ayda birde yanilenecekmiş aşı aşı olanda olmayanda bir oluyor ben güvenmedim aşı olmadım haberde izlemiyorum

Kizlar iki ucu boklu degnek gibi degil mi ya? Aşı olsan bi turlu olmasan bi turlu.. aşı olmazsan agir gecirirsin yada bebeginin kalbi durur diyorlar aşı olsan bu kez sana yada bebegine ne etkisi olacagini bilmiyorsun.. iki secenegi nasil degerlendiriyorsunuz? Ben daha hic asi olmadim.. ama korkuyorumda acikcasi.. cok zor bir durum..
Bende olmadım korkmuyorum olursam grip nezle olırum zaten kimseyle pek görüşmüyorum sakin kalmakta fayda var bu dönem haberde izlemiyorum internetten bana göre mantıklı olan konuşmaları dinliyorum

SemaKayra

Kayıtlı Üye
rank
Asi vurulunca asla korona olmayacak siniz diye bişey yok ki kucukken kızamıkçık su çiçeği aşısı da vuruluyoruz ama yinede yakalanıyor uz aşılar bu tür hastalıkları hafif atlatmak için buna asla yakalanma diye deil vücuduna bu virüsü tanıtıp eğer sana gelirse ona göre davran diye vücudu uyaran bir sistem vücutta ona göre kendini korumaya alır her insanın vücudu farklı koruma önlemleri alır kimi daha çok antikor üretir kimi daha az bu nedenle kimi dah hafif atlatır kimi biraz dah ağır aşının amacı ölme diye alt mahallede gebe bir kadın vardı aşı asla olmam ben nerden korona olcak diye söyler di eşi uzun yol şoförü karısından bı sure haber alamayınca annesini aramış eve yollamış annesi eve geldiğinde kadın yerde baygın yatiyomus ambulans hastane derken kadın koronaya yakalanmış ama grip tır diyip Dr bile gitmemis yoğun bakımda kaldı bebeği sezeryanla aldılar 7 aylıktı kadın dayanamadı daha fazla bir hafta sonra vefat etti bebekte hala kuvezde geçen gün 52 sini okuttu lar. Allah rahmet eylesin bebeğine şifa versin sen tedbirini al taktiri Allah'a bırak hiçbir zaman bana bişey olmaz deme benim eltimde vurulması çok dedim vurul diye enson beraber hamile kaldık kocası koronaya yakalandı gitmedi test bile yaptırmadı bende yoktur dedi karantina sonunda ikili teste gitti bebeğin kalbi durmuş dedi dr kürtajla aldılar şimdi psikolojik olarak kotu halde bebeği bile incelemesini istemedi eğer koronadan dolayı ölmüş de kendimi asla affetmem diye ben ilk dozu Mayıs ikinci dozu Haziran'da vuruldum temmuz da hamile kaldım rabbim korusun hepimizi biraz tedbir le çok şükür hala yakalanmadim bundan sonra da yakalanmam inşallah Allah'ım evlatlarimizi bize bizi evlatlarimiza bağışlasın 🙏
Kesinlikle çok doğru anlatmışsınız bende 3. Doz biontech oldum iyiki aşı olmuşum kızım corona oldu okuldan bulaştı ve ağır geçti bende hamileydim hiç önlem almadığım halde banada eşimede bulaşmadı çok şükür inşallah bundan sonra da bulaşmaz Rabbim cümlemizi korusun inşallah 😊

Asli06

Kayıtlı Üye
rank
Gebelikten önce iki doz biontech oldum.Ogretmen oldugum icin biraz mecbur hissettim kendimi,,Çin aşısına hic güvenmemiştim. Çok şükür hasta olmadım.Olduysam da hafif atlattim.

K

Kıdemli Anne

Guest
Arkadaslar 37 haftalik hamileyim 30.haftamda korona oldum esimde oldu o benim aşi olmama izin vermemisti ben aşisizdim esimde iki doz biontekliydi.Aradaki farki anlatim size, bende tat ve koku HALAA yok aradan 1.5 ay gecti kovit acili aradik sorduk en gec 6 ay icinde tatda kokuda gelir bekleyin dedi bazi arkadaslar grip gibi demisya degil arkadaslar benim kemiklerim sizliyordu ayakta durmak istemiyordum agirlik tasiyordum sanki ve birden sirtima bi agri saplandi gogus kafesime vurmaya basladi ve iste burdan sonra tehlikeli olan kısim basladi kanli balgam cikarmaya basladim gizli gizli agliyordum Allahim bana bisey olursa cocuklarim napar diye.karantinamiz 14.gunde bitti ama ben duzelmemistim bir haftada kendim karantina uyguladim cunku hala agrilari hissediyorfum ve kanla balgam gelmeye devam ediyordu.Bu arada esim masallah taş gibiydi ne tat gitti ne koku ve hicbiyeri agrimadi tam tersi adamin istahi acilmisti

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaslar 37 haftalik hamileyim 30.haftamda korona oldum esimde oldu o benim aşi olmama izin vermemisti ben aşisizdim esimde iki doz biontekliydi.Aradaki farki anlatim size, bende tat ve koku HALAA yok aradan 1.5 ay gecti kovit acili aradik sorduk en gec 6 ay icinde tatda kokuda gelir bekleyin dedi bazi arkadaslar grip gibi demisya degil arkadaslar benim kemiklerim sizliyordu ayakta durmak istemiyordum agirlik tasiyordum sanki ve birden sirtima bi agri saplandi gogus kafesime vurmaya basladi ve iste burdan sonra tehlikeli olan kısim basladi kanli balgam cikarmaya basladim gizli gizli agliyordum Allahim bana bisey olursa cocuklarim napar diye.karantinamiz 14.gunde bitti ama ben duzelmemistim bir haftada kendim karantina uyguladim cunku hala agrilari hissediyorfum ve kanla balgam gelmeye devam ediyordu.Bu arada esim masallah taş gibiydi ne tat gitti ne koku ve hicbiyeri agrimadi tam tersi adamin istahi acilmisti
Çok geçmiş olsun canım kanlı balgam çıkararak geçiren ilk seni duydum bu aşıyla alakalı olduğunu düşünüyor olabilirsin ama geçen sene eşimde hafif geçirdi soğuk almıştı korona dediler biz hiç ayrılmadık evde bana geçmedi şimdide duyuyoruz aşılı aşısız farketmiyor bence tabi siz yine kendi kararınız önleminizi alın

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar