❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Begüm😊 tarafından oluşturulan ❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,273 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı ❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌
Konbuyu başlatan Begüm😊
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Şenay Asel Lina

Ebruli

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar,
Hamilelikte ve doğum sırasında doğru bilinen yanlışlarla alakalı başınızdan geçen olayları anlatalım bu sayede bir ipucu arayan arkadaşlar belki sorularına cevap bulabilirler.
Mesela ilk gebeliğimdi ben sanıyordum ki evde bi anda sancım gelecek bağıra bağıra gideceğim hastaneye 😂 tüm doğumlar bu şekilde oluyor sanıyordum. Yada bi anda su boşalacak falan aaa suyum geldi diyecektim😂😂😂
Bana annem ilk dogumda su gelmez doktor patlatır dedi hep ama benim gayet ilk dogumda suyum geldi hala inanmıyordu çiş o çiş diyodu öyle doğuma gittik acilmam vardı suni sancı verdiler doğurdum herkesin farklı oluyor o yüzden ilk doğumu olanlar kimseden etkilenmesin kendinizi boşuna korkutup kasmayın sadece doğumu zorlaştırıyor gerekmedikce sezeryana da almıyorlar boşuna istemeyin ben çok yalvardım yapmadılar zorunlu değilse de sezeryan olmayın zaten normal doğum muhteşem

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Bana annem ilk dogumda su gelmez doktor patlatır dedi hep ama benim gayet ilk dogumda suyum geldi hala inanmıyordu çiş o çiş diyodu öyle doğuma gittik acilmam vardı suni sancı verdiler doğurdum herkesin farklı oluyor o yüzden ilk doğumu olanlar kimseden etkilenmesin kendinizi boşuna korkutup kasmayın sadece doğumu zorlaştırıyor gerekmedikce sezeryana da almıyorlar boşuna istemeyin ben çok yalvardım yapmadılar zorunlu değilse de sezeryan olmayın zaten normal doğum muhteşem
Bende suyun doktorlar tarafından patlatılabildiğini bilmiyordum hala bekliyorum evde suyum gelecek diye nışandan da haberim sonradan oldu zaten hastaneye gittiğimde doğum başlasın diye suyumu patlattı doktor diyorum ki ne yapıyosunuz neden suyunu alıyorsunuz 😂

Ebruli

Kayıtlı Üye
rank
Bende suyun doktorlar tarafından patlatılabildiğini bilmiyordum hala bekliyorum evde suyum gelecek diye nışandan da haberim sonradan oldu zaten hastaneye gittiğimde doğum başlasın diye suyumu patlattı doktor diyorum ki ne yapıyosunuz neden suyunu alıyorsunuz 😂
Her zaman suda gelmiyor bazıları da sancıyla gidiyor her zaman nişan da olmuyor bende olmamıştı

Merhaba arkadaşlar,
Hamilelikte ve doğum sırasında doğru bilinen yanlışlarla alakalı başınızdan geçen olayları anlatalım bu sayede bir ipucu arayan arkadaşlar belki sorularına cevap bulabilirler.
Mesela ilk gebeliğimdi ben sanıyordum ki evde bi anda sancım gelecek bağıra bağıra gideceğim hastaneye 😂 tüm doğumlar bu şekilde oluyor sanıyordum. Yada bi anda su boşalacak falan aaa suyum geldi diyecektim😂😂😂
Benim de ilk hamileligimde normal doğum yapmak istedim bende kalca çıkıklığı vardı o yüzden kimileri yaparsın kimileri normal doğum yapamazsın dedi kadın doğum doktoru beni ortopediye gönderdi bi kaç adım beni yürüttü normal doğum yaparsın dedi hatta kağıda da yazıp doktora goturmemi söyledi bende çok sevindim hani zaten çok istiyordum neyse gece saat 3 te lavaboya kalktım zaten nişanım filan gelmiş bi anda da suyum geldi sancımda başladı neyse hastaneye gittim kadın doğum acilden girdim nöbetçi doktor beni bi kere sedye ye yatırıyor bi kere çengele çıkartıyor diyo ki aa senin suyun gelmiş bende demesen bilmiyordum ama sancidan ölüyorum beni bayağı beklettiler sonra olduğum yere 2 tane erkek ambulans hemşiresi geldi adımı söyleyip sevk dediler benim haberim yok aldılar başka hastaneye orda alttan muayene yapıldı hiç açılmamın olmadığını ve hayatta normal doğum yapamayacağımı söyledi direk sezeryana alındım benimde basimdan böyle geçti tamamen doktorun bilgisizliğine denk geldim

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar,
Her hikaye farklı benim suyum aynen dediğiniz gibi geldi bir anda sanki üzerine surahiyle su döküyorlar okadar korkmuştum ki arabaya bindim gittim ne. Araba ne hastane koridoru asansör bildiğin yürüdüğüm yer belliydi okadar hazırlıksız çıktım evden işin tuaf yanıda her hazırlığım tamam di ve ben hazırlıksız gittim korkudan sonrada şiddetli sancı düzenli geldi altı saat sonra doğum oldu

mervetarik

Kayıtlı Üye
rank
Benim ilk doğumum olacak korkudan ölüyorum 32.haftadayım o çatı muayenesi beni benden alıyor nasıl gircem oraya bilmiyorum sezeryan korkusu var bi yandan normal olmazsa diye canlı canlı kesilmek ürkütüyor çok karmaşık bi haldeyim bunalıma gircem nerdeyse 😀
Yanlız değilsin 🤣 33 haftadayim yaklaştıkça aklım çıkıyor resmen 🤣

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar