❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Begüm😊 tarafından oluşturulan ❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,272 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı ❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌
Konbuyu başlatan Begüm😊
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Şenay Asel Lina

Şenay Asel Lina

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar,
Hamilelikte ve doğum sırasında doğru bilinen yanlışlarla alakalı başınızdan geçen olayları anlatalım bu sayede bir ipucu arayan arkadaşlar belki sorularına cevap bulabilirler.
Mesela ilk gebeliğimdi ben sanıyordum ki evde bi anda sancım gelecek bağıra bağıra gideceğim hastaneye 😂 tüm doğumlar bu şekilde oluyor sanıyordum. Yada bi anda su boşalacak falan aaa suyum geldi diyecektim😂😂😂
Bnm kızımda sabah 10 gibi nişanım gelmişti saat 4 de randevum vardı kayinvalidemi aradım tabi bnm nisan gelcek falan bunlardan haberim yok kayın validem zaten randevun var öğleden sonra gideriz Sancı yok bişey yok beni baya bi yürüttü merdiven çıkardı otur kalk yaptı bnde tabi herşeyi yapıyorum o da çok korkmuş ki gözleri falan kıpkırmızıydı dokunsan ağlayacak gibiHastane zamanı geldi saat 3 buçuk oldu yola çıktık otobüsle gidiyoruz bi durak önce indirdi yine yürüyüş yaptirdi sira gelenekadar oturtmadi sıra geldi ve ben içeri girer kayin validem nişanımın geldiğini söyledi beni catala altı bi muayene etti ki 8 cm açıklık var apar topar dogumhaneye 1 saat sonrada kızım doğdu inşallah bu da oyle olur

Nur.nur.nur

Kayıtlı Üye
rank
1
İki gün önce doğum yaptım ama bir ay öncesine kadar makattan doğurucam sanıyodum 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ben ilk cocugumda dogum ettim doktor dikişlerim icin fitil verdi dediki vajinal bolgeye koyacaksin bende makattan koymuştum🤣 gece beni bir aldi sanci duramiyom acile gittim doktor diyo noldu ben dedim fitil kullandim onun uzerine böyle oldum nasil nereye kullandigimi söyledim doktor bir gulmuştu ki halime ağrimi unutup doktora kizmiştim benim canim aciyo siz guluyosunuz diye 🤣🤣🤣şimdi bende guluyorum o zamanki halime işte 🤣🤣🤣🤣
Fitil belki olabilir insanız sonucta bilemeyebiliriz yanlıs kullanım olabilir de ama doğurmak? makattan!!! bilemedim şimdi 😱😂😂😂😂 hayır ben eger makattan doğuracagımı düşünseydim asla hamile kalmazdım galiba😂😂😂😂seninde sska yaptıgını düşünüyorum su an ☺️

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Bnm kızımda sabah 10 gibi nişanım gelmişti saat 4 de randevum vardı kayinvalidemi aradım tabi bnm nisan gelcek falan bunlardan haberim yok kayın validem zaten randevun var öğleden sonra gideriz Sancı yok bişey yok beni baya bi yürüttü merdiven çıkardı otur kalk yaptı bnde tabi herşeyi yapıyorum o da çok korkmuş ki gözleri falan kıpkırmızıydı dokunsan ağlayacak gibiHastane zamanı geldi saat 3 buçuk oldu yola çıktık otobüsle gidiyoruz bi durak önce indirdi yine yürüyüş yaptirdi sira gelenekadar oturtmadi sıra geldi ve ben içeri girer kayin validem nişanımın geldiğini söyledi beni catala altı bi muayene etti ki 8 cm açıklık var apar topar dogumhaneye 1 saat sonrada kızım doğdu inşallah bu da oyle olur
Kaynanan eli öpülecek insanmış vallahi 😊

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
maşallah kaynanana bilen insanin hali bi başka oluyo

Şenay Asel Lina

Kayıtlı Üye
rank

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Aynen valla iyi ki var 🙏
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bi de korkmiyim diye doğumun başladığını söylemiyor Rabbim görümcelerime de öyle kayınvalide nasip etsin 🤲
Benimde gece nışanım geldi ağrım ufaktan başladı belim ağrıyor kasığım ağrıyor sırtıma bıçak batıyor demeye başladım annemde hemşire bana diyoki dinlen geçer yatırdı beni uyuyunca ben şerbeti falan hazırlamış herşeyi hazırlayıp kapının ağzına yığmış sabah kalktım yine ağrıyor diye yürüttü falan beni geçicek falann diyor o sırada bana sonra akşama doğru 4 gibi eşime hadi gidiyoruz doğumu başlıycak artık dedi hastaneye gitriğimde 4 cme yakın açılmam vardı annemde anlamış söylemedi bana o çok çekmil beni doğururken 72 saatte doğurmuş eskiden hastaneler böyle değilmiş 2 gğn boyunca aralıksız suni vermişler anneme en son nöbet değişiminde gelen doktor bi öncekine siz bu kadını öldürmek mi istiyodunuz bu kadar suni veriyorsunuz bu kadına demişte öyle doğuma almışlar

Şenay Asel Lina

Kayıtlı Üye
rank
Benimde gece nışanım geldi ağrım ufaktan başladı belim ağrıyor kasığım ağrıyor sırtıma bıçak batıyor demeye başladım annemde hemşire bana diyoki dinlen geçer yatırdı beni uyuyunca ben şerbeti falan hazırlamış herşeyi hazırlayıp kapının ağzına yığmış sabah kalktım yine ağrıyor diye yürüttü falan beni geçicek falann diyor o sırada bana sonra akşama doğru 4 gibi eşime hadi gidiyoruz doğumu başlıycak artık dedi hastaneye gitriğimde 4 cme yakın açılmam vardı annemde anlamış söylemedi bana o çok çekmil beni doğururken 72 saatte doğurmuş eskiden hastaneler böyle değilmiş 2 gğn boyunca aralıksız suni vermişler anneme en son nöbet değişiminde gelen doktor bi öncekine siz bu kadını öldürmek mi istiyodunuz bu kadar suni veriyorsunuz bu kadına demişte öyle doğuma almışlar
Uzanma yerine yürüyüş yapsaydın açılman daha fazla olurdu annelik zor doğumun kolay geçmiştir umarım benm Allah izin verirse annem olcak inşallah kaynanam kızıma bakacak

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
Yaaaaaaa 🙈 o sadece dizi filmlerde oluyor sanırım sancı geldi doğur ama biz Sürünüyoruz her seferinde 😂😂 doğru bildiğim yanlışım ise doğuma giderken beş kilo yaprak sarması yemem kaynanam ye kızım ye diyerek tıka basa doyurmustu beni ama deli sancım vardı artık nasıl bir hırsla yediysem doktora gittiğimde çocuk ters ilk çocuk acil sezaryen dedi karnımın toklugunu sordu dedim yemek yedim geldim doktorun cevabi ise b.k ye 😂
Benimde başıma geldi o ama bebek dönmediği için normal olamadım ertesi gün muayne vardı kahvaltı yapıp gittim yediğim bi dilim peynir ve 2 zeytindi heyecandan az yedim gittik doktor sezaryan bebek dönmemiş dedi ne yediğimiz sordu anlattım 2 gün sonra gel sezaryana dedi gittik öyle bi doğum.oldu

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Benimde başıma geldi o ama bebek dönmediği için normal olamadım ertesi gün muayne vardı kahvaltı yapıp gittim yediğim bi dilim peynir ve 2 zeytindi heyecandan az yedim gittik doktor sezaryan bebek dönmemiş dedi ne yediğimiz sordu anlattım 2 gün sonra gel sezaryana dedi gittik öyle bi doğum.oldu
Ya işte bilmemezlik 10 sene önce dediğim benim olay ne bileyim aç kalmayim diye kaynanam sardı kocaman bir tencere ağzımdan burnumdan gelene kadar yedim gittim sezaryen olacağım belli değildi açılmam vardı benim acil aldı hemen hayırlısı geldi geçti şimdi kocaman. Bir kız oldu ama işte insanın böyle konularda cahil olması ne kötü simdi herşey elimizin tonda en basiti burdan soruyoruz birbirimize 😊😊

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar