❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Begüm😊 tarafından oluşturulan ❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,262 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı ❗Hamilelik ve doğum'da doğru bilinen yanlışlar❌
Konbuyu başlatan Begüm😊
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Şenay Asel Lina

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
İki gün önce doğum yaptım ama bir ay öncesine kadar makattan doğurucam sanıyorum 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
ben ilk cocugumda dogum ettim doktor dikişlerim icin fitil verdi dediki vajinal bolgeye koyacaksin bende makattan koymuştum🤣 gece beni bir aldi sanci duramiyom acile gittim doktor diyo noldu ben dedim fitil kullandim onun uzerine böyle oldum nasil nereye kullandigimi söyledim doktor bir gulmuştu ki halime ağrimi unutup doktora kizmiştim benim canim aciyo siz guluyosunuz diye 🤣🤣🤣şimdi bende guluyorum o zamanki halime işte 🤣🤣🤣🤣

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar,
Hamilelikte ve doğum sırasında doğru bilinen yanlışlarla alakalı başınızdan geçen olayları anlatalım bu sayede bir ipucu arayan arkadaşlar belki sorularına cevap bulabilirler.
Mesela ilk gebeliğimdi ben sanıyordum ki evde bi anda sancım gelecek bağıra bağıra gideceğim hastaneye 😂 tüm doğumlar bu şekilde oluyor sanıyordum. Yada bi anda su boşalacak falan aaa suyum geldi diyecektim😂😂😂
Valla ilk doğumum suyum evde gelmişti hafif sancıyla gidip kendi sancımla doğum yapmıştım ikinci de ne suyum geldi ne sancım ne olur ne olmaz diye gittiğim nts muayenesinde sancım çıktı suni sancı verip suyunu patlattılar öyle doğum yaptım benim yanlışım oldu mu bilmiyorum ama hastaneye uzak olmam benim dez avantajım

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Kizimda günüm geçti korkusuyla buradaki hastaneye gitmiştim alttan muayene etmek istediler bende ilk olduğu için korktum baktırmak istemedim zorla baktılar ve bende ağlaya ağlaya baktırdım ne oldu ebenin eli içeride kaldı kendimi sıktığım için rezillik 🤦🤦🙄 sonra o ebe benimle konuşmadı neyse eve geldim o baktıkları icin nişan gelmişti bizde hemen heyecanla çantayı aldık sancım başladı yolda gidiyoruz güle oynaya kaynanam amaa böyle doğum sancısı mı olur sen her sene çocuk doğur ozaman filan dedi 😄😄neyse hastaneye yatış yapıldı sancı var diye benim geri sancım kesildi ben geri gitmek istedim eve sancım yok diye geride eşim kızdı iki saatlik yoldan geliyoruz Allah göstermesin bişey olsa yolda nasıl yetisecez dedi geri üzülerek yattım eee sonra ne mi oldu 15 dkka sonra sancılarım gerçek başladı ve doğum sancisiydi beni artık bir kasvet sarmıştı heryeri yirtmaya başladım bağıra bağıra neyse kızım ertesi gün 2 de doğdu gece 2 de gittim gündüz 2 de doğum oldu ve doğumda benim degilde ebenin hatasını söylüyorum size çocuğun kafasını çıkarırken çeke çeke boynunu zedelemis eve geldik üzerini giydirirken kızım hep ağlıyordu koluna dokununca doktora götürdük doğum sırasında zedelenmiş 10 gün çengelli iğne ile diğer koluna doğru tutturun geçer dedi geçti çok şükür
Doktor çok önemli ya eğer iyi bir doktora gidiyorsan doğumda kolay oluyor aslında benim ebem çok iyiydi. O yönlendirmeseydi ben doğuramazdım muhtemelen

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar doğum bu sonuçta ilk de olsa ikinci de normal de olsa sezeryan de olsa insan gene de korkuyo benim 4 uncu gebeligim 3 normal doğum yaptım hiç birinde şimdiki korktuğum kadar korkmadim hala da korku var icimde bu pandemi bizi bitirdi yeminle gördüğümüz duyduğumuz haberler olsun falan psikolojimizi bozdu resmen benim nasipse bu da normal olacak 19 gün kaldı 32 haftalikken dönmüş dedi doktor hala da dönmüş vaziyette eşim 24 saat evde olmuyo 48 saat evde o iki günde de başka işe gidiyo yanimda kimse de yok özellikle gece gelmesinden çok korkuyor um ya sancilanirsam suyum falan gelirse eşim yokken napcam 3 çocuk evde onları da alıp gidemem ya doğuma eşim yarım saatlik yolda annemde aynı şekilde 2 vasıta değiştirmesi lazım kaynanamgil 1 saatlik yoldalar onlar geleyim diyene kadar ben evde dogrurum galiba ya RABBIM kimseyi korktuguyla sinamasin insallah dogumum olursa da insallah eşim yanimda iken olsun da cocuklarim perişan olmasın en azından hepimizde bir avazda kurtulalim canlarim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar