Hamilelikte çiğ ete dokunma zararlı mı

• Konbuyu başlatan Tgcekk
  • Toplam 24 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Tgcekk tarafından oluşturulan Hamilelikte çiğ ete dokunma zararlı mı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,167 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamilelikte çiğ ete dokunma zararlı mı
Konbuyu başlatan Tgcekk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hacer

Elif kpln

Muhammed Ali💙ömer hamza💜AYBÜKE ERVA🧚‍♀️
Mod
rank
Zararı yok cnm sadece az pişmiş et yenmemeli hamilelikte

Melek80

Kayıtlı Üye
rank
Toksoplazma riski olduğu için öyle çiğ et e mümkün olduğunca dokunmayın elinizde yara varsa enfeksiyon oluşturmasın diye benim başıma geldi bebeği kaybetme riskim vardı şükür biie olmadı ama benim kediden bulaşmıştı bilmeden

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Çiy ete dokunmanın zararı varmi peki?
Çiğ birşeye dokunmak zorunlu değil dokunur elini yıkarsın parazit olmaması için sadece oda normal insanlarında yapması gerekir bunu. Çiğ birşey yemeğidin sürece sıkıntı değildir fermente ürünlerden uzak durursun yada iyi piştiğinden emin olursun yersende

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Hamilelikte çiğ köfte yemek ete çiğ elle dokunmanın zararı varmi eline eldiven giyen varmi ve çiğköfte yiyen
Etsiz çiğ köfte yiyebilirsin ama hamilelik boyunca salam sosis gibi pişmemis et ürünleri önerilmiyor çiğ ette hepimiz yemek yaparken dokunuyoruz ellerini güzelce yıka bitti gitti

Tuana

Kayıtlı Üye
rank
Hamilelikte çiğ köfte yemek ete çiğ elle dokunmanın zararı varmi eline eldiven giyen varmi ve çiğköfte yiyen
Dokundugunda bisey olmaz ama ellerini iyice yikaman lazim mesale elini iyi yikamadan o elinle agzina dokunursan yada bisey yersen cig ette bakteri cok oldugu icin bebege zarar veriyomus ellerini iyice yikadiktan sonra hic bisey olmaz

F

Fatmaa

Guest
Etsiz olduğu takdirde yiyebilirsin ama çiğ ete ve evcil dahil hayvanlara dokunamazsın. Aşıları tam olsa bile parazit oluşturma riski çok yüksek. Bu bilgilendirmeleri aile hekimin yapması gerekirdi isterseniz bir danışın daha iyi bilgi verecektir.
Benim kuşum var ve elime geliyor yani sıkıntı mı olur ben bilmiyordum 2 ay 11 günlük de hamileyim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar