Hamilelikte tetenoz asısı olan varmı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Erkek annesi tarafından oluşturulan Hamilelikte tetenoz asısı olan varmı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,756 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamilelikte tetenoz asısı olan varmı
Konbuyu başlatan Erkek annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ebranur kel

birprensannesi

Kayıtlı Üye
rank
Gebelikte tetenoz aşısı ile ilgili doktor Alişan Yıldıran hocamızın anlatımına rastladım. Uzun araştırmalardan sonra olmamaya karar verdim. Doğum yaptım. Herkesin kendi düşüncesi tabi. Gebeliği toksin dolu maddeler eşliğinde geçirmek istememek kişisel bir tercihtir. Ben olmadım. Folik asiti de yüksek doz veriyorlar halbuki yüksek doz folik asit otizme neden oluyor. Onu da özel bir ilaç alarak günlük almam gereken doz kadar aldım. Multivitamin gibi mix vitaminler kullanmadım doğal beslendim. Sadece çok düşük olan değerlerim için içeriği temiz takviye araştırıp özel olarak alıp onları kullandım. Steril hastahane koşullarında tetenoz mikrobuna yakalanma ihtimalimiz kafamıza meteor düşmesi ihtimali ile aynı orana sahip. Tarlada doğum yapmayacağım için ben bu şekilde tercih yaptım gayet sağlıklıyım.

leylalee

Kayıtlı Üye
rank
Gebelikte tetenoz aşısı ile ilgili doktor Alişan Yıldıran hocamızın anlatımına rastladım. Uzun araştırmalardan sonra olmamaya karar verdim. Doğum yaptım. Herkesin kendi düşüncesi tabi. Gebeliği toksin dolu maddeler eşliğinde geçirmek istememek kişisel bir tercihtir. Ben olmadım. Folik asiti de yüksek doz veriyorlar halbuki yüksek doz folik asit otizme neden oluyor. Onu da özel bir ilaç alarak günlük almam gereken doz kadar aldım. Multivitamin gibi mix vitaminler kullanmadım doğal beslendim. Sadece çok düşük olan değerlerim için içeriği temiz takviye araştırıp özel olarak alıp onları kullandım. Steril hastahane koşullarında tetenoz mikrobuna yakalanma ihtimalimiz kafamıza meteor düşmesi ihtimali ile aynı orana sahip. Tarlada doğum yapmayacağım için ben bu şekilde tercih yaptım gayet sağlıklıyım.
canim agzina saglik... az sonra topa tutabilirler seni😅 aaa olur mu tetanos aşısı hem anne icin hem bebek icin cok gerekli diye... eger dogumu oksijen almayan havasiz kapali bi alanda tezeklerin icinde steril olmayan paslı aletlerle dogum yapacaksak(!) evet cok gerekli bi aşı😆 .. bebege hicbir faydasi olmayan hatta o asinin kimyasallari bebegin beyninde birikiyo.. ayrica asinin yan etkisi erken dogum, ölü dogum ve kısırlık.. neyse ben de susayım burda aşıyı savunacagim diye ezbere konusan cok var... herkesin kendi tercihi cok isteyen yaptirsin...

Hamişimm

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar hamileyken tetenoz asısı yapıldı iz mı
Ben bi iş için sağlık evrakları hazırlarken bilemeden 9.haftamda vurdurmuş bulundum. Çünkü iğneyi yapan hemşire zaten hamilelere yapılıyor bir şey olmaz demişti Allahın dan bulsun 😒 20.haftadan önce iyi değil dedi ebeler düşük tehlikesi olabiliyor diye... 29 den sonra da 1 ay arayla iki doz yapıyorlarmış. Ama ben daha yaptırmadım. Endişelerim var ne yalan söyliyeyim...

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar