Hamileyken oruç

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zubeydr tarafından oluşturulan Hamileyken oruç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,897 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamileyken oruç
Konbuyu başlatan Zubeydr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 3 çocuk annesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ponçik surat

Kayıtlı Üye
rank
Dinimizce de uygun değil araştırırsanız rahat bir şekilde görebilirsiniz iki candan meshul oluyorsunuz sonuç itibariyle dinimiz o kadar guzelki bunun için bize kaza oruçları veriyor tutmadigimiz oruçları tutalım diye kendi bedeninleysen tutup tutmama konusunda özgürsün ama başka bir canın sorumluluğunu tasiyorsan iki kere duşunmelisin tutmayınca günaha girmiyorsun yani

Kesinlikle tutamaz diye birşey yok ama sorumlu olduğunun ve bunun kişisel bir ibadet olduğun bilincinde olmak lazım sevgiler 💖🌺
Uygun değil dir demek te değil tutabilirsen tutarsın tutamasan da ilerdeki zaman tutarsın yani ben gebeyken hepsini tuttum çoğu doktora da sordum dediler ki tutabilrsen tut biz tut veya tutma diyemeyiz

Ecrin Su prensesim

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar 21+1 hamileyim aranizda oruc tutacak varmi ramazanda tutmak istiyorum ama bebegim beslenebilirmi diyede endiseliyim
Canım ben tutmiycam inşallah Allah nasip ederse doğumdan bi kaç ay sonra tutarım kızımda kanamam vardı tutamadım kızım 3 aylıkken hepsini tütüm kızım erken doğum oldu 4 tane karnimda öldü şimdi tansiyonum ve şekerim var yine erken doğum riskm var o yüzden tutamiycam eyer senin Bir riskin yoksa tutabilirsin ama tutamasan bebeğini riske atma

ErrBaa🧑🧒

Kayıtlı Üye
rank
Hamileye oruç düşmez.sonuçta iki canlısın o küçük kalbin gelişiminden sen sorumlusun .senin için rahat edecek diye neden tutacaksın ki.ya suyun azalsa bebek vitaminsiz felan kalsa gelişiminde sıkınta çıksa değecek mi tuttuğuna.Allah zaten hamileye yol göstermiş.seneye kaza yap.şu yaşıma kadar aksatmadım şimdide 29 haftalığız hiç riske atamam.Allah izin verirse seneye felan kaza yaparım.hem kısın günler kısa o zmn tutarım🎈

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Siz açlığa dayanmasina dayanirsiniz da icerde bebek ne yaşar orası bilinmez. Gebelikte aç kalinmamali, az ama sık yenmeli, 5 öğünde dengeli bir şekilde beslenirseniz bebeğiniz ne cok kilolu olur ne de de cok zayif. Diyabetinizi de kontrol altina alırsınız, bebegi de guzel beslersiniz.
Saatlerce aç kalmaniz ikiniz için de cok zararli, takdir sizin. Ama neden bu kadar kastiginizi anlamiyorum, daha mi cok sevap yazıyor 😑

Kizlar 21+1 hamileyim aranizda oruc tutacak varmi ramazanda tutmak istiyorum ama bebegim beslenebilirmi diyede endiseliyim
Canım ben 19+1 im dr sordum bana 16 haftadan sonra önermiyormuş kemiklerin falan gelişim dönemi olduğu için sanırım

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-06
Gebeliğinizin 24. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık mısır büyüklüğünde.
Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır. Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 32 cm ağırlıgı 640 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...