Hamileyken sigara icmek

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ecem Görgülü tarafından oluşturulan Hamileyken sigara icmek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,370 kez görüntülenmiş, 87 yorum ve 12 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamileyken sigara icmek
Konbuyu başlatan Ecem Görgülü
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Ecem Görgülü

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende sigara kullanıyorum doktor icme demeden önce 2 günde bir paket iciyordum bırak dediğinde günde 2 pakete cıktı smdi yine eskiye dönüş yaptım sükür 2 günde 1 paket iciyoum ne kadar bıraktım dşye strese girsem ben daha fazla iciyoum ve benım arkdasım vardı hamileliği boyunca hergün rakı icti bira icti sigara icti doğumunun son gününe kadar hep alkol icti ve cok şükür bebekleri de cok sağlıklı benım tek kötü alıskanlığım sigara hem yalnızım hemde zor dönemden geciyoum bırakamadım denedım artık zorlamıcam kendımi Vala
Sigarada ayni zarari veriyor alkolde Rabbim affetsin elimden geldigince azaltmaya calisiyorum bu sefer bogazim durmuyor inanirmisin kek yaptim 1 saatte yedim. Hepsini sigara icmemek icin bu sefer de doguma kadar duba gibi olurum heralde çocuğumun sagligi cok daha onemli tabi ama cokta pimpiriklenmek istemiyorum çünkü malum sakinan goze çöp batar
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende gebeliğin ilk haftalarında bıraktım şimdi de bebek emiyor zaten şimdiden sonra içmekte istemem cnm sadece düşük degil erken doğum riski de yaratıyo bebeğin gelişiminde etkiliyor tabi bunlar risk kesin olacak diye bişey yok ama yol yakınken bırakmak daha iyi hem vicdanen rahatsız oluyorsun
Vallaho oluyorum aslında icerken zevk almiyorum eskisi gibi cunku vicdanim tetikleniyor ama off gel gor ki olmuyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ya kime göre neye göre diyecem aslnda hani örnek değil asla bende örnek almıyorm ama çevremde hamileyken çok sigara kullanan kişi oldu skntı yaşamadılar hatta yeğenimin anneside içti falan maşallah yeğenm 7 yaşnda sağlıklıda şükür.. evet iyi bişey değil bıraksak süper olur bende hep tiksnmek için yol arıyorm başarılı olamadm ama naspten öteside yok rabbm sağlklıca nasp etsn kucağmza almayı...
Aminnn aminn🙏🙏

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank
Demekki siz normalde de sigara icmiyorsunuz icseydiniz zorlanmayi anlardiniz onceden gunluk 2 paket icerdim simdi sadece bugun 2 tane ictim benim icin buyuk bir azaltma evet cok zararli maalesef biliyorum icmemek içinde elimden geleni yapıyorum soylenildigi kadar kolay bir durum degil icenler bilir.
Evet hiç içmedim ama eşim içtiği için biliyorum o duyguyu uyanır uyanmaz yemekten sonra icmese adam bunalima giriyor

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
İlk gebeligimde iciyordum bende gunde 5 tane rahîm damarlarinda daralma var sigarayi komple birakman lazim dedi dr dusuk riskim de vardi kan sulandırıcı kullanmaya basladim hemen biraktim korkumdan ikincide hamile olduğumu öğrendim bir hafta icinde biraktim inşallah sende bırakırsın canim

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
Zorla kendini bebegin icin icme be kuzum😥

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ecem bende kahve içmeden kendime gelemem bu bı bağımlılık benim için yaklaşık 25yil dir sabah ilk iş kahve ile güne başlarım ama duydum ki bebek doğunca kahve gaz yapıyormuş bebekte sancı çekiyormuş sütten bebeğe geçiyormuş neden o küçücük masum yavru benim yüzümden acı çeksin dedim ve kahveyi bırakmaya karar verdim sigara da anne karnında bebekte düşükler e kilo ve gelişim geriliği çekmesine astım bronşit hastası olarak doğmasına sebep oluyormuş bak internet ten senin için baktım baksana fotoğraf Lara burnunu ağzını kapatıyor icim parçalandı ne olur bunu yapma o masum yavruya benim kuzenim içiyordu bebek 2ay erken doğdu 2ay kuvezde kaldı ve ailesi oğlan tarafı her gününü cehennem e çevirdi kuzenimin bebek doğarken solumun cihazı na bağladilar bak bebeğin anne karnında haline https://www.haberturk.com/saglik/haber/1455687-anne-rahmindeki-bebekler-sigaraya-boyle-tepki-verdi

Demekki siz normalde de sigara icmiyorsunuz icseydiniz zorlanmayi anlardiniz onceden gunluk 2 paket icerdim simdi sadece bugun 2 tane ictim benim icin buyuk bir azaltma evet cok zararli maalesef biliyorum icmemek içinde elimden geleni yapıyorum soylenildigi kadar kolay bir durum degil icenler bilir.
Tabikide zararlı ama içmeyenler anlamaz normal olarak ama 2ye indirmen bile büyük başarı ben neler gördm günde 1 paket içen ama onlarn cocukları da sıkıntlı doğdu tabi doktorunla da bi konuş hem böyle giderse tamamen brakırsn maşallah iraden güzel🙂

Belinayin❤️ Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende 5 senedir icyordum ama hamile olduğumu öğrenince bıraktım zor oluyo bırakmak seni anlıyorum ama bozar daha zorlarsan eminim birakicaksin canm

Ozlem003

Kayıtlı Üye
rank
Kızımda da içtim şimdi hamileyim günde 6 7 tane içiyorum içmicem dedikçe canım çekiyor özellikle strese girdiğimde şu ön yargılı konuşanları anlamıyorum bağımlılık bu kimse istemez bile isteye evladını zehirlemek elde olan bişey değil işte anlamıyorlar

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Normal ewt içmek tabiki de zararlı fakat doktorlar günde maksimum 3 yada 4 adet okey diyor ama sen yinede en aza indirmeye çalış yada en azından çocuk 5 ayını yani gelişimin büyük bir kısmını tamamlayana kadar içmemeye çalış çok canın istediğinde 1 kaç nefes çek nefsin körelsin yeter bende içiyorum normal de ama çocuk için mecbur alışıyorsun zamanla içmemeye seni çok iyi anlıyorum ileride cocuk icin sağlık problemleri ile uğraşma frenle kendini sakız cigne kuruyemiş ye ağzın hiç boş kalmasın o zaman unutursun canım

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Canım ilk gebeliğimde içtim, 2 yaşına kadar emzirdim o zaman da içtim, şuan 15 haftalığım hala içiyorum içmemek için tutuyorum kendimi ama elimden geldiği kadar işte. Doktora söyledim günlük 5i geçme dedi. İçmesek daha iyi ama işte öyle 🤗

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar