Hamileyken sigara icmek

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ecem Görgülü tarafından oluşturulan Hamileyken sigara icmek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,381 kez görüntülenmiş, 87 yorum ve 12 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamileyken sigara icmek
Konbuyu başlatan Ecem Görgülü
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Gamze akdeniz

Kayıtlı Üye
rank
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
Canım ben içtim sigara hamileyken ama şimdi çok pişmanım bişey olmaz dedim bebeğim 32 haftada kalmış gelişmemiş ve ciğer geliştirici iğne oldum 37 haftada yani haftaya sezeryan olucam 10 nunda ayın şuan 36 +2 yim ama bebeğim 32 haftada kalmış ve doktor herseye hazırlıklı ol yaşayamamayabilir dedi çok korkuyorum ve çok üzgunum ben eşimle problemlerim vardı çok stresli Bi hamilelik yaşadım sigara da içtim ama keşke içmeseydim diyorum çok içmiyorum ama 3 tane de olsa 5 tanede olsa içiyordum ve bebeğim şimdi ne olacağı belli değil şimdi içmesem de bebeğim düzelmiycek içmiyorum ama artık elimden bişey gelmiyo sen sen ol içme bırakmaya çalış canım bebeğini sağ salim kucağına alırsın inşallah ben sadece başıma geleni paylaşmak istedim sakın yanlış anlama senin morelini bozmak yada korkutmak değil niyetim şuanki çektiğim üzüntüyü kimsenin çekmesini istemem ya bebişimi göremezsem ya bebeğim giderse beni bırakıp onu öpüp koklayamazsam onu buz gibi topraga koymam gerekirse diye uyku uyuyamıyorum vicdanım kendime de eşimde çok kızıyorum ve okadar heyecanla bekledim ki onu kıyafetlerini hazırladım odasını eşyalarını şimdi ya kucağıma alqmassam ya evime hiç getiremessem o aldığım kıyafetleri hiç giyindiremessem diye kendi kendimi yiyorum çok üzgunum rabbim yardımcımız olsun canım. İçine çekme dumanı bırakmaya çalış içme bebeğin için illa Bi sorun çıkıyor muş sigara içenlerde doktor öyle dedi azı çoky yok dedi

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Canım ben içtim sigara hamileyken ama şimdi çok pişmanım bişey olmaz dedim bebeğim 32 haftada kalmış gelişmemiş ve ciğer geliştirici iğne oldum 37 haftada yani haftaya sezeryan olucam 10 nunda ayın şuan 36 +2 yim ama bebeğim 32 haftada kalmış ve doktor herseye hazırlıklı ol yaşayamamayabilir dedi çok korkuyorum ve çok üzgunum ben eşimle problemlerim vardı çok stresli Bi hamilelik yaşadım sigara da içtim ama keşke içmeseydim diyorum çok içmiyorum ama 3 tane de olsa 5 tanede olsa içiyordum ve bebeğim şimdi ne olacağı belli değil şimdi içmesem de bebeğim düzelmiycek içmiyorum ama artık elimden bişey gelmiyo sen sen ol içme bırakmaya çalış canım bebeğini sağ salim kucağına alırsın inşallah ben sadece başıma geleni paylaşmak istedim sakın yanlış anlama senin morelini bozmak yada korkutmak değil niyetim şuanki çektiğim üzüntüyü kimsenin çekmesini istemem ya bebişimi göremezsem ya bebeğim giderse beni bırakıp onu öpüp koklayamazsam onu buz gibi topraga koymam gerekirse diye uyku uyuyamıyorum vicdanım kendime de eşimde çok kızıyorum ve okadar heyecanla bekledim ki onu kıyafetlerini hazırladım odasını eşyalarını şimdi ya kucağıma alqmassam ya evime hiç getiremessem o aldığım kıyafetleri hiç giyindiremessem diye kendi kendimi yiyorum çok üzgunum rabbim yardımcımız olsun canım. İçine çekme dumanı bırakmaya çalış içme bebeğin için illa Bi sorun çıkıyor muş sigara içenlerde doktor öyle dedi azı çoky yok dedi
Rabbimden ümit kesilmez kuzum sağ salim alırsın inşallah minik kızını kucağına🤲🏻❤️ dualarım senin ve minik kızınla rabbim sana bağışlasın inşallah

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Amin anı Allah razı olsun inşallah dediğin gibi sağ salim alırım yavrum u kucağıma tek istediğim bu
İçini rahat tut kuzum zor biliyorum ama şuan yaptığın sıkıntı dert minik prensese de yansıyor senden güç alması lazım annesi sen dirayetli dur ki oda senin içinde senden güç alsinn,😘

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
İlk gebeligimde iciyordum bende gunde 5 tane rahîm damarlarinda daralma var sigarayi komple birakman lazim dedi dr dusuk riskim de vardi kan sulandırıcı kullanmaya basladim hemen biraktim korkumdan ikincide hamile olduğumu öğrendim bir hafta icinde biraktim inşallah sende bırakırsın canim
Rahim damarlarnda tıkanma kaçncı haftada dediler bunu.. bende 12.haftaya kadar oksapar kullanıcam 10.haftadaym şuan sgara 5tane falan içiyorum acaba iğneye devam etmek lazm olurmuki?

E

Ecem görgölü

Guest
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
Hic bisey olmaz korkma eski insanlar ne sigaralar icmis tarlalarda calismis sirtinda odun tasimis Allaha birak bende 2. Hamileligmi yasiyorum 9. Ayimdayim ve ikisindede sigara ictim cok sukur hic bir sknti gormedim...

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Rahim damarlarnda tıkanma kaçncı haftada dediler bunu.. bende 12.haftaya kadar oksapar kullanıcam 10.haftadaym şuan sgara 5tane falan içiyorum acaba iğneye devam etmek lazm olurmuki?
20 haftalık ken detaylı ultrason da gördüler ondan sonra biraktim sigarayi hapa basladim canim herkeste ayni olucak diye bisey yik benim gebeligim basindan riskliydi kanama vardı kesede ama gunde 3 tane sgara icebilirsin demisti doktor bende iki bazen uc icerdim damar tıkanıklığı ni duyunca o an birdaha icmem dedim biraktim dogumdan iki yıl sonra basladim tekrar icmeye simdi yine hamileyim öğrendim bir hafta icinde tamamen biraktim riske atmak istemedim senin ayni olcak diye bisey yok hem kendi hem bebegin sağlığı için kendin karar ver İnşallah birdaha baslamayi da düşünmüyorum sigara aldi basini gidiyor bi pakete 25 tl vermektense hic baslamamak daha iyi 🤷

Ecem Görgülü

Kayıtlı Üye
rank
Ecem bende kahve içmeden kendime gelemem bu bı bağımlılık benim için yaklaşık 25yil dir sabah ilk iş kahve ile güne başlarım ama duydum ki bebek doğunca kahve gaz yapıyormuş bebekte sancı çekiyormuş sütten bebeğe geçiyormuş neden o küçücük masum yavru benim yüzümden acı çeksin dedim ve kahveyi bırakmaya karar verdim sigara da anne karnında bebekte düşükler e kilo ve gelişim geriliği çekmesine astım bronşit hastası olarak doğmasına sebep oluyormuş bak internet ten senin için baktım baksana fotoğraf Lara burnunu ağzını kapatıyor icim parçalandı ne olur bunu yapma o masum yavruya benim kuzenim içiyordu bebek 2ay erken doğdu 2ay kuvezde kaldı ve ailesi oğlan tarafı her gününü cehennem e çevirdi kuzenimin bebek doğarken solumun cihazı na bağladilar bak bebeğin anne karnında haline https://www.haberturk.com/saglik/haber/1455687-anne-rahmindeki-bebekler-sigaraya-boyle-tepki-verdi
Yok icmiyorum zaten herseyede cok pimpiriklenmek istemiyorum ama sigara zaten başlı başına zarar bugün 1.gun agzima sürmedim insallah hep boyle devam eder gercekten dediğin gibi herkesin bir bağımlılığı var senin ki kahve benimki sigara ama evlatlarimizin sagligi için fedakarlik yapmamiz gerek saglikli saga salim gelsinler baska bir sey istemiyorum destegin icin tesekkur ederim🙏
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Umarım sorunsuz saga salim alırsın kucağına gerçekten üzüldüm haklısın 3 5 farketmez zarar veriyor sonuçta sag salim gelsinler insallah

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Şöyle düşün canından bir parça sana muhtaç ve sen onu günden güne zehirliyorsun. Astım hastası olarak doğabilir bronşit doğabilir en önemlisi bağışıklığı düşük olabilir

Seydaysr

Kayıtlı Üye
rank
Ah kuzum zarar veriyor evet ama en iyi rabbim bilir..benim yengem günde bir tane içiyordu çocuğu doğduktan sonra direk kuveze aldılar gününde doğmasına rağmen çocuğun ciğerleri komple zarar görmüştü 1 ay filan tedavi oldu doğduktan sonra inşallah sende tez vakitte bırakırsın. Ama ne desem boş yani sigara değişik bir bağımlılık rabbim tez zamanda tiksindirrsin 😘🤲🏻
Doktorlar sigaradan mi dedi canim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar