Hamileyken sigara icmek

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ecem Görgülü tarafından oluşturulan Hamileyken sigara icmek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,630 kez görüntülenmiş, 87 yorum ve 12 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamileyken sigara icmek
Konbuyu başlatan Ecem Görgülü
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Atlasin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende sigara kullanıyorum doktor icme demeden önce 2 günde bir paket iciyordum bırak dediğinde günde 2 pakete cıktı smdi yine eskiye dönüş yaptım sükür 2 günde 1 paket iciyoum ne kadar bıraktım dşye strese girsem ben daha fazla iciyoum ve benım arkdasım vardı hamileliği boyunca hergün rakı icti bira icti sigara icti doğumunun son gününe kadar hep alkol icti ve cok şükür bebekleri de cok sağlıklı benım tek kötü alıskanlığım sigara hem yalnızım hemde zor dönemden geciyoum bırakamadım denedım artık zorlamıcam kendımi Vala
Valla cnm yanlis anlamada arkadasininda içmedigi bo......kalmamiş hadi sigara bir derecede
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım ben içtim sigara hamileyken ama şimdi çok pişmanım bişey olmaz dedim bebeğim 32 haftada kalmış gelişmemiş ve ciğer geliştirici iğne oldum 37 haftada yani haftaya sezeryan olucam 10 nunda ayın şuan 36 +2 yim ama bebeğim 32 haftada kalmış ve doktor herseye hazırlıklı ol yaşayamamayabilir dedi çok korkuyorum ve çok üzgunum ben eşimle problemlerim vardı çok stresli Bi hamilelik yaşadım sigara da içtim ama keşke içmeseydim diyorum çok içmiyorum ama 3 tane de olsa 5 tanede olsa içiyordum ve bebeğim şimdi ne olacağı belli değil şimdi içmesem de bebeğim düzelmiycek içmiyorum ama artık elimden bişey gelmiyo sen sen ol içme bırakmaya çalış canım bebeğini sağ salim kucağına alırsın inşallah ben sadece başıma geleni paylaşmak istedim sakın yanlış anlama senin morelini bozmak yada korkutmak değil niyetim şuanki çektiğim üzüntüyü kimsenin çekmesini istemem ya bebişimi göremezsem ya bebeğim giderse beni bırakıp onu öpüp koklayamazsam onu buz gibi topraga koymam gerekirse diye uyku uyuyamıyorum vicdanım kendime de eşimde çok kızıyorum ve okadar heyecanla bekledim ki onu kıyafetlerini hazırladım odasını eşyalarını şimdi ya kucağıma alqmassam ya evime hiç getiremessem o aldığım kıyafetleri hiç giyindiremessem diye kendi kendimi yiyorum çok üzgunum rabbim yardımcımız olsun canım. İçine çekme dumanı bırakmaya çalış içme bebeğin için illa Bi sorun çıkıyor muş sigara içenlerde doktor öyle dedi azı çoky yok dedi
Cnm ya oyle düsünme insallah saglikli bir sekilde kucagina alirsin bebegini iyi düsün iyi olsun
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ecem bende kahve içmeden kendime gelemem bu bı bağımlılık benim için yaklaşık 25yil dir sabah ilk iş kahve ile güne başlarım ama duydum ki bebek doğunca kahve gaz yapıyormuş bebekte sancı çekiyormuş sütten bebeğe geçiyormuş neden o küçücük masum yavru benim yüzümden acı çeksin dedim ve kahveyi bırakmaya karar verdim sigara da anne karnında bebekte düşükler e kilo ve gelişim geriliği çekmesine astım bronşit hastası olarak doğmasına sebep oluyormuş bak internet ten senin için baktım baksana fotoğraf Lara burnunu ağzını kapatıyor icim parçalandı ne olur bunu yapma o masum yavruya benim kuzenim içiyordu bebek 2ay erken doğdu 2ay kuvezde kaldı ve ailesi oğlan tarafı her gününü cehennem e çevirdi kuzenimin bebek doğarken solumun cihazı na bağladilar bak bebeğin anne karnında haline https://www.haberturk.com/saglik/haber/1455687-anne-rahmindeki-bebekler-sigaraya-boyle-tepki-verdi
Insan bebegi icin cogu aliskanliklarina dur demek zorunda kaliyor malesef bende kahve bagimlisiydim hamileyken zararli dediler o zaman bile icmedim cok zorlandim gunde 3 fincan icen ben haftada 2 ye düşürdum ona zararli olan seyi bile bile yapma lüksüm yok bnm

Son düzenleme:

Gamze akdeniz

Kayıtlı Üye
rank
Amin canım benim yaşayan bilir dediğin gibi yanlış seçimler hayatımıza mal olduğu gibi evlatlarımızı da etkiliyor Allah eşlerimize merhamet versin paketim bitti yarın almıcam Allah sabrını versin inşallah bırakayım içini ferah tut dualarımdasın 🌸
Allah razı olsun canım bende sana dua edicem hem sigarayı bırakabilmek için hemde yavrunu sağ salim kucağına alabilmem için rabbim kalbimizi ferahlatan evimize bereket huzur hanemize mutluluk versin inşallah ellerimiz düzelir rabbim onların içine hidayet merhamet ve sevgi versin inşallah hersey çok guzel olur rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin bebrklerimizi şifa sağlık versin doğuma girerken çıktığımda haber vericem sana çok teşekkür ederim canım desteğin için

Ozlem003

Kayıtlı Üye
rank
Allah razı olsun canım bende sana dua edicem hem sigarayı bırakabilmek için hemde yavrunu sağ salim kucağına alabilmem için rabbim kalbimizi ferahlatan evimize bereket huzur hanemize mutluluk versin inşallah ellerimiz düzelir rabbim onların içine hidayet merhamet ve sevgi versin inşallah hersey çok guzel olur rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin bebrklerimizi şifa sağlık versin doğuma girerken çıktığımda haber vericem sana çok teşekkür ederim canım desteğin için
Amin canım Allah razı olsun canım inşallah güzel haberlerini bekliyorum 🤲

Cansubavkirrr

Kayıtlı Üye
rank
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
Canım bende 6+5 hamileyim bende 1 paketi 2 günde bitiren bi insandım malesef doktorlar direk bırak diyor ama bende senin gibi bırakamadım 3-4 tane içiyorum bende malesef allah affetsin 😑😑😑

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Ben tüp bebekle hamile kaldım herhangi sorunumuz yoktu eşimin görevleri gereği ymrtlama günlerini 3senedir denk getiremedik yanyana çok kalamadk diye ondan bu yolu seçtk şükür tuttu. Tüp bebek transferden itibaren oksapar kan sulamdırıcı iğne veriyolar nolur nolmaz diye benim ailede genetik kan pıhtı sorunu yok 12.hafta kullan dedi doktor ondan vuruluyorm iğne ama sgara kullananlar devam etmelimi diye sorucam yinede doktoruma nolur nolmaz.. 5tane içiyorum çok tiryakiydm 18 senedir anca bu kadar düşürdüm tiksnmek için her yol denedim olmadı hep dua ediyorum tiksineyim diye bırakrsam başlamam bu lanete zaten banada bırakmak nasp olsn bebişlermizide sağlıklıca kucağmza alalım 😊🤲
Karninda kimildadimi kiyamayip bırakırsın canim inşallah 🙏

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Off bende paket almıyorum ama öyle içen olursa bir iki tane içiyorum kocam içmiyor öyle denk gelince birileri alıp içiyorum
İnşallah onuda içmezsin canım bırakmak istiyorsan sigara içen kişilerle aynı ortmaa girme bir zaman rabbim tez zamanda bırakmana yardım etsin 🤲🏻

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar