Hamileyken sigara icmek

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ecem Görgülü tarafından oluşturulan Hamileyken sigara icmek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,436 kez görüntülenmiş, 87 yorum ve 12 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamileyken sigara icmek
Konbuyu başlatan Ecem Görgülü
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Ecem Görgülü

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende 6+5 hamileyim bende 1 paketi 2 günde bitiren bi insandım malesef doktorlar direk bırak diyor ama bende senin gibi bırakamadım 3-4 tane içiyorum bende malesef allah affetsin 😑😑😑
Valla bak iki gundur agzima sürmuyorum psikolojik olarak tiksindim cok gamsiz insanlar var hic dikkat etmiyolar ne buluyolarsa iciyorlar bide bakiyosun massallah cocugu turp gibi oluyor ama bilemiyorsun iste pimpiriklenmek istemiyorum ama icersem ve o bebekte bir sikinti çıkarsa bunun vicdanini kaldiramam sana yemin olsun. Canim sigara cekince ya süt yada su içiyorum 😁😁😁
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

O kadar zor bir bağımlılıkki Allah kimseyi bulaştırmasın kızlar bende içiyorum elimde olsa bin kere bırakmıştım herşeyden tiksindim bu zıkkımdan tiksinemedim ☹️ asla kınayarak bakmayın gerçekten çok ağır bi bağımlılık
Kimsenin kınama gibi bir durumu olamaz canim hepimiz İçiyoruz ictik daha dogrusu ben dogurduktan sonra emzirme donemi bitsin garanti tekrar baslarim 😁evlatlarımız saga salim dogsunda

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben içtim sigara hamileyken ama şimdi çok pişmanım bişey olmaz dedim bebeğim 32 haftada kalmış gelişmemiş ve ciğer geliştirici iğne oldum 37 haftada yani haftaya sezeryan olucam 10 nunda ayın şuan 36 +2 yim ama bebeğim 32 haftada kalmış ve doktor herseye hazırlıklı ol yaşayamamayabilir dedi çok korkuyorum ve çok üzgunum ben eşimle problemlerim vardı çok stresli Bi hamilelik yaşadım sigara da içtim ama keşke içmeseydim diyorum çok içmiyorum ama 3 tane de olsa 5 tanede olsa içiyordum ve bebeğim şimdi ne olacağı belli değil şimdi içmesem de bebeğim düzelmiycek içmiyorum ama artık elimden bişey gelmiyo sen sen ol içme bırakmaya çalış canım bebeğini sağ salim kucağına alırsın inşallah ben sadece başıma geleni paylaşmak istedim sakın yanlış anlama senin morelini bozmak yada korkutmak değil niyetim şuanki çektiğim üzüntüyü kimsenin çekmesini istemem ya bebişimi göremezsem ya bebeğim giderse beni bırakıp onu öpüp koklayamazsam onu buz gibi topraga koymam gerekirse diye uyku uyuyamıyorum vicdanım kendime de eşimde çok kızıyorum ve okadar heyecanla bekledim ki onu kıyafetlerini hazırladım odasını eşyalarını şimdi ya kucağıma alqmassam ya evime hiç getiremessem o aldığım kıyafetleri hiç giyindiremessem diye kendi kendimi yiyorum çok üzgunum rabbim yardımcımız olsun canım. İçine çekme dumanı bırakmaya çalış içme bebeğin için illa Bi sorun çıkıyor muş sigara içenlerde doktor öyle dedi azı çoky yok dedi
Sana sigara dan bebegim yaşamaya bilir mi dedi saçma ben oğluma hamileken içiyordum bin maşallah hiç bişeyi yok
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bence bırakmalısın sen artık çok güçlüsün çünkü annesin karnında can var senin canın senin herseyin ve onun tırnağına zarar gelse dünyayı yakarsın ve sen ona asla zarar veremezsin ondan biran evvel bırak sigara isteği senin annelik duygunun önüne geçemez inanıyorum ki bunu başarıp o illetten kurtulacaksın 🤗🤗🙏🙏
Senin durunun nasıl kanaman durdumu doktor gittin mi tekrar

Evlat aşığı

Kayıtlı Üye
rank
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
Çevremde hamıleyken içende biliyorum doktorumla konustugunda da anlatmıstı kan sıkıntısı olurmus böyle koyu renk koyu kıvamda bunlar dogumda sıkıntı yapıyordur belki bilemem .. Ben evlenmeden önce bırakmıstım bi çayım var 😅 çayı bırakamıyorum açık ve sekersiz iç dedi doktor elimden geldigince uymaya gayret edıyorum .. Gebelıkte nasıl ses dalgalarını alıyorsa bebek bu tar bağımlılıklsrı da kodladıgımızı düşünüyorum 🙈 açıkcası sigara degil ama ilk gebeligimde kahve içerdim hergün mutlaka oglum cok erken kahve içmeye basladı kırk yıllık tiryaki gibi kahve içer 8 yasında hala aynı adam kokusunu alıyor yaklastkca 😁 tabi cok icmiyor ama ikinciye şimdi aşırı dikkat ediyorum🙈 tıpta herşeyin bi ihtimali var yiyecekten içecege bunların olma olasılıkları vs en güzrli elinizden geldigince içmemek bi katkısı olur mu bilmem ama ben sigarayı cubuk krakerle bırakmıstım 😅 sigara zamanı gelince cubuk krakerı agzıma alırdım sıgara gıbı tüketirdim 😂 işarkadaslsrım dalga gecerdi öyle bırakılmaz dıye ama öyle öyle bıraktım

Asdhvfhb

Kayıtlı Üye
rank
Yaklasik 8 9 senedir sigara iciyorum 6 haftalik hamileyim icmemek icin o kadar zorlaniyorum ki gundde 2 3 gunde tutamiyorum kendimi içiyorum ama bir yandan da cok korkuyorum bisey olur mu diye bir bilginiz varmi bu konuda daha ilk muayeneye gitmedim doktora bu hafta gidicem düşük riski falan var yazıyor ama aranizda içmiş olan varmi biliyorum çok zararli ama kendimi cok zorluyorum
Ya bende içiyorum günde 4 yada 5 tane ama tutamıyorum asla kendimi ben de hemen hemen 11senedir falan içiyorum çok korkuyorum kendime çok kızıyorum ne biçim anneeyim ben diye ama bırakamıyorum da napicam inan bende bilmiyorum

Eslemmeva

Kayıtlı Üye
rank
Demekki siz normalde de sigara icmiyorsunuz icseydiniz zorlanmayi anlardiniz onceden gunluk 2 paket icerdim simdi sadece bugun 2 tane ictim benim icin buyuk bir azaltma evet cok zararli maalesef biliyorum icmemek içinde elimden geleni yapıyorum soylenildigi kadar kolay bir durum degil icenler bilir.
Kesinlikle katılıyorum kullanmayan ne bilsin ordan öyle atıp tutmak kolay kim ister cocuguna bisey olsn elinde olsa kadin bırakır ama azalt basta ins icmezsn bebeğin icin iyi olmaz bende içiyordum asla aama asla birakmam diyordm cok ugrastm birakmak icin ama yapamadm konu insanin bebegi olunca zamanla birakiyo insan ona bisey olmasn diye ben 3tane düşük yaşadım doktor icme demesine rağmen iciyordm en son hastalandım icemedm 15 gun bidaha da icmedm öyle arada bende bir tane kacirym ama🤣🤭

Ecem Görgülü

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle katılıyorum kullanmayan ne bilsin ordan öyle atıp tutmak kolay kim ister cocuguna bisey olsn elinde olsa kadin bırakır ama azalt basta ins icmezsn bebeğin icin iyi olmaz bende içiyordum asla aama asla birakmam diyordm cok ugrastm birakmak icin ama yapamadm konu insanin bebegi olunca zamanla birakiyo insan ona bisey olmasn diye ben 3tane düşük yaşadım doktor icme demesine rağmen iciyordm en son hastalandım icemedm 15 gun bidaha da icmedm öyle arada bende bir tane kacirym ama🤣🤭
Yapmaa yaaa cok. Gecmis olsun canim ölmüyorsun icmeyince ya 3 gun oldu bak icmedim hiç

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar