İç çamaşırında ıslaklık yaşayanlar?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan İç çamaşırında ıslaklık yaşayanlar? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,011 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İç çamaşırında ıslaklık yaşayanlar?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar ben Hollandada yaşıyorum burda sistemleri çok değişik. En son bebeği 20 haftayken gördüm şimdi 31+6 haftalık oldum bakalım cuma günü doktora gidicem inşallah bu defa gösterir. Ya sadece bi makinayla kalbini dinliyorlar onun dışında sadece elleriyle kontrol ediyor bebeğin nerde olması gerektiğini. Hiç bir başka bilgim yok bu çocuk kaç kilo oldu? Doğum pozisyonuna girdi mi? Açılma var mı yok mu? Hiiiç bir şey bilmiyorum. Yalnız söyle bir durum var işte temizlik yapınca filan iç çamaşırı da aşırı derecede ıslaklık hisediyorum altıma kaçırmışım gibi. Ama bence kesinlikle idrar değil kokusu yok rengi de yok. Acaba az az suyum mu geliyor? Böyle bir şey olabilir mi? Bebeğin hareketleri normal onda bişey yok çok şükür ama bu beni çok şüpelendiriyor.

CerenEla

Kayıtlı Üye
rank
Eskiden ebelerin sistemi gibi anlattığıniza göre. Normalde o haftalar içinde detaylı yapılıyor ,şeker yüklemesi yapılıyor vs vs. Muhtemelen akintidir

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Arkadaşlar ben Hollandada yaşıyorum burda sistemleri çok değişik. En son bebeği 20 haftayken gördüm şimdi 31+6 haftalık oldum bakalım cuma günü doktora gidicem inşallah bu defa gösterir. Ya sadece bi makinayla kalbini dinliyorlar onun dışında sadece elleriyle kontrol ediyor bebeğin nerde olması gerektiğini. Hiç bir başka bilgim yok bu çocuk kaç kilo oldu? Doğum pozisyonuna girdi mi? Açılma var mı yok mu? Hiiiç bir şey bilmiyorum. Yalnız söyle bir durum var işte temizlik yapınca filan iç çamaşırı da aşırı derecede ıslaklık hisediyorum altıma kaçırmışım gibi. Ama bence kesinlikle idrar değil kokusu yok rengi de yok. Acaba az az suyum mu geliyor? Böyle bir şey olabilir mi? Bebeğin hareketleri normal onda bişey yok çok şükür ama bu beni çok şüpelendiriyor.
Kuzum akıntın çok oluyor sanırım enfeksiyon dan da kaynaklanabilir

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Ya akıntı olunca kaşıntı ve koku da olması gerekmiyor mu? Veya işte nebiliyim sarı renk filan gibi bişeyler. Bende hiç biri yok sadece bildiğin su gibi bir ıslaklık oluşuyor.
Tarif ettiğine göre suyun geliyor canım inşallah yanılıyorumdur. Acile gitsen durumunu anlatsan bakmazlar mı.

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Tarif ettiğine göre suyun geliyor canım inşallah yanılıyorumdur. Acile gitsen durumunu anlatsan bakmazlar mı.
Malesef ilk önce doktorunu araman gerekiyor yani ebeyi. Ebede bana normal diyip duruyor sadece cuma günü geliceksin zaten kontrol ederiz filan diyor mecbur bekliyorum ben de. Ama bu ilk defa da olmuyor neredeyse 1 aydır böyle. Ebeye söylediğimde bebek hareketlerini soruyor normal diyorum o zaman endişelenme diyor ve bu kadarr.

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Malesef ilk önce doktorunu araman gerekiyor yani ebeyi. Ebede bana normal diyip duruyor sadece cuma günü geliceksin zaten kontrol ederiz filan diyor mecbur bekliyorum ben de. Ama bu ilk defa da olmuyor neredeyse 1 aydır böyle. Ebeye söylediğimde bebek hareketlerini soruyor normal diyorum o zaman endişelenme diyor ve bu kadarr.
Ne kadar saçma bı sistem. Bir aydır bu durum varsa suyun olsa şimdiye doğarsın. Sen bebeginin hareketlerini takip et canım günde 10 dan az olmamalı. İnşallah vakti geldiğinde sağlıkla kucağına alırsın 🙏

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar