Kayınvalide sorunu 😶

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde SBA- tarafından oluşturulan Kayınvalide sorunu 😶 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,230 kez görüntülenmiş, 71 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kayınvalide sorunu 😶
Konbuyu başlatan SBA-
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Allahım kolaylıklar versin canım inşaallah bir an önce herşey normale döner Rabbim herşeyi gönlüne göre versin😌
İnşallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Allah bunları kahretsin benimde kayınvalidem yanımda bizde bu sorunlar yok çok şükür de başka sorunlar var işte Allah yardımcınız olsun üzülmeyin lütfen zararı kendinizde evladınız da görürsünüz Allah göstermesin sütünüz varmış MAŞALLAH gereksiz insanlar yüzünden ya o sütünüz kesilirse lütfen kendi yavrunuza sizden başkası daha iyi bakamaz ve onun iyiliğini annesinden başka kimse düşünemez takmayın çok sevin miniginizi öpüyorum 23 yaşında bir gelin olarak sizi çok iyi anlıyorum
İnşallah üzülmemeye düşünmemeye duymamaya çalışıyorum

O seni kıskanıyor ondan karışıyor demek zaten anlamıyorum kaynanalar, görümcelerin bu düşmanca tavırlarını sanki kendilerine kuma geliyoruz karismasa evinde huzurlu olsan çok mu.. evleriniz niye aynı olsun şimdiden önünü kesmeye bak alısmasın daha çok karışmaya senin sabrını kullanıyor demek
Evime karıştırmıyorum kendi düzenim var kendi zevkime göre döşedim borca girdik zorlandık ama olsun istediğim gibi oldu içimde kalmadı

Ah canım okurken kendimi gördüm senden nefret ediyorum böyle insanlardan bende aynı dertleri oglumda cektim şükür bu sefer kızımı sevmediği için hiç sormuyor bebek nasıl var mı yok mu diye rabbim sabir versin hepimize inşallah Allah yardımcın olsun
Allah yardım etsin bol bolsabır versin benim gibi kayınvalidesi olana

Burnuna kendi sütünü sık kuşum açar. Benimde òyle oldu doqduqunun ertesi qünü deniz suyu aldık aciyo tekrar tikiyordu. Anneme dedim sütünü damlat dedi. Damlattim şuan 12 qünlüqüz şeytan kulaqna kurşun tık yok. Kaynana mewzusuna qelince bıktım bacım walla bi deli pislikte bende war ne diyim ne olsun bilemedim ya cekecen ya qidecen. Wardiqi yere kadar ben öyle yapıyorum.
Birde süt sıkmayı deyeyim. Serum aldım onu damlatıyorum 2-3 dakika sonra aspiratörle çekiyorum ama yine tıkanıyor

Son düzenleme:

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Kocam evde yokken diyor varken birşey demiyor çünkü eşim cevap veriyor diye onun yanında pek birşey demiyor

Allah'tan çok sabırlı bir insanım benim yerime başkası olsa çoktan kanlı bıçaklı olur evimin koltuğundan TV ünitesine kadar herşeyine laf söylüyor. Koltuk takımı yerine 2 tane çekyat almalıymış yemek masası yerine ayakları tekerlekli orta sehba TV ünitesi çok gereksiz onun yerine tvyi duvara takıcakmışız bir insan herşeye karısırmı ya. Kayınvalidem eskiden benim oturduğum evde oturuyordu benim yatak odam çocuk odasıydı eşim 4 kardeş olduğu için büyük odayı çocuk odası yapmışlar ben neden küçük odayı yatak odası yapmamışım o oda onun yatak odasıymıs eskiden şimdi yemek odası oldu sonrada çocuk odası olucak dedim ne yapiyim tutamadım kendimi 🤷🏻‍♀️

Ben anneysem o 4 tane büyütmüş 🤦🏻‍♀️ kendi bildiğim istediğim gibi büyütecegim gerekirse karşıma alırım sabaha kadar uykusuz kalan üzülen yıpranan benim
Kendi kızını küçük
Kocam evde yokken diyor varken birşey demiyor çünkü eşim cevap veriyor diye onun yanında pek birşey demiyor

Allah'tan çok sabırlı bir insanım benim yerime başkası olsa çoktan kanlı bıçaklı olur evimin koltuğundan TV ünitesine kadar herşeyine laf söylüyor. Koltuk takımı yerine 2 tane çekyat almalıymış yemek masası yerine ayakları tekerlekli orta sehba TV ünitesi çok gereksiz onun yerine tvyi duvara takıcakmışız bir insan herşeye karısırmı ya. Kayınvalidem eskiden benim oturduğum evde oturuyordu benim yatak odam çocuk odasıydı eşim 4 kardeş olduğu için büyük odayı çocuk odası yapmışlar ben neden küçük odayı yatak odası yapmamışım o oda onun yatak odasıymıs eskiden şimdi yemek odası oldu sonrada çocuk odası olucak dedim ne yapiyim tutamadım kendimi 🤷🏻‍♀️

Ben anneysem o 4 tane büyütmüş 🤦🏻‍♀️ kendi bildiğim istediğim gibi büyütecegim gerekirse karşıma alırım sabaha kadar uykusuz kalan üzülen yıpranan benim
Allah yardımcın olsn kuzum bebisi yaninda bırakma napca belli olmz

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Yeni doğum yaptım bebeğim 20 günlük nerden başlasam bilmiyorum içimi dökmek istiyorum. Bebek ters geldiği için sezeryan oldum kayınvalidem zaten normal doğuramazsın dedi bende annem ikiz doğurdu bende doğurabilirim dediğimde bebek emerken canın yanıyor normal doğuma nasıl dayanacaksın dedi hastanede göğüsümün ucunu sıkıp süt çıkartmaya çalışıyordu canımın yanması çok normal. Sanki keyfi sezeryan olmuşum gibi davranıyor. Doğumdan beri sütün yetmiyor diyor sütüm gayette yetiyor bebeğim hasta burnu tıkalı emerken haliyle zorlanıyor o yüzden fazla ememiyor burnunu temizledikten sonra gayet güzel emdi. Bebeğimi emzirirken gelip üzerime doğru eğilip bebeğimi sevmesi öpmesi beni çok rahatsız ediyor söylesem de dinlemiyor. Bebeğin burnu tıkalı diye çocuğun burnuna tereyağı sürecekmiş burnu açılırmış kesinlikle yapma dedim yaptırmadım. Sonra sütüm yetmiyormuşya sözde onun içinde bebeğe süt verecekmiş rahat uyurmuş gece kesinlikle izin vermiyorum dedim bu sefer mama ver diyor bir türlü ikna edemiyorum sürümün olduğuna. Görümcem normal doğurmadı bende normal doğuramam görümcemin sütü yetmedi benimde sütüm yetmeyecek böyle bir zihniyetle mücadele ediyorum. Kayınvalideme bırakıp bir yere gidemiyorum dönünce burnunda tereyağı veya süt verilmiş şekilde görmemek için. Benim bebeğim kendi istediğim şekilde büyütmek istiyorum emzik kesinlikle alma diyor sabaha kadar emdiği için uyku diye birşey yok bende mama alıp kaşıkla verecekmiş biberona alışmasın diye biberonla verebiliriz anne göğüsüne benzeyen bir biberon var dedim kendi fikri olmadığı için tabiki kabul etmedi ne yapabilirim böyle bir kayınvalidemle
Ben bu şekilde olsa asla çekmezdim. Cvbınızı esirgemeyin anladığım kadarıyla saygıdan bişey söylemiyorsunuz. Ama daha da ileri gideceğe benziyor. Ve cahille uğraşmak çok zor Rabbim size sabır versin yardımcı olsun 🙏🏻

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
İnşallah

İnşallah üzülmemeye düşünmemeye duymamaya çalışıyorum

Evime karıştırmıyorum kendi düzenim var kendi zevkime göre döşedim borca girdik zorlandık ama olsun istediğim gibi oldu içimde kalmadı

Allah yardım etsin bol bolsabır versin benim gibi kayınvalidesi olana

Birde süt sıkmayı deyeyim. Serum aldım onu damlatıyorum 2-3 dakika sonra aspiratörle çekiyorum ama yine tıkanıyor
Bende denedim ama tekrar oldu sütüm açtı halada açık. Bencede deneyin kendi sutunuz korkulacak bisey yok bizzat yaptım kuşum 🤗

Ulduz.kiz anesi👶❤

Kızına aşık ❤️
rank
Yeni doğum yaptım bebeğim 20 günlük nerden başlasam bilmiyorum içimi dökmek istiyorum. Bebek ters geldiği için sezeryan oldum kayınvalidem zaten normal doğuramazsın dedi bende annem ikiz doğurdu bende doğurabilirim dediğimde bebek emerken canın yanıyor normal doğuma nasıl dayanacaksın dedi hastanede göğüsümün ucunu sıkıp süt çıkartmaya çalışıyordu canımın yanması çok normal. Sanki keyfi sezeryan olmuşum gibi davranıyor. Doğumdan beri sütün yetmiyor diyor sütüm gayette yetiyor bebeğim hasta burnu tıkalı emerken haliyle zorlanıyor o yüzden fazla ememiyor burnunu temizledikten sonra gayet güzel emdi. Bebeğimi emzirirken gelip üzerime doğru eğilip bebeğimi sevmesi öpmesi beni çok rahatsız ediyor söylesem de dinlemiyor. Bebeğin burnu tıkalı diye çocuğun burnuna tereyağı sürecekmiş burnu açılırmış kesinlikle yapma dedim yaptırmadım. Sonra sütüm yetmiyormuşya sözde onun içinde bebeğe süt verecekmiş rahat uyurmuş gece kesinlikle izin vermiyorum dedim bu sefer mama ver diyor bir türlü ikna edemiyorum sürümün olduğuna. Görümcem normal doğurmadı bende normal doğuramam görümcemin sütü yetmedi benimde sütüm yetmeyecek böyle bir zihniyetle mücadele ediyorum. Kayınvalideme bırakıp bir yere gidemiyorum dönünce burnunda tereyağı veya süt verilmiş şekilde görmemek için. Benim bebeğim kendi istediğim şekilde büyütmek istiyorum emzik kesinlikle alma diyor sabaha kadar emdiği için uyku diye birşey yok bende mama alıp kaşıkla verecekmiş biberona alışmasın diye biberonla verebiliriz anne göğüsüne benzeyen bir biberon var dedim kendi fikri olmadığı için tabiki kabul etmedi ne yapabilirim böyle bir kayınvalidemle
Bos ver canim bebek senin keyfin isdediyi gibi boyit

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Ben bu şekilde olsa asla çekmezdim. Cvbınızı esirgemeyin anladığım kadarıyla saygıdan bişey söylemiyorsunuz. Ama daha da ileri gideceğe benziyor. Ve cahille uğraşmak çok zor Rabbim size sabır versin yardımcı olsun 🙏🏻
Saygıdan susa susa içime ata ata patlama noktasına geldim

Bende denedim ama tekrar oldu sütüm açtı halada açık. Bencede deneyin kendi sutunuz korkulacak bisey yok bizzat yaptım kuşum 🤗
Kesin deneyeceğim başka türlü baş edemiyorum

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Benim kaynanam olcak çoktan kalayı yemişti zaten hiç sabrım yok ona söylerim eşime eve sokmaz birdaha aynı evdemi yaşıyorsunuz ziyaret için mi geldi Allah sabır versin okurken kadına sinir oldum sen yaşıyorsun birde

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Kendi kızını küçük

Allah yardımcın olsn kuzum bebisi yaninda bırakma napca belli olmz
Bırakmıyorum annem bana biraz uzakta oturuyor zorlanınca onu çağırıyorum yapacak birşey yok. Uykusuzluktan bayılsam bırakmam

Benim kaynanam olcak çoktan kalayı yemişti zaten hiç sabrım yok ona söylerim eşime eve sokmaz birdaha aynı evdemi yaşıyorsunuz ziyaret için mi geldi Allah sabır versin okurken kadına sinir oldum sen yaşıyorsun birde
Ayrı oturuyoruz aynı evde otursak çoktan ipler kopardı kayınvalidem üst katımda oturuyor. Annem arada arayıp soruyor kıza yardım ediyor musun diye evet diyor yardım dediği akşam 1 saat yanıma iniyor oturuyor örgü örüyor gidiyor o yardım dediği. Zaten daha fazlasını yapmasın ben büyüttüm bebeği der iyice sinirlenirim gerek yok

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Saygıdan susa susa içime ata ata patlama noktasına geldim

Kesin deneyeceğim başka türlü baş edemiyorum
Canım ben de hoşuma girmeyen konularda saygı çerçevesinde laf sokuyorum anlıyor bi iki gün tamam sonra yine eskiye dönüyor tekrar hatırlatıyorum canımı sıkmasına izin vermiyorum eşiniz bu konuda ne düşünüyor konuştunuz mu rahatsız olduğunuz konuları annesine en azından uyarıda bulunur

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Eşiniz bu konuda ne düşünüyor konuştunuz mu rahatsız olduğunuz konuları annesine en azından uyarıda bulunur
Kayınvalidem bebek uyurken bebeğin üstüne doğru severek gidip uyuyan bebeği kucağına alıyor anne yapma dedim sıçrıyor bebek hala devam ediyor yapmaya desek bir etkisi olmuyor yani eşime söylesem uyarır ama değişen bir şey olmaz

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar