kirada yasamak ev gecındırmek zor mu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tanışma kategorisinde 2 çocuk Annesi tarafından oluşturulan kirada yasamak ev gecındırmek zor mu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,860 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tanışma
Konu Başlığı kirada yasamak ev gecındırmek zor mu
Konbuyu başlatan 2 çocuk Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

2 çocuk Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Öyle olmuyor canım bak esim 7800 lira maas aliyor
1400 elektrik
650 market
160 su
150 internet
300 pazar
250 tüp
500 otoyakit
300 ilaçlar
100 Ayda iki kere hastaneye gecede sanci olunca acile gidiyorum otopark parasi
1250 TL çocuk için kıyafet aldik eksikleri tamamladık
Toplam 5.060 Tl daha ayin 12 si maaşını ayin 5 inde alıyor 5.800 rl maas 18 indede 2000 tl avans yatiyo bütün para bir anda yatmiyo ekstra birsey cikaa karttan iceri giriyoruz mecburen avastada para yatınca eksi hesaba gidiyo kalankada bir sonraki ayin besine kadar idare etmeye calisiyoruz daha her gun ekmek alınıyor yoğurt süt yumurta bitiyor iki haftada bir pazara gidiyoruz ne kıyafet var bu hesapta ne başka bişey oyle bana para ver harçlık yapayim demem eşime biseye ihtiyacim oldumu alırım evde bırakır parayi ama yinede elimi surmem bende senin gibi ne yapiyosun bu parayi diyirdum ama iki ay butun hesabi sen yao deyip elime veriyodh hic birşeye karismiyordu isin icinden cikamaz hale gelmiştim daha çocuğa alinan abur cubur yada meyve falan onlari hesaplamadim öyle ay bu güzelmiş deyip kıyafet de alamiyoruz iki ayda uc ayda bir sevinsin diye ufak bir oyuncak alabiliyoruz o kadar bende diyordum çalışırım ne var diye ama sende çalışsan inan giderler bi o kadar artıyor kahvaltı parasi yol parasi o bu derken aldigin maasin tamaminj eve getiremiyorun ki evinde huzurun yoksa kaynana ile birlikte oturuyorsan orasi ayri kendi evin olmasi aana ozel alan olmasi en guzeli tabikide ama korkma konusunda biraz hakli esin
Valla dedıgın gıbıyse cok zordur o zaman kırada yasamak
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aleyküm selam canım biz kira da değiliz ama eşim her ay 3.300 tl kredi öduyor evin gideri felan iki yaşında kızım var erken doğum oldu kızım mamayla büyüdü hala doğru düzgün yemek yemiyor her gün bir paket süt içiyor süt 10 TL yi geçmiş benim kan pıhtılaşmam var her gün kan sulandırıcı iğne kulanıyorum ilaç kulanıyorum 5 çeşit ilaç kızımın bezi felan ikinciye hamileyim yine erken doğum riskim var eşim 5 bin alıyor bazen 5 binden az alıyor inşaatta çalışıyor bazen ayımızı zor getiriyoruz kredi kartı üzerine alış veriş yapıyoruz o ay öyle idare ediyoruz ama sizin o kadar çok masrafınız olacağını sanmıyorum bence idare edersiniz insan eşinin yanında olmadıktan sonra o hayatın evliliğin bi tadı tuzu olmaz bide çocuklar babasından uzakta büyüyor kardeşimde senin gibi köydeydi eşi çalışmaya gidiyordu 4 ay önce antalyaya taşındı 1000 TL kira öduyor iki çocuğu var çok güzel geçine biliyorlar bence en azından denersiniz geçinemezseniz geri dönebilirsin çok uzun oldu kusura bakma canım ama kendimi senin yerine koyup o şekilde düşününce çok zor Allah yardımcın olsun inşallah
Estagfullah canım ne kusuru ıste bende evlılıgımden bısı anlamadım bekar gıbı yasıyom ama bakıyom ıkı tane cocuk evlıyım ama kocam yanımda yok bı yere kadır ıdare edıyo sonrası olmuyo zaten ınsallah rabbım bana benım gıbılerıne hayırlı kapılar acar Allah srnınde yardımcın olsun

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Öyle tabi canim arkadaşım oturuyor kirada kari koca calisiyo cocuk yok araba borçları var bir anda işten çıkardılar kızı esininde maasi gec yatcakmis bu ay ev sahibi acimadan her gun ariyo durumları anlatiyor ama mal sahibi seni dinlermi yıllarca bir kez bile geciktirmedi bu ay 7 gun gecti diye her gun arıyor mus her telefon caldiginda yüreğim sıkışıyor diyo kiz bide bu tarafi var

Ecrin Su prensesim

Kayıtlı Üye
rank

Estagfullah canım ne kusuru ıste bende evlılıgımden bısı anlamadım bekar gıbı yasıyom ama bakıyom ıkı tane cocuk evlıyım ama kocam yanımda yok bı yere kadır ıdare edıyo sonrası olmuyo zaten ınsallah rabbım bana benım gıbılerıne hayırlı kapılar acar Allah srnınde yardımcın olsun
AMİN Allah razı olsun canım inşallah herşey gönlünce olsun

2 çocuk Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Öyle tabi canim arkadaşım oturuyor kirada kari koca calisiyo cocuk yok araba borçları var bir anda işten çıkardılar kızı esininde maasi gec yatcakmis bu ay ev sahibi acimadan her gun ariyo durumları anlatiyor ama mal sahibi seni dinlermi yıllarca bir kez bile geciktirmedi bu ay 7 gun gecti diye her gun arıyor mus her telefon caldiginda yüreğim sıkışıyor diyo kiz bide bu tarafi var
Ev sahıbıde kotuymus ya anlayıssız ev sahıbı oldumu o da ayrı sıkıntı

💗Canan&Ebuzer💗

Kayıtlı Üye
rank
Esım hıc bosda kalmıyo her ısı yapabılıyo hep calısıyo ama bırıkım yapmıyo ne cevırıyo bılmıyom zaten bırukım yapamıyoz barı bı duzen kuralım dıyom ıstemıyo calısan adam gecındırır bence evını ustune bıde ben calısırsam rahatca gecınırız dıye dusunuyorum ama bılmıyom esım aklında ne donuyo

Cokta tutumlu yanı oyle harcamada yapmaz yada bana karsımı ole bılmıyom
Eşin şehirde mi çalışıyor

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Bende o nıyetle 5 yıldır koydeyım

Valla bızde o nıyetle koyde yasadık 5 yıl ama kayınbabam borclarını esıme yukluyo sureklı sureklı borc oduyo esım artık drfalarca tartıstık borca gırme bırıktırelım dıyım bu seferde sanırım gızlıden mı borca gırıyo anlamıyom evımı ayırdım daha yatak odası bıle almamısım sırf bırıkım yapalım ev yada arsaalalım bısı yapalım dıye ama yok esımın borca gırıyo hanı desenkı bı mobılya aldı bana bısı aldı taksıte gırdu oda yok nereye bılmıyom

Canım asgarı ucrat 2400 ken esım aylıgı 4 yada 4 bucuktu sımdı aylıgı 5 bın e bende calıssam gene o kadar zor olurmu ben bırıkım bıle yaparız kırada olsa ben ole dusunuyom yanlıs mı dusynyom bılmıyom
Hiiçç kendinizi yormayın yok biriktirmek için yok ev almak için hayatınızdan taviz vermeyin imkanınız varsa beraber yada tek çalışsın ev tutun hayat ömür geçiyor baksana birikimde yapamıyormuşsunuz değiyormu hayatı böyle yaşamaya herkes ev alacak diye bişey yok ama herkes belli bir maaşla konforlu yaşamak hakkı hele kayınpeder falan karışıyorsa paranızı tutamıyorsanız böyle gider

Ev sahıbıde kotuymus ya anlayıssız ev sahıbı oldumu o da ayrı sıkıntı
İstemedikten sonra bahane çok benim ailemde yılkarca kötü evlerde kaldılar ben genç kızken falan hep mutsuzdum bu yüzden şimdi 3 kat ev yaptı yine evin içi kötü ve bir yeni eşya almadılar hiç sevmediğim bir hayat tarzı mezara gidecek değilya o para ev imkan varsa geç biyere yaşa yettiğince

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank
Öyle olmuyor canım bak esim 7800 lira maas aliyor
1400 elektrik
650 market
160 su
150 internet
300 pazar
250 tüp
500 otoyakit
300 ilaçlar
100 Ayda iki kere hastaneye gecede sanci olunca acile gidiyorum otopark parasi
1250 TL çocuk için kıyafet aldik eksikleri tamamladık
Toplam 5.060 Tl daha ayin 12 si maaşını ayin 5 inde alıyor 5.800 rl maas 18 indede 2000 tl avans yatiyo bütün para bir anda yatmiyo ekstra birsey cikaa karttan iceri giriyoruz mecburen avastada para yatınca eksi hesaba gidiyo kalankada bir sonraki ayin besine kadar idare etmeye calisiyoruz daha her gun ekmek alınıyor yoğurt süt yumurta bitiyor iki haftada bir pazara gidiyoruz ne kıyafet var bu hesapta ne başka bişey oyle bana para ver harçlık yapayim demem eşime biseye ihtiyacim oldumu alırım evde bırakır parayi ama yinede elimi surmem bende senin gibi ne yapiyosun bu parayi diyirdum ama iki ay butun hesabi sen yao deyip elime veriyodh hic birşeye karismiyordu isin icinden cikamaz hale gelmiştim daha çocuğa alinan abur cubur yada meyve falan onlari hesaplamadim öyle ay bu güzelmiş deyip kıyafet de alamiyoruz iki ayda uc ayda bir sevinsin diye ufak bir oyuncak alabiliyoruz o kadar bende diyordum çalışırım ne var diye ama sende çalışsan inan giderler bi o kadar artıyor kahvaltı parasi yol parasi o bu derken aldigin maasin tamaminj eve getiremiyorun ki evinde huzurun yoksa kaynana ile birlikte oturuyorsan orasi ayri kendi evin olmasi aana ozel alan olmasi en guzeli tabikide ama korkma konusunda biraz hakli esin
Elektrik çokmuş arkadaşım ya o ne oyle

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar