Sorum var Kızlar aklıma takılan bir şey var

• Konbuyu başlatan B.......
  • Toplam 14 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde B....... tarafından oluşturulan Kızlar aklıma takılan bir şey var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 260 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar aklıma takılan bir şey var
Konbuyu başlatan B.......
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

iki kız annesi💕🌺

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba oğlum 18 aylık ismine tepki veriyor ver al her şeyi anlıyor saklambaç oynamayı biliyor anahtar verdiğimde götürüp kapıya takıyor veya ezan sesini duyunca hemen namaz kılmaya başlıyor dediklerimi cok iyi anlıyor ama anne baba pisi pisi hav hav gibi kolay kelimeleri kullanıyor o kadar yaşıtlarına göre biraz geri geliyor gibi sanki konuşma konusunda bazen ismine tepki veriyor bazen vermiyor benimde aklıma otizm geliyor korkuyorum açıkçası aşılar otizm yapıyor filan diyolar bı aydınlatır mısınız kızlar
Canm bnce aşıyla alakası yok yani eyer istersen sırf aklına takılmasın diye bı doktora göstere bilirsin sırf için rahat etsin diye

Gökçe ❤️ Gökperi ❤️ Barış

Gökçem❣️ Gökperim❣️ Barış Hamzam❣️
rank
Öncelikle merhaba canım . Bu aşılar mübarek millete kalsa öldürecelte hayır anlamıyorum ki kendileri sanki aşı olmadı 😂😂şaka gibiler ya sen kimseyi takma sana şu kadarını söyleyeyim oğlum 22 aylık çocuğum daha 2 aydır adam akıllı konuşuyor derdini anlatır uzun cümleler kuramaz ama anne gel git elma muz çilek miyav pisi pisi cik cik çicek muz meyve isimleri sonra ağaç kanepe gibi yada düştü kalk gidiyoruz gel yat bunlar şuanlık aklıma gelen yada uykusu geldiğinde eee ee yap. Bitti gibi kelismelwr kullanır benim oğlum anne demeye nerdeyse 17 aylıkken başladı düşün 18 ne kadar bu ne zaman konuşacak derdim 😂😂. Sonra bir anda başladı her şey ansızım oldu yani diyeceğim o ki dert etme milletin ağzından bakma ağzı olan konuşuyor müberak . Emin ol 2 aya daha da bir gelişme olur . Sen sürekli konuş ama çok uzun cümleler kurma mesela çocuklarda geçenlerde bir yazı okudum şu da varmış bir kelimeyi ona söyletiyorsun sonra tekrar edip yeniden söylemesini istediğin zaman sıkılıp söylemiyormuş . Bildiği için sürekli çok fazla değil ama eline aldığı nesnelerin ismini söyle sonra örnek veriyorum oğlumun oyuncağı var lülü 😂😂 onu öğretene kadar canımız çıktı sürekli ona annem lülü nerde derdik . Geçen boncuk diye bir oyuncak aldık ismini ilk ben söyledim aradan saatler geçti oynarken anneannesi dedi . 1 gün sonra boncuk nerde dediğimizde oyuncağı getirdi sonra bunların ismi ne dediğimizde boncuğa gelince baya bekledi ama sonunda söyledi sadece sabret . Her bebek bir değildir yürüme, koşma, emekleme, dönme gibi nasıl her doğum bir değişse öyle düşün bunuda kimseyi de dinleyip üzme . Otizm destekleyen en büyük etken tv , dönen şeyler bebeğin ismine tepki veriyorsa hiç bir sorunu yoktu birde seninle göz teması kuruyorsa onunla konuşurken olduğunca aynı boya gelip göz teması kurmaya çalış
Çok çok katılıyorum 👍😂🥰

Miniğimin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba oğlum 18 aylık ismine tepki veriyor ver al her şeyi anlıyor saklambaç oynamayı biliyor anahtar verdiğimde götürüp kapıya takıyor veya ezan sesini duyunca hemen namaz kılmaya başlıyor dediklerimi cok iyi anlıyor ama anne baba pisi pisi hav hav gibi kolay kelimeleri kullanıyor o kadar yaşıtlarına göre biraz geri geliyor gibi sanki konuşma konusunda bazen ismine tepki veriyor bazen vermiyor benimde aklıma otizm geliyor korkuyorum açıkçası aşılar otizm yapıyor filan diyolar bı aydınlatır mısınız kızlar
Canım normal bence kimi çocuk erken konuşur geç yürür kimi tam tersi her çocuk bir olacak diye bi kayde yok yaşıtlarına göre mutlaka farklılık olabilir bu çok normal. Senin yapabileceğin en güzel şey sürekli çocugunla konuş anlasada anlamasa da mesela ben kızım ilk doğduğundan beri konuşuyorum onunla. Bu şekilde daha çobuk konuşurlarmış çocuklar

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Bence normal canım ama sen için rahatlasin istiyor isen doktora gidin

Tüm sayfalar yüklendi.