Kızlar Sorularım Olacak Sizlere

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Hülya12 tarafından oluşturulan Kızlar Sorularım Olacak Sizlere başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,074 kez görüntülenmiş, 43 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar Sorularım Olacak Sizlere
Konbuyu başlatan Hülya12
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mariya🌼

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Merhaba canım teşekkür ederim iyiyim TV izliyorum, sen nasılsın umut nasıl
* Hava çok sıcak olduğu için zıbın ve çorap yeterli olur diye düşünüyorum yada zıbın ve kısa yada uzun kollu ince bir tulum da yeterli olur aksi taktirde sıcak giydirilmiş bebekler çabuk terler ve hastalanırlar ve sıcağa alışırlar buda çok kötü bişey en ufak soğukta hemen hastalana biliyor lar ..

* Ben hiç bebek yağı kullanmadım onun yerine zeytinyağı kullandım yağlar bebeklerin rahatlamasına çok yardımcı olur, ve bebekler yeni yeni bebek bezine alıştığı için ve sıcak olduğu için bu aralar sık sık pişik olabiliyorlar bu yüzden elinden geldiğince sık sık pişik kremi kullan buda pişiği önler

*Bende Ali'yi mamayla besledim mama anne sütüne göre daha kuvvetli ve daha çok tok tutar , ama bebeğin hala küçük olduğu için iki iki buçuk saat arayla beslemen gerekiyor, anne sütün varsa ve bebeğin memeni tutup emmiyorsa elinden geldiğince sütünü sağıp dolapta saklayıp bebeğin acıktığın da yeterli sıcaklığa getirip biberon yardımıyla icirebilirsin , bişey daha canım bebeğin gece uykudayken iki saat te bir kalkıyorsa kalkmasın dan beş dakika önce kalkıp mamasını hazırlayıp uyku sırasında verirsen bebeğin kalkıp ağlamaz sabaha kadar böyle tekrar edersen kaç gün içinde bebeğin gece uykusu düzene girer ve sabaha kadar uyanmaz deliksiz uyku 😉 Ali de öyle yaptım gece uykusu ile hiç sıkıntı yaşamadık şükür , ama bişey daha asla kalktığında ışığı açma ve elinden geldiğince sessiz ol ,

* Havalar sıcak olduğu için her gün banyo yaptırsan daha güzel bu hem uyumasına hemde rahatlamasına yardımcı olur, bebeklerin hergun yıkanmasi gelişimi içinde çok iyi bir alternatif bence ,

*Kıyafet olarak ta nasıl rahat hissediyorsan öyle giydir onu rahat edeceği kıyafetler, mesela çorap ve pantolon ayrı alacağına çoraplı pantolonlar al ben bebeğim doğduğundan beri kullanıyorum süper birşey, sonra üçlü tulum takımları var zıbın tulum şapka , bebeğine alabileceğin
Tulum
Uyku tulumu
Zıbın
Terleme bezi
Çoraplı pantolonlar
Eldiven küçük olduğu için yüzünü çizebilir
Bide ince alt üst takımlar alabilir sın
Çok alma çünkü bebekler çok çabuk büyüyorlar bu yüzden bir çok kıyafeti giydirmeden öylece kalıyorlar ,
Bedenleri elinden geldiğince bir iki beden büyük alman lazım

Elimden geldiğince bildiklerimi yazdım canım umarım faydası olur
Hepsine katılıyorum mariyam ve şu uyanmadan krnını doyurma işlemine ayrı bir katılıyorum ben kayrayı emziriyorum mesela şuan bile hala öyle yaprım gece ıı deyip memme dese ses çıkarmadan emzirip uyuturum asla gece uyanıp ağlmaz o yönden küçüklüğünde de uyanmasına dakikalar kala göğüsümü veririrm gece uyanamzdı o yüzden

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Hepsine katılıyorum mariyam ve şu uyanmadan krnını doyurma işlemine ayrı bir katılıyorum ben kayrayı emziriyorum mesela şuan bile hala öyle yaprım gece ıı deyip memme dese ses çıkarmadan emzirip uyuturum asla gece uyanıp ağlmaz o yönden küçüklüğünde de uyanmasına dakikalar kala göğüsümü veririrm gece uyanamzdı o yüzden
😉👍👍 Aynen canım Ali de öyle yaptığımda daha ilk aylarda gece uykusu düzene girdi , şuan bile çok şükür süt için ağlasa bile uyanmaz uykuda veririm, bu yöntem resmen hayat kurtarıyor mucizevi bişey gün boyu hayalet gibi dolaşmaktan birazda olsa kurtuluyorsun😂😂

Merhaba Kızlar Nasılsınız Napiyorsunuz Nasıl Gidiyor Sizlere Bir Kaç Sorum Olacak.
♡Bebeğimi Nasıl Giyindirmeliyim
♡Bebek Yağı Kullanmalımıyım Ne Kadar Kullanmalıyım
♡ Beslenmesi Kaç Saate Olmalı Anne Sütü Almıyor Mamayla Besliyorum
♡ Banyo Kaç Günde Bir Olmalı 2 Günde Bir Duş Aldırıyorum
♤Kıyafet Olarak Neler Almalıyım
Yardımcı Olurmusunuz ilk Bebeğim Acemiyim ☺🤗🤩
İyim cnm şükür havalar sıcak olduğu için ince giydir bebek yağı banyo sonrası kulaniyom mamayida 1 buçuk saate bir mama.veriyom 2 .3 günde bir banyo yapiyom kıyafete tulum şeklinde ince olanlar onları sık kulandim ve baya zibinla bıraktım sıcak olduğu için

Tüm sayfalar yüklendi.