Sorum var Kizlar sorum var bakarmisiniz?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Amine nur tarafından oluşturulan Kizlar sorum var bakarmisiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 615 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kizlar sorum var bakarmisiniz?
Konbuyu başlatan Amine nur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruakpinar0354

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Ablam vallaha bazı insanlar gebelik sonuna kadar yatabilirsin diyor ben birsey diyincede bana yanlış yönlendirme diyorlar gebelik 6 ayına kadar yatilabiliyormus
Canım 4. aya kadar olabilir ama sonrası sıkıntılı çünkü bebek sıkışır kan dolaşımı iyi olmaz bebek strese girer kim 6. ay diyorsa kendisi yanlış biliyor

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Canım 4. aya kadar olabilir ama sonrası sıkıntılı çünkü bebek sıkışır kan dolaşımı iyi olmaz bebek strese girer kim 6. ay diyorsa kendisi yanlış biliyor
Ablacım biliyorum bizim 8.kardesim 1 yasinda annem kartanesi dogum yaptı hiç birinde de yüz üstü yatınca görmedim ben bile bebeyim hakk8nda endişe ediyorum bide ilk gebelimde düşüktü

Sona

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğe bir şey olur diye korkma 20. Haftaya kadar bir sorun olmaz hatta doğuma kadar yatsan da bebeğe sorun olmaz zaten kese bebeği her şeyden koruyor endişe etme zamanla hatta 15. Haftadan sonra filan artık yüz üstü yatmamaya kendin başlayacaksın rahat edemeyecksin şimdi ben doktoruma dediğimde 20. Haftaya kadar yat sonra zaten rahatsız olup yatmayacaksın keyfine bak demişti öylede oldu endişe etme yani 8 haftalık gebeyim şuan da yüz üstü yatıyorum ilk gebeliğimde çok rahatsız olurdum şuan bunda öyle değilim 😂😂bakalım nereye kadar yatabileceğim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bebek ezilir diye bir şey yok bebek anne yü üstü yatınca ezilmez bebek hiç bir türlü ezilmez..
Maşallah canm 8 haftayi kecmişsin şimdi meraktan catlıyorsun dimi 🤣cinsiyetini

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Düşük yapmak ce bebeğin ezilmesi farklı şeyler yanlız ağır kaldırınca yada yüksek bir yerlere uzanınca bebek eskişerin değimne göre emzikten düşer yani anne karnında bağlı olduğu plasentadan ikisii aynı şey değil o zaman sırt üstü de yatma ikiside aynı şey sen hangi doğrultuda yatarsan yat bebek herhalükarde eziliyor. Hayır o kadar yıl okumuş doktorluk yapmış insanlardan daha iyi biliyormuş gibi konuşuyorsunuz. Kime güvenelim bana bunu açık açık diyen doktorumamı size mi? Sadece annenin yatması uygun olan poziyonlar vardır bebek ve anne arasında ki kan dolaşımı daha hızlı olsun diye onun dışında sorun olmaz
Keseye ne kadar çok güveniyorsunuz ya çoğu dusukler agir kaldırırken bile risk taşıyor ağrı kaldırmakla üstüne yatmak aynı şey öyle olsaydı eyer ağır kaldıran bir gebe kadin hiç bir zaman düşük yapmazdı. Ben daha cocuma zarar gelmesin diye yastık bile koyan bir insanım soruyorki öyle demeki endişe ediyor

Ve üstelik gebelik sonuna kadar da yüz üstü yatılmaz gebelik 6.ayina kadar yüz üstü yatılmalıdır .

Maşallah canm 8 haftayi kecmişsin şimdi meraktan catlıyorsun dimi 🤣cinsiyetini
Ahahaha aslında cinsiyet merakım yok ne olursa sağlıklı gelsin yeter oğlumda hastane hastane çok uğraştım üç ay o yüzden sağlıktan başka bir şeu dilemiyorum 🤲🏻

Son düzenleme:

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Düşük yapmak ce bebeğin ezilmesi farklı şeyler yanlız ağır kaldırınca yada yüksek bir yerlere uzanınca bebek eskişerin değimne göre emzikten düşer yani anne karnında bağlı olduğu plasentadan ikisii aynı şey değil o zaman sırt üstü de yatma ikiside aynı şey sen hangi doğrultuda yatarsan yat bebek herhalükarde eziliyor. Hayır o kadar yıl okumuş doktorluk yapmış insanlardan daha iyi biliyormuş gibi konuşuyorsunuz. Kime güvenelim bana bunu açık açık diyen doktorumamı size mi? Sadece annenin yatması uygun olan poziyonlar vardır bebek ve anne arasında ki kan dolaşımı daha hızlı olsun diye onun dışında sorun olmaz

Ahahaha aslında cinsiyet merakım yok ne olursa sağlıklı gelsin yeter oğlumda hastane hastane çok uğraştım üç ay o yüzden sağlıktan başka bir şeu dilemiyorum 🤲🏻
Farkındaysan eyer hemşire ablada beni haklı buluyor onun yazısını okumuyorsunda yok ya senin bana garezin var bence

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Farkındaysan eyer hemşire ablada beni haklı buluyor onun yazısını okumuyorsunda yok ya senin bana garezin var bence
Tanımam etmem seni neden garezin olsun hemşire ablanın yazdığı yazıları iyi oku istersen okuyup anlamaya çalış zaten sonuna kadar yat demiyoruz ama bebek ezilir diye bir şey yok diyoruz bebek ezilir tabiri yüz üstü yatma olayı için yanlış bir laf bebek hiç bir türlü anne karnında ezilmez. Belirli aydan sonra sadece yüz üstü yatmak anne ve bebek araında ki kan dolaşımı tehlikeye girer ve bebek strese girer bebeğin strese girmesi ile ezilmesi arasında kocaman bir fark var dediğim cümleleri anlamya çalışmadan direk yazı yazmaya başlıyorsun sadece sana yanlış bildiğin bir cümleyi söylüyoruz “bebek ezilir diye bir şey yok”. Umarım aradaki farkı anlamışsındır

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Tanımam etmem seni neden garezin olsun hemşire ablanın yazdığı yazıları iyi oku istersen okuyup anlamaya çalış zaten sonuna kadar yat demiyoruz ama bebek ezilir diye bir şey yok diyoruz bebek ezilir tabiri yüz üstü yatma olayı için yanlış bir laf bebek hiç bir türlü anne karnında ezilmez. Belirli aydan sonra sadece yüz üstü yatmak anne ve bebek araında ki kan dolaşımı tehlikeye girer ve bebek strese girer bebeğin strese girmesi ile ezilmesi arasında kocaman bir fark var dediğim cümleleri anlamya çalışmadan direk yazı yazmaya başlıyorsun sadece sana yanlış bildiğin bir cümleyi söylüyoruz “bebek ezilir diye bir şey yok”. Umarım aradaki farkı anlamışsındır
Sen dediklerini kendine uyguluyormusun hiç belki onun bebeğine bisey olucak Allah korusunda olmasın

Tüm sayfalar yüklendi.