Kızlar sorum var

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Kayra ve Ayra’nın Annesi tarafından oluşturulan Kızlar sorum var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,997 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Kızlar sorum var
Konbuyu başlatan Kayra ve Ayra’nın Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Bebeklere 2 aylık iken yapılan verem aşısı (BCG) her bebekte aynı etkiyi mi yaratır yani illa ateş ve huzursuzluk olmak zorunda mı.. birde bu aşı yeri ne zaman kabuk bağlar annişler
Benimkilerde olmadi ateş 1 buçuk ay sonra falan başladı önce kabuk olmayınca şaşırdım şu an 5 aylik kuruyor gibi oldu orası biraz pembe

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Bebeklere 2 aylık iken yapılan verem aşısı (BCG) her bebekte aynı etkiyi mi yaratır yani illa ateş ve huzursuzluk olmak zorunda mı.. birde bu aşı yeri ne zaman kabuk bağlar annişler
Yok canım benimki sadece iğne yapılırken ağladı o kadar ateş huzursuzluk olmadı bana hemşire dedi ki 3 gün yıkama kolunda sivilce tarzı bişey çıkarsa aşı tutmuş demektir sakın elleme dedi 4-5 ayda bağlıyormuş

Çiçek20

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum bence her bebekde başka oluyor çünki benim kızım da da öyle çok huzursuzluk falan olmadı kolay atlatdı aşı yerinde iki üç aya iyleşdi izide hayla var o geçmiyor bildiyim kadarıyla🥰

Kızım Berenin ateşi çıkıyordu ama çok değil gece ilaç verip uyutmuştum çok şükür iyi geçti

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım ben kimseyi dinlemedim aşı öncesi bı çay kaşığı pedifen verdim ne huysuzluk nede ateş oldu kızımda ama ilaç vermeyenlerde de ateş cikmayabiliyor bebekten bebeğe göre değişiyor
Anladım balım ben vermiştim ama Kayra ilacı geri getirince etki etmes sandım sonra ateş vs çıkmayınca birde ebe ateşi çıkar huysuz olur dedi Kayra tam tersi oldu korktum acaba aşı mı tutmadı diye 🤦🏻‍♀️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bizde ateş yapmıştı çok huysuzdu tam 1 hafta huysuzlugu devam etmişti uyumuyor, karnını doyurmuyordu bizimde şuan kolumuz kabuk bağlaması hafif kızarik duruyor acaba diyorum asimiz mı tutmadı diye endişelenmeye başlıyorum
Bizim de kabuk bağlamadı canım ama baya uzun sürüyormuş sanırım o kabuk bağlama evresi

Bende bilmediğim için ilk dedim ebe yanlış yaptı sonradan anladım uzun bir süreç oluyor kuzum bizimki nerdeyse 5 6 ayı bulmuştu iyileşmesi izi kalıyor bizde olduğu gibi. Endişe etme ateşi de 38 e kadar normal üstü olursa önce duş aldır takip et çıkmaya devam ederse calpol dolven 4 saatte bir dönüşümlü birgün ver hala daha yüksek olursa da doktora götürürsün. Kayra nın özellikli durumu varya ateşi önemli sadece aşının yan etkileri de 72 saat sürüyor en fazla
Teşekkür ederim kuzum ama Şükür olmadı hiç biri doktorumuz özellikle kan değerinin yükselmesini beklemişti sanırım onun da etkisi var. Bende Atel vs yapmayınca korktum işte acaba tutmadı mı diye 😂😂 ah annelik ahh ağlasq bir dert ağlamasa bir dert

Kuzum biliyosun Yusuf da huzurluksuz oldu ama pek ateşimiz çıkmadı cikarsada hemen ilaç verdim ama iki üç gün meme reddi yaşadı tabiki her çocuk bir olmazda daha bizimki kabuk baglamadi ben netten bakdigimda 6 7 ay sonra diyodu ama ne kadar doğru bilmem canim
Anladım balım balalım bekleyecez

İnşallah ateşi vs çıkmaz kuzum
Ayin 23 olucaz biz aysenurcum

Yok canım benimki sadece iğne yapılırken ağladı o kadar ateş huzursuzluk olmadı bana hemşire dedi ki 3 gün yıkama kolunda sivilce tarzı bişey çıkarsa aşı tutmuş demektir sakın elleme dedi 4-5 ayda bağlıyormuş
Anladım balım teşekkür ederim 😘

Kuzum bence her bebekde başka oluyor çünki benim kızım da da öyle çok huzursuzluk falan olmadı kolay atlatdı aşı yerinde iki üç aya iyleşdi izide hayla var o geçmiyor bildiyim kadarıyla🥰
Evet canım o aşının izi kalıyor

Kızım Berenin ateşi çıkıyordu ama çok değil gece ilaç verip uyutmuştum çok şükür iyi geçti
Yerim o tontiş ben 😍😍

Çiçek20

Kayıtlı Üye
rank
Anladım balım ben vermiştim ama Kayra ilacı geri getirince etki etmes sandım sonra ateş vs çıkmayınca birde ebe ateşi çıkar huysuz olur dedi Kayra tam tersi oldu korktum acaba aşı mı tutmadı diye 🤦🏻‍♀️

Bizim de kabuk bağlamadı canım ama baya uzun sürüyormuş sanırım o kabuk bağlama evresi

Teşekkür ederim kuzum ama Şükür olmadı hiç biri doktorumuz özellikle kan değerinin yükselmesini beklemişti sanırım onun da etkisi var. Bende Atel vs yapmayınca korktum işte acaba tutmadı mı diye 😂😂 ah annelik ahh ağlasq bir dert ağlamasa bir dert

Anladım balım balalım bekleyecez

İnşallah ateşi vs çıkmaz kuzum

Anladım balım teşekkür ederim 😘

Evet canım o aşının izi kalıyor

Yerim o tontiş ben 😍😍
Evet kuzum kalıyor🥰

Atlasim

Kayıtlı Üye
rank
Yaa kurban olurum ben ona kayrw daha verem aşısı 5 gün önce vuruldu

Peki bizim ebe 8 hafta içinde kabuk bağlaması lazım dedi o kadar uzun sürüyor mu cidden 🤦🏻‍♀️. Kayrq daha 5 gün önce vuruldu veremi mecbur. Ateşi çıkmadı acaba aşı olmadı mı vs diye şüphelendim de 🤦🏻‍♀️
Her cocukta farkli belirti gosterir cnm ne guzel atesi olmamiş bizimkisi her konuda bana eziyet etmeye bayildigi için bize normal simdide sicaktan isilik oldu canim ya surekli duşta aldirsam bir saat sonra tekrar basliyor terlemeler kayra napiyor bu sicaklarda

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Her cocukta farkli belirti gosterir cnm ne guzel atesi olmamiş bizimkisi her konuda bana eziyet etmeye bayildigi için bize normal simdide sicaktan isilik oldu canim ya surekli duşta aldirsam bir saat sonra tekrar basliyor terlemeler kayra napiyor bu sicaklarda
Zıbınla duruyor ve sabaha kadar her saat başı ağlayarak uyanıyor uykusundan 🤦🏻‍♀️ onun üstüne birde beşik alıştırma sürecimiz başladı bensiz yatmıyor o inat ben inat bakalım

Atlasim

Kayıtlı Üye
rank
Zıbınla duruyor ve sabaha kadar her saat başı ağlayarak uyanıyor uykusundan 🤦🏻‍♀️ onun üstüne birde beşik alıştırma sürecimiz başladı bensiz yatmıyor o inat ben inat bakalım
Nasil biseyse bizde zibinla yattigimiz halde ter icinde kaliyorlar kiş gelse hasta olucak diye korkuyoruz yaz gelince sicaktan durmuyorlar paranoyak olduk artik.sakin pes etme cnm alissin besigine yoksa günduzleri bile uyurken senin yaninda yatmani ister😃

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar