Konumuz”1 yaş aşısı “

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hastalıklar kategorisinde Kayra ve Ayra’nın Annesi tarafından oluşturulan Konumuz”1 yaş aşısı “ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,177 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hastalıklar
Konu Başlığı Konumuz”1 yaş aşısı “
Konbuyu başlatan Kayra ve Ayra’nın Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zümree 👸
İyi geceler prensesler yarın kayranın 1 yaş aşısı var şükür şuana kadar olana aşılarda herhangi bir yan etki olmadı inşallah bunda da olmsz diyorum ama ne gibi yan etkiler oluyor her ihtimale karşı gitmeden ağrı kesici vereceğim ama yapabileceğim başka bir şey var mı bilgili anneler yazarsa sevinirim
Ben aşıdan önce ağrı kesiciyi çok mantıklı bilmiyorum kuzum ateş insanın vucuttaki enfeksiyona karşı verdiği bir mücadele ateş yükselmeden ilaç vermek vücudun savunma mekanizmasını kırmak demek oluyor

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Bizim ebemiz ates dusurucuyu en son basamakta oneriyor. Ates yukselirken once ince giydirin diyor, hala dusmuyorsa ılık duş aldirin ve hala dusmuyorsa ates dusurucu surup verin diyor. Cocuklarin vucuduna ilac ne kadar az girerse o kadar iyi.
Ben aşıdan önce ağrı kesiciyi çok mantıklı bilmiyorum kuzum ateş insanın vucuttaki enfeksiyona karşı verdiği bir mücadele ateş yükselmeden ilaç vermek vücudun savunma mekanizmasını kırmak demek oluyor
Bacimim dedigi gibi asidan once surup vermek de mantikli gelmiyor 🤔

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Ay kızlar sorduğum iyi olmuş o halde 🤦🏻‍♀️yoksa verecektim de o zaman bizim doktor neden verin dedi ya bana önceki aşılarda
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bizim ebemiz ates dusurucuyu en son basamakta oneriyor. Ates yukselirken once ince giydirin diyor, hala dusmuyorsa ılık duş aldirin ve hala dusmuyorsa ates dusurucu surup verin diyor. Cocuklarin vucuduna ilac ne kadar az girerse o kadar iyi.

Tamamdır canım benim çok sağol

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Ay kızlar sorduğum iyi olmuş o halde 🤦🏻‍♀️yoksa verecektim de o zaman bizim doktor neden verin dedi ya bana önceki aşılarda

Tamamdır canım benim çok sağol
Bazi doktorlar isin kolayina kaciyor demek ki. Bizim cocugun doktoru disleri cikarken jel onerisi istedim onu bile onermedi. Ates dusuruculeri doktora sordugumda o da ebe gibi soyledi. Asidan once versem dedim aşının faydasini yeterli seviyede gormezsiniz dedi ve en son basamakta ates dusurucuyu kullan dedi.
Ayrica rica ederim ne demek ☺️

Aynen kuzum tam olarak aşamalar yazdığın gibi

[
Kuzum anneler genelde evhamlı oluyor belki o nedenle söylemiş olabilir. Bende aşı öncesi ağrı kesici verin diyen Hemşire çok duydum banada aynısını söyledi hemşire aşıya gelmeden ağrı kesici ver dedi ama ben 38i görmeden hiç vermedim şimdiye kadar vücudu direnç göstermeyi öğrensin diye. Hep duş aldırdım evi serin tuttum. Zaten ilacı vereceğin miktar bile önemli bir ölçü kaşığı kadar değil tam olarak bebeğin kilosuna göre ayarlanması ve öyle verilmesi gerekiyor

Lina'm❤️

Kayıtlı Üye
rank
İyi geceler prensesler yarın kayranın 1 yaş aşısı var şükür şuana kadar olana aşılarda herhangi bir yan etki olmadı inşallah bunda da olmsz diyorum ama ne gibi yan etkiler oluyor her ihtimale karşı gitmeden ağrı kesici vereceğim ama yapabileceğim başka bir şey var mı bilgili anneler yazarsa sevinirim
Seni tekrardan görmek ne güzel 🥰

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
İyiyim çok teşekkür ediyorum seni sormalı yokluğun çok belli oluyordu iyi ki geldin 🥰
Bende iyiyim kuzum ya bugun kayrayı hastaneye götürdüm normal takip için eve geldim odayı değiştirdim o ara kayranın üstüne dolap düştü şimdi yüzüne buz tutuyoruö yüzü kesildi kafası şişti of off 😣 🥺🥺

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Bende iyiyim kuzum ya bugun kayrayı hastaneye götürdüm normal takip için eve geldim odayı değiştirdim o ara kayranın üstüne dolap düştü şimdi yüzüne buz tutuyoruö yüzü kesildi kafası şişti of off 😣 🥺🥺
Cok gecmis olsun, inşallah birsey olmaz. Yuzunde kizariklik morarma falan izi cabuk gecsin dersen bepanthol krem surebilirsin. Tabii goruntuden ziyade acisi biran evvel gecsin gorunurden baska birseyi olmasin yeter. Allah şifa versin 🤲

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar