Sorum var Konumuz oruç

• Konbuyu başlatan Meral Gônúlal
  • Toplam 7 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Meral Gônúlal tarafından oluşturulan Konumuz oruç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 295 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Konumuz oruç
Konbuyu başlatan Meral Gônúlal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Dilaraaa'

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Kızlar ben 15 haftalık hamileyim doktora oruç tutabilir miyim dedim tutma dedi bende eğer bir gün tutsam bir gün tutmasam olurmu bebeğe zararı olur mu
Aynen canım bana da tutma dediler ara ara tuttum o civarlarda hamileydim şimdi de 32 olacağız tutamamm galiba

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin içinde yüzdüğü aminyotik sıvı 3 saatte bir değişiyor. Bunun içinde annenin bolca su ve sıvı tüketmesi lazım. Ayrıca anne sütün de en önemli kaynağı gün içinde içilen sudur. İslam dininde zorlama asla yoktur. Anne sevaba gireceğim derken dünyaya hazırlanan diğer canlının sağlığı da düşünülen sevap kadar önemlidir. Erteleme imkanı varken neden zorlayayım? Ben hamileliğimde ve emzirme dönemimde tutmamayı tercih edenlerdenim.

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ben 15 haftalık hamileyim doktora oruç tutabilir miyim dedim tutma dedi bende eğer bir gün tutsam bir gün tutmasam olurmu bebeğe zararı olur mu
Canım sonra telafı edebilirsin. Oruç tutsan çok halsiz kalırsız iki canlısın bebeğin rızkına engel olma hem senin hem bebeğin sağlıgı ve gelişimi için. Bebeğin sıvısı yenilenmesi gerekiyor belli saat aralıklarıyla. Sen niyetli olursa yenilenemez. Bebek idrarı yaptığı suyu değişmesi gerekiyor. Su içimi olmadığı bebeğin suyunda azalmada olabilir. Senin düşüncen genede sen bilirsin ama açlık seni mahveder

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar