Masturobasyon

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Bebis geliyor tarafından oluşturulan Masturobasyon başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,829 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Masturobasyon
Konbuyu başlatan Bebis geliyor
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Edibe dayan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Yapmak yada yapmamak sana kalmış kimse bişey diyemez. Gebelikte hormonlardan dolayı aşırı istekte olabiliyor yada aşırı soğumada. Bunlar normal şeyler canım aşırıya kaçmamak kaydıyla yapabilirsin. Sana karşı çıkan çok bilmişler daha fazla yapıyordur emin ol :)

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Yok canım bunları söyleyen yok sen söyleyincede suçlu oluyorsun eşleriniz siz VARKEN mastürbasyon yapsa burda neler konuşulurdu
Yapmak yada yapmamak sana kalmış kimse bişey diyemez. Gebelikte hormonlardan dolayı aşırı istekte olabiliyor yada aşırı soğumada. Bunlar normal şeyler canım aşırıya kaçmamak kaydıyla yapabilirsin. Sana karşı çıkan çok bilmişler daha fazla yapıyordur emin ol :)
Haline güleyim mi ağlayım mi bilemedim yazarkende demişim ben demiyorum Allah diyor diye böyle konular bazı kavimlere bile bela getirmiş sence bu dünyada olan şeyler haramların yayılmasından dolayı olmuyor mu şimdi sana soruyorum eşin niye var yada eş insana niye verilmiş haramı savunursak helak oluruz unutma ( ayriyetten eşlerimiz var canım onları yapacak kadar boş değiliz şükür olsun kendimizi pisliğe itecek kadar bırakmıyor eşlerimiz Allah razı olsun onlardan)....
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynen ben konuyu yanlıs anladım ilişki sırasında olanı sandım yoksa tek başına yapmak haram kılındı orgazm la karıştıran ben🤦‍♀️
Benim derdim muhalefet olmak değil canım küçükte olsa buyukte olsa haram olanı söylemek ben din kardeşimin asla zararına birşey demem benimde bilmediğim onca şey var arkadaşlarım söyleyince çok bilmiş olmuyorlar ben az bildiğimden hataya düşüyorum güzel bir şekilde uyarı mayetinde yazdım Allah rızası için alan alır almayan kendi bilir ateşi bol olsun

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
Herşeyi geç dinimizce haram başka diyecek bir şeyim yok ...

Ne olur bazı şeyleri normalleştirmeyin bana kızan olabilir kızın sıkıntı yok dinde bazı konular ciddidir normal olan nedir neye yaradı vardır Allah aşkına eşleriniz yok mu bunu kimseye muhalefet olsun diye söylemiyorum kimse yanlış anlamasın ama dinde HARAM diyorsa bunu ben yada bir başkası demiyor direk ALLAH C.C. yasaklamış oluyor saygılar
Bu hatam mevzusunu bana hangi sure ve ayette geçtiğini anlatrmısın? Siz o olayn tam olarak ne oldğnu bildiğinizi sanmıyorm çnkü .. açık açık yazıcamdaayp olck şmdi hey allahım ya varya nerelere saptırıyonz acaba konuyu...

P
Haline güleyim mi ağlayım mi bilemedim yazarkende demişim ben demiyorum Allah diyor diye böyle konular bazı kavimlere bile bela getirmiş sence bu dünyada olan şeyler haramların yayılmasından dolayı olmuyor mu şimdi sana soruyorum eşin niye var yada eş insana niye verilmiş haramı savunursak helak oluruz unutma ( ayriyetten eşlerimiz var canım onları yapacak kadar boş değiliz şükür olsun kendimizi pisliğe itecek kadar bırakmıyor eşlerimiz Allah razı olsun onlardan)....

Benim derdim muhalefet olmak değil canım küçükte olsa buyukte olsa haram olanı söylemek ben din kardeşimin asla zararına birşey demem benimde bilmediğim onca şey var arkadaşlarım söyleyince çok bilmiş olmuyorlar ben az bildiğimden hataya düşüyorum güzel bir şekilde uyarı mayetinde yazdım Allah rızası için alan alır almayan kendi bilir ateşi bol olsun
Pislkten kastınız ne yahu amma saçmalamşsınız sanki eş harici başkasyla bişi yapmak gibi haram vs gitmş kafanz cidden siz bu olayn daha ne oldğnu bilmiyosnz demekki ... işin dini boyutuna girerken o kavim işini iyi araştırın bence belki sizin duyduklarnz gibi olaylardna değlde başka şylerden olmştr her postun altına illa birileri dini bilgi veriyo ama kaynak belirsiz belliki...

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
“(Öyle müminler) ki, onlar ırzlarını koruyanlardır. Şu var ki zevcelerine yahut sağ ellerinin malik olduklarına (kendi cariyelerine) karşı (olan durumları) müstesnadır. Çünkü onlar (bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değildirler. O halde kim bunların ötesine geçmek isterse şüphe yok ki, onlar haddi aşanlardır.” (Mu’minûn, 23/5-7)

a) Tefsir-ü’l-Münîr ve diğer tefsir kitaplarında zikredildiği üzere Müfessirler “kim bunun ötesine geçmek isterse…” âyetini; “yani kim bunlardan başka kendilerine helâl olmayan eş ve cariyeleri arzu ederse bu tip kimseler çok aşırı giden, Allah’ın sınırlarını aşan kimselerdir. Bu ifade “mut’a nikâhı” adı verilen geçici nikâhın ve elle yapılan istimnanın (mastürbasyonun) haram olduğuna delâlet etmektedir” şeklinde tefsir etmişlerdir. (Vehbe Zuhaylî; bkz. diğer tefsir kitapları.) .)

Bu hatam mevzusunu bana hangi sure ve ayette geçtiğini anlatrmısın? Siz o olayn tam olarak ne oldğnu bildiğinizi sanmıyorm çnkü .. açık açık yazıcamdaayp olck şmdi hey allahım ya varya nerelere saptırıyonz acaba konuyu...

P

Pislkten kastınız ne yahu amma saçmalamşsınız sanki eş harici başkasyla bişi yapmak gibi haram vs gitmş kafanz cidden siz bu olayn daha ne oldğnu bilmiyosnz demekki ... işin dini boyutuna girerken o kavim işini iyi araştırın bence belki sizin duyduklarnz gibi olaylardna değlde başka şylerden olmştr her postun altına illa birileri dini bilgi veriyo ama kaynak belirsiz belliki...
Umarım yardımcı olmuştur ayetle sabit bunu da inkar etmezsiniz ayrıca konunun yanlış anlaşılacak hali yok mastürbasyon yapmak diyor nesini yanlış anlayalım haram işte bana karşı çıkıyorsunuz Allah buyuruyor diyorum dert ne sıkıntı ne Allah aşkına ya

Ulduz.kiz anesi👶❤

Kızına aşık ❤️
rank
Nasil yapiliyoya gercekten biride cvp versinya meraktan çatliyorum😇
Canim ben yapmadim amma yapanlar var nasil yapildigni diyemem😂🙈goglden araşdirsan gorrersin

Ben karşi cikmadim canim ben kimimki kimese neye gore karşi cikim sonucda hepimiz insaniz ama ehtiyacini halal yoldan ödese olmazmi?
Mutabasyon dinmizdede haram

İlk heycan

Kayıtlı Üye
rank
Burdaki birçok kişi "23/22 yaşındayım 3. hamileliğim" diyenler. O kadar erken evlenirseniz tabi mastürbasyon yapmazsınız. Hormonlarınız daha kendine gelmeden evlenmişsiniz zaten. 30dan sonra evlenin ve ilişki için evliliği bekleyin bakalım o zaman da aynı şeyi diyebiliyor musunuz. İlişkinin yasak olduğu bir çok durum yaşanıyor hamilelikte. Bebeği riske atmak yerine, içeri girmeden istekleri gidermekte yanlış birşey yok bence. Ayrıca kocanızlayken de mastürbasyon yapabilirsiniz. Kocanızın tek derdi "içeri" girmek değilse tabi

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
Burdaki birçok kişi "23/22 yaşındayım 3. hamileliğim" diyenler. O kadar erken evlenirseniz tabi mastürbasyon yapmazsınız. Hormonlarınız daha kendine gelmeden evlenmişsiniz zaten. 30dan sonra evlenin ve ilişki için evliliği bekleyin bakalım o zaman da aynı şeyi diyebiliyor musunuz. İlişkinin yasak olduğu bir çok durum yaşanıyor hamilelikte. Bebeği riske atmak yerine, içeri girmeden istekleri gidermekte yanlış birşey yok bence. Ayrıca kocanızlayken de mastürbasyon yapabilirsiniz. Kocanızın tek derdi "içeri" girmek değilse tabi
Bende 22 yaşında evlendim lütfen doğru düzgün konuşun ben bu konuya yorum bile yapmadım ama yaşım hakkında konuştuğunuz için yazıyorum. Kimse size sormuycak kaç yaşında evleneceğini herkes işine baksın. Sen canın ne istiyosa onu yap kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok.

Sinoplu

Kayıtlı Üye
rank
Canim ben yapmadim amma yapanlar var nasil yapildigni diyemem😂🙈goglden araşdirsan gorrersin

Ben karşi cikmadim canim ben kimimki kimese neye gore karşi cikim sonucda hepimiz insaniz ama ehtiyacini halal yoldan ödese olmazmi?
Mutabasyon dinmizdede haram
Ay googleda simdi igrenc resim filan cikar ben hic bakamam bosverya🤭

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank

Zevk için yapılırsa haram lakin zinadan kaçınmak için yapılırsa değil canım. Bak araştır derim

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Zevk için yapılırsa haram lakin zinadan kaçınmak için yapılırsa değil canım. Bak araştır derim
Zaten çoğumuz evli ya bunu zinadan kaçmak için yapan kimse yoktur herhalde aramızda ben direk başlığa cevap verdim burda hangimiz Allah korusun zinaya düşmemek için yapıyordur burda birşeyler yazarken kimseyi eleştirmek değil amacım bizler din kardesiyiz ve bildiğim konularda uyariyorum kimsenin zoruna gitmesin bilmediğim konu içinde bilmişlik yapmak için ortaya atmıyorum kendimi burda yok öyle değil böyle değil dendi kanıt istendi attım neden ses yok yine söylüyorum amacım eleştirmek değil ufak olsa haram demek Allah'ın yasak ettiği demek ya o yuzden söyledim 🌹🌹🌹

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar