Merhaba kizlar ikili tarama yapmayan var mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ecmelll tarafından oluşturulan Merhaba kizlar ikili tarama yapmayan var mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,930 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Merhaba kizlar ikili tarama yapmayan var mi
Konbuyu başlatan ecmelll
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ikinci beebis

Burcusimay

Kayıtlı Üye
rank
Canim ilk hamileliğimde hepsini yaptırmıştım. Ama bu defa hiç birini yaptirmicam gerek yok çünkü yüzde yüz sonuç vermiyor boşuna sanada bebeğine de eziyet yani. Bende sadece ayrıntılı ultrasona girebilirsem giricem haftam gelince

حببتى❤️

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bayanlar ikili tarama testi yaptırmayan var mı ben henüz yapmadım aile hekimim yapmamamı söyledi yani bebek engelli bile olsa 3 aydan sonra alır mısın dedi .. çoğu test sonucu yanıltıyormus.bebek engelli doğacak diye sonuç çıkıyor ama bebek dünyaya gelince hiç bı sıkıntı yok bu durum sadece sende depresyona neden olur dedi..benim de kafam çok karıştı ya .. yaptırmasam olur mu
Bn yaptırmadım hiç bı tahlili ne ikili ne üçlü nede şeker yüklemesi gerek duymadım rabbim nasıl uygun görmüşse o şekil olur insllh hepimiz sağlıklı Salih evlatlar dogururuz cnm

Gökçem💕

"minik kızım"
rank
Benim de ikili tarama zamanım perşembeye randevu verdi inşallah güzel sonuçlar alırız. Doktor hemen gün verdi sormadı yaptırmak istiyor musun diye. Yaptırayım diyorum inşallah Rabbim güzel sonuçlar nasip eder

Merhaba bayanlar ikili tarama testi yaptırmayan var mı ben henüz yapmadım aile hekimim yapmamamı söyledi yani bebek engelli bile olsa 3 aydan sonra alır mısın dedi .. çoğu test sonucu yanıltıyormus.bebek engelli doğacak diye sonuç çıkıyor ama bebek dünyaya gelince hiç bı sıkıntı yok bu durum sadece sende depresyona neden olur dedi..benim de kafam çok karıştı ya .. yaptırmasam olur mu
Ben yaptırdım canım sonuçları henüz doktora göstermedim☺️

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Canim ilk hamileliğimde hepsini yaptırmıştım. Ama bu defa hiç birini yaptirmicam gerek yok çünkü yüzde yüz sonuç vermiyor boşuna sanada bebeğine de eziyet yani. Bende sadece ayrıntılı ultrasona girebilirsem giricem haftam gelioyle m

Canim ilk hamileliğimde hepsini yaptırmıştım. Ama bu defa hiç birini yaptirmicam gerek yok çünkü yüzde yüz sonuç vermiyor boşuna sanada bebeğine de eziyet yani. Bende sadece ayrıntılı ultrasona girebilirsem giricem haftam gelince
Anlaidm cnm hayırlısı olsun ne diyelim bende yaptırmam herhalde

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Peki yaptırdınız ya sonuç naisldi sizde
Sonuç temizdi gayet sağlıklıydı bişey çıkmadı. Doğduktan sonra çocuk doktoru yok kalbi delik yok üfürme var kardiyolojiye git bilmem ne aklımızı aldı.. Oraya da gittim içim rahat etmedi çok şükür hiç bişey çıkmadı.biraz geçti yumurtalığının biri yok dedi deli ettiler. daha da o doktora adım atmadım

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Ya ama bununla ilgili cok konuşuldu burada. Bebegi aldirip aldirmama karariyla ilgili degil bu! Elbette yaptirmaniz lazim. O hekim cok biliyor hey Allahim ya, bir de aile hekimi olmuş, gitsin çorap örsün evinde!!!!
Guzel kardesim, bebegin kalbinde hasar varsa, bir kemiginde ne bileyim kalp kapakciginda bir gelisiminde sikinti varsa, bunlari ancak iyi bir perinatologa 12. ve 20.haftalarda yaptiracaginiz ayrıntılı ultrasonda ogrenebilirsiniz. Rutin kalp atışı dinletilen muayenelerde bircok sey gözden kaçıyor. Bunlari teshis edince ne mi oluyor? Dogar dogmaz bebek ameliyata alinip hayati kurtuluyor, veya annedeki preeklampsi veya başka bir sorun tespit edilip hemen müdahale ediliyor ki bebek zarar gormesin.

Lutfen araştırın araştırın araştırın. Bilmeyi istememek sorunun varligini ortadan kaldirmiyor. Diyelim ki Allahim korusun down sendromlu dogma ihtimalinin yuksrk olduğunu ogrendik? Ne mi yapicaz? En başta bevek doğduğunda sasirmayacagiz, korkmayacagiz, uzulmeyecegiz. Cunku herseye Hazirlikli olacagiz. Bu sendrom nedir, bu bebeklerin ozel bakim ihtiyaci nedir, bizi bundan sonra ne bekliyor, maddi ve manevi hazirlikli olacagiz.
Umarim anlatabildim.
Gidin tum testlerinizi yaptirip Allahin iznie saglikli ve bilincli bir bebek dogurun.

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Benim de ikili tarama zamanım perşembeye randevu verdi inşallah güzel sonuçlar alırız. Doktor hemen gün verdi sormadı yaptırmak istiyor musun diye. Yaptırayım diyorum inşallah Rabbim güzel sonuçlar nasip eder
Hayirlis olsun cnm sonucu soylersin bize de ☺️

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
Ben yaptirmadim canim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar