Merhaba kizlar ikili tarama yapmayan var mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ecmelll tarafından oluşturulan Merhaba kizlar ikili tarama yapmayan var mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,001 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Merhaba kizlar ikili tarama yapmayan var mi
Konbuyu başlatan ecmelll
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ikinci beebis

❤️Şeyma❤️İlyas❤️

❤️ Yaşama Sebeplerim ❤️
rank
Ben 12.haftada 2li test yaptirdim, yaş sebepli risk biraz yuksekti, diger degerlerde iyi cikinca doktorum sonuclar gayet iyi dedi. Baska bir test yaptirmadik.
20.haftada 2.trimester ayrıntılı ultrasona cagirdi, orada da kan testi isteniyor mu bilmiyorum. 3lu 4lu testler 2li testin sonucu sıkıntılı çıkınca isteniyor diye biliyorum.
Ayrıntılı ultrason perinatoloji mi oluyor bendende istendi o
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Nasıldı sonuç cnm
Normal çıktı çok şükür Bi sıkıntı yok şimdi de perinatoloji ye gönderdi oraya randevu al dedi alıcam yarın
Nasıldı sonuç cnm

K

Kıdemli Anne

Guest
Merhaba bayanlar ikili tarama testi yaptırmayan var mı ben henüz yapmadım aile hekimim yapmamamı söyledi yani bebek engelli bile olsa 3 aydan sonra alır mısın dedi .. çoğu test sonucu yanıltıyormus.bebek engelli doğacak diye sonuç çıkıyor ama bebek dünyaya gelince hiç bı sıkıntı yok bu durum sadece sende depresyona neden olur dedi..benim de kafam çok karıştı ya .. yaptırmasam olur mu
Ben✋ 3.gebeligim hicbirinde ikili uclu detayli yaptirmadim umursamamazlik degil benim kendi tercihim

Xxhyalxx

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bayanlar ikili tarama testi yaptırmayan var mı ben henüz yapmadım aile hekimim yapmamamı söyledi yani bebek engelli bile olsa 3 aydan sonra alır mısın dedi .. çoğu test sonucu yanıltıyormus.bebek engelli doğacak diye sonuç çıkıyor ama bebek dünyaya gelince hiç bı sıkıntı yok bu durum sadece sende depresyona neden olur dedi..benim de kafam çok karıştı ya .. yaptırmasam olur mu
Yaptım sonuç husran

Özlem87

Kayıtlı Üye
rank
Ya ama bununla ilgili cok konuşuldu burada. Bebegi aldirip aldirmama karariyla ilgili degil bu! Elbette yaptirmaniz lazim. O hekim cok biliyor hey Allahim ya, bir de aile hekimi olmuş, gitsin çorap örsün evinde!!!!
Guzel kardesim, bebegin kalbinde hasar varsa, bir kemiginde ne bileyim kalp kapakciginda bir gelisiminde sikinti varsa, bunlari ancak iyi bir perinatologa 12. ve 20.haftalarda yaptiracaginiz ayrıntılı ultrasonda ogrenebilirsiniz. Rutin kalp atışı dinletilen muayenelerde bircok sey gözden kaçıyor. Bunlari teshis edince ne mi oluyor? Dogar dogmaz bebek ameliyata alinip hayati kurtuluyor, veya annedeki preeklampsi veya başka bir sorun tespit edilip hemen müdahale ediliyor ki bebek zarar gormesin.

Lutfen araştırın araştırın araştırın. Bilmeyi istememek sorunun varligini ortadan kaldirmiyor. Diyelim ki Allahim korusun down sendromlu dogma ihtimalinin yuksrk olduğunu ogrendik? Ne mi yapicaz? En başta bevek doğduğunda sasirmayacagiz, korkmayacagiz, uzulmeyecegiz. Cunku herseye Hazirlikli olacagiz. Bu sendrom nedir, bu bebeklerin ozel bakim ihtiyaci nedir, bizi bundan sonra ne bekliyor, maddi ve manevi hazirlikli olacagiz.
Umarim anlatabildim.
Gidin tum testlerinizi yaptirip Allahin iznie saglikli ve bilincli bir bebek dogurun.
Yani mantıklı birşeyler söyleyen biri çıkmış sonunda teşekkür ederim ❤️ bizler herşeyi biliyoruz tavrından vazgeçemediğimiz sürece bu konular böyle konuşuluyor... Ben o doktordan kaçardim anında sen bilimsel düşünüp davranmak zorundasın bunun için eğitildin komşu teyze tavırlari Allah'im Allah'ım

Haticegulasik01

Kayıtlı Üye
rank
Yapmamak en güzeli

Ben bugün yeni bir post attım bunla ilgili okadar depresyona soktu ki beni 38 haftalık oldum hala kafamda deli sorular düşük risli çıkmıştı

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Down sendrmu ddlr ense kalin ddlr bissuru can sikntisi ya sıvı alalm ddkr çocuğa bir omur bakabilcenmi ddlr dedilerde dedilerr
Anlaidm cnm kaç haftalık şuan senin

Yapmamak en güzeli

Ben bugün yeni bir post attım bunla ilgili okadar depresyona soktu ki beni 38 haftalık oldum hala kafamda deli sorular düşük risli çıkmıştı
Bende yapmamaya karar verdim rabbim sağlıklı evlat versin herkese cnm

Sevdamrt

Kayıtlı Üye
rank
Bende yaptrmadım korktum

Egebaby

Kayıtlı Üye
rank
Sonuc cikana kadar dokuz dogurdum bos gereksiz sikintiya strese sokan hir test . İkinciye rabbim verirse insallah test mest hic birsey yaptirmam gerilmeye gerek yok. Rabbimden gelen basim ustune . Bence yaptirma canim . Cevremde yaptrip testi problmli cikn var bos yere birsuru sikinti cekip karnindan su aldirip sonra testi temiz cikn var . Tahlil ankraya gidecek gelecek derken karsi komsum dokuz dogurdu 3 cocuga hamile bide yani . Allah buyuk rabbim elini ayagini butun uzuvlarini tam versin insallah akilli evlat olsun .

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar