Normal doğum sonrası Sezeryan devlet Hastanesi'nde yapanlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Esra Çınarrrr tarafından oluşturulan Normal doğum sonrası Sezeryan devlet Hastanesi'nde yapanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,421 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Normal doğum sonrası Sezeryan devlet Hastanesi'nde yapanlar
Konbuyu başlatan Esra Çınarrrr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Esra Çınarrrr

Grsl

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba ilk doğumum 37.haftada normaldi ve sıkıntılıydı şuan 33 haftalık hamileyim doktorum bebek 2 hafta önden gidiyor ilk doğum sıkıntısını da göz önüne alırsak normal olmaz sezeryana alırız seni dedi ilerleyen haftalarda konuşuruz dedi ama ilk bebeğim 37 de olunca ne kadar ileride konuşabilir bilmiyorum beni bir stres sardı ... su sancı nişan vs.gelirse o an mi alacak sezeryana ya gece veya hafta sonuna denk gelirse yani devlet Hastanesi'nde normal çalışma saatleri dışında doktor olmuyor özel gibi gecenin bir vakti geleceğini de düşünmüyorum eee nolcak şimdi doktorla da ilerleyen haftada konuşacağız ama merk işte
Canım zaten 24 saat nöbette olan doktorlar var. Hastanede her saat her gün doktor var zaten merak etme.

Ikizler annesi

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba ilk doğumum 37.haftada normaldi ve sıkıntılıydı şuan 33 haftalık hamileyim doktorum bebek 2 hafta önden gidiyor ilk doğum sıkıntısını da göz önüne alırsak normal olmaz sezeryana alırız seni dedi ilerleyen haftalarda konuşuruz dedi ama ilk bebeğim 37 de olunca ne kadar ileride konuşabilir bilmiyorum beni bir stres sardı ... su sancı nişan vs.gelirse o an mi alacak sezeryana ya gece veya hafta sonuna denk gelirse yani devlet Hastanesi'nde normal çalışma saatleri dışında doktor olmuyor özel gibi gecenin bir vakti geleceğini de düşünmüyorum eee nolcak şimdi doktorla da ilerleyen haftada konuşacağız ama merk işte
Hayir cnm sen kontrole gittiginde ultrasonda bebegin gelişimine ve haftasina uygun sezeryan icin gun verecek doktor sana sen evde doğumun baslamasini beklemeyeceksin
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Daha tam belli değil diye sormadım randevu bulabilirsem bı daha ki gitmem de konuşacağız stresi sardı sadece ilk bebegimde gece suyum geldi yatış yaptık sabah oldu doğumum ama ebeler doğum yaptırdı dikisim çok olacağı için ameliyata alirlarken doktorum geldi bir ilcenin devlet hastanesi gece kadın doğumda acil sezaryan için nöbetçi doktor var mı bilmiyorum
Sezeryanda acillik bir durum olmaz cnm doktorlar o hadde getirmeden gun veriyorlar zaten benim ilk doğumum sezeryan dogum sancisi nedir hic bilmiyorum doktorum gun vermişti gittik dogum gerçekleşti

Esra Çınarrrr

Kayıtlı Üye
rank
Canim ne sikinti olmustu ?benimde ilk dogumum normaldi ama plasenta icime yapismisti cok zor oldu o yuzden sordum

Ben devlette yaptim ama nobetci doktor vardir cogu bebek gece doguyo doktor olmasi lazim diye biliyom

Ben devlette yaptim ama nobetci doktor vardir cogu bebek gece doguyo doktor olmasi lazim diye biliyom
Yok öyle birşey değil benim suyum erken geldi bebeğim 12 saat sonra doğdu 37. Haftada ve 4 kilo doğdu doğumdan sonra bebeğim nefes filan almıyordu müdahalelerden sonra normale döndü benimde yirtigim ve kesigim coktu ameliyathanede diktiler şimdide hamilelikten dolayı iç dikislerim aşağı sarkmis ve zaman zaman kanama oluyor bebekte şuan haftasından önde olduğu için aynı seyler olmasın diye

Hayir cnm sen kontrole gittiginde ultrasonda bebegin gelişimine ve haftasina uygun sezeryan icin gun verecek doktor sana sen evde doğumun baslamasini beklemeyeceksin

Sezeryanda acillik bir durum olmaz cnm doktorlar o hadde getirmeden gun veriyorlar zaten benim ilk doğumum sezeryan dogum sancisi nedir hic bilmiyorum doktorum gun vermişti gittik dogum gerçekleşti
netten baktım genelde 38 den sonra gün veriyorlarmış ilk bebeğim 37 de olduğu için ister istemez panikliyorum buda erken olur sezeryan gününü beklemezse

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı devlet hastanelerinde tıbbi bir neden olmadıkça planlı sezaryen ameliyatlarının yapılmasını istemiyor. ... Bu konuda gerekli düzenlemeler ve eğitimler için çalışırken, aşırı doğum korkusu olan annelere raporla belgelenmek kaydı ile isteğe bağlı sezaryen hakkını tanıyor hayatım devlet hastanesinde düzenli gittiğin doktor hastanede yoksa acil gece yarısı gittiysen nöbetçi hangi doktor varsa o seni ameliyat ediyormuş ben gerekli testleri Beylikdüzü devlet hastanesi kadın doğum uzmanı na gidiyordum ona sordum ben burada olmaz işlem senin suyun geldi ama daha önce sezaryen doğum yaptın beni aramiyorlar kim nöbetçi ise o ameliyat a giriyor dedi

Esra Çınarrrr

Kayıtlı Üye
rank
Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı devlet hastanelerinde tıbbi bir neden olmadıkça planlı sezaryen ameliyatlarının yapılmasını istemiyor. ... Bu konuda gerekli düzenlemeler ve eğitimler için çalışırken, aşırı doğum korkusu olan annelere raporla belgelenmek kaydı ile isteğe bağlı sezaryen hakkını tanıyor hayatım devlet hastanesinde düzenli gittiğin doktor hastanede yoksa acil gece yarısı gittiysen nöbetçi hangi doktor varsa o seni ameliyat ediyormuş ben gerekli testleri Beylikdüzü devlet hastanesi kadın doğum uzmanı na gidiyordum ona sordum ben burada olmaz işlem senin suyun geldi ama daha önce sezaryen doğum yaptın beni aramiyorlar kim nöbetçi ise o ameliyat a giriyor dedi
Ama işte ilki de normal doğum ya bebeğim yani hastanedeki normal bir doktor sezeryan mi edecek iyice kafam karıştı umarım tez zamanda doktora randevu bulup konuşuruz

Tüm sayfalar yüklendi.