Normal dogum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ASİL 'İN Annesi tarafından oluşturulan Normal dogum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,573 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Normal dogum
Konbuyu başlatan ASİL 'İN Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Özlem tam

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Dogum ani biraz acili oluomus bebegin kafasi cikana kadar oyle duymustum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Haklsin ccanim nabayim az zmaanim kaldi artik kendimi alistirmam gerekli

Haklsin ccanim nabayim az zmaanim kaldi artik kendimi alistirmam gerekli

Zaten herkezin dogumu kwndine ozel herks n ayni deil biliorum canim sadcee neler yaptiklarini onceden bilmek istedim
Canım 3 tane normal doğum yaptım 3 üde birbirinden farklıydı ama o an gelince herşeyi unutuyorsun zaten sadece ebeleri dinliyorsun hiç korkma korkulucak hiçbirşey yok zaten ben 3 numarayı kucağıma verdiklerinde hüngür hüngür ağlamıştın neden ağlıyorsun diyolar bilmiyorum diyorum o anki duygular tarif edilemez.

ASİL 'İN Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende sizin gibi merak ediyorum ve dikiş olayı nasl oluyor hissediliyormu sonrasında bakımı falan nasl oluyo dikş yerlerinin diye aklmzda dursun tabi tecrubrleri dinlemek iyidir çok kişi yazmamş gerçi ama 🙄
Ewet nedense yazmak istemio bazilari benim postuma belirli kisiler yazior

Canım 3 tane normal doğum yaptım 3 üde birbirinden farklıydı ama o an gelince herşeyi unutuyorsun zaten sadece ebeleri dinliyorsun hiç korkma korkulucak hiçbirşey yok zaten ben 3 numarayı kucağıma verdiklerinde hüngür hüngür ağlamıştın neden ağlıyorsun diyolar bilmiyorum diyorum o anki duygular tarif edilemez.
Sira bende bende alsam bi oan gelsede oglumu kucama😊

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
Normal dogum da masaya aldiklarinda ilk neyapuyorlar bizi negibi zorluklar beklior annisler bana biraz bilgi verirmisniz kendimi normal doguma hazirlamak istiorum alismak icin 😶ilk dogumum cunki tecrubeli degilim
Canım sancı odasında bekleyip sancı ağrı çektikten sonra belli bir saatten sonra açılman yavaş veya hızlı ilerliyor, zaman gectikten sonra 10 cm bulunca o açılma çatala alıyorlar, sonrası doktor yönlendiriyor seni ıkınman gerektiği yerde, yarı kontrol sende oluyor bir bakmışsın kucağında yavrun korkulacak gibi değil Rabbim bir nefeste kurtarsin hepimizi kolay doğumlarimiz olsun inşaallah 🤍

Evlatlarim ❤️❤️

Kayıtlı Üye
rank
Normal dogum da masaya aldiklarinda ilk neyapuyorlar bizi negibi zorluklar beklior annisler bana biraz bilgi verirmisniz kendimi normal doguma hazirlamak istiorum alismak icin 😶ilk dogumum cunki tecrubeli degilim
Ben oncelikle hangi il de olduğunuzu merak ediyorum
Eğer ankaradaysaniz kesinlikle şehir hastanesini tercih etmelisiniz.
İkinci gebeliğim yine orda doğum olucak. Ben ilk gebeliğim de gece 1 de hastaneye gitim ve aç karnına gitim suni sancı verilmedi zaten 8 santim açılmam vardı ağrıyı evde cekdim daha sonra öğlen 12 buçuk da sancım başladı ve doğum ise 1:20 gece gerçekleşti ama masaya felan almadılar. Kendi odamda tek başımaydim odamda doğum gerçekleşti. Sonra o odadan başka odaya alındım ve doğumdan sonra ordaki duş da duş aldım anliyacagin eğer kendi agrini evde çekersen ve acilman iyiyse çok iyi olur çünkü parmak atarken bazen tırnakları batabiliyor. Ayrıca bazen iyi doktora denk gelemiyosun

İkinci gebeliğim yine orda doğum olucak. Ben ilk gebeliğim de gece 1 de hastaneye gitim ve aç karnına gitim suni sancı verilmedi zaten 8 santim açılmam vardı ağrıyı evde cekdim daha sonra öğlen 12 buçuk da sancım başladı ve doğum ise 1:20 gece gerçekleşti ama masaya felan almadılar. Kendi odamda tek başımaydim odamda doğum gerçekleşti. Sonra o odadan başka odaya alındım ve doğumdan sonra ordaki duş da duş aldım anliyacagin eğer kendi agrini evde çekersen ve acilman iyiyse çok iyi olur çünkü parmak atarken bazen tırnakları batabiliyor. Ayrıca bazen iyi doktora denk gelemiyosun
Dikiş ise anlamiyosun. Çünkü iğne vuruyor ben çok az hissetmiştim ama. Hiç öyle kötü değildi
Birde. Canım kesinlikle normal doğumda. Bağırmamaya çalış sen bagirdikca doktor veya ebe sana şiddetli davranıyor ağrı geldikçe ikin. Ağrı gitiginde ise nefes al bol bol çünkü normal doğum çok iyi olsada. Gercekden o sancıyi. İliklerine kadar tadiyosun 😊

ASİL 'İN Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım sancı odasında bekleyip sancı ağrı çektikten sonra belli bir saatten sonra açılman yavaş veya hızlı ilerliyor, zaman gectikten sonra 10 cm bulunca o açılma çatala alıyorlar, sonrası doktor yönlendiriyor seni ıkınman gerektiği yerde, yarı kontrol sende oluyor bir bakmışsın kucağında yavrun korkulacak gibi değil Rabbim bir nefeste kurtarsin hepimizi kolay doğumlarimiz olsun inşaallah 🤍
Insallh canim dedigin gibi olur🤗🤲🤲

Dikiş ise anlamiyosun. Çünkü iğne vuruyor ben çok az hissetmiştim ama. Hiç öyle kötü değildi
Birde. Canım kesinlikle normal doğumda. Bağırmamaya çalış sen bagirdikca doktor veya ebe sana şiddetli davranıyor ağrı geldikçe ikin. Ağrı gitiginde ise nefes al bol bol çünkü normal doğum çok iyi olsada. Gercekden o sancıyi. İliklerine kadar tadiyosun 😊
Banada eltim igne vurmuolar direk dikiolar dio sacmalior bende kendine igne vuruolar dedim kafayi yemis beni kokrtmak istio

Evlatlarim ❤️❤️

Kayıtlı Üye
rank

Banada eltim igne vurmuolar direk dikiolar dio sacmalior bende kendine igne vuruolar dedim kafayi yemis beni kokrtmak istio
Bende seni korkutmak için soylutor öyle birşey yok olsa da o ağrıyı o acıyı kadınlar nasıl kaldıracak imkanı yok canım yalan söylüyor içini ferah tut. İğne ile uyusturuyolar hisetsende çok az sanki bir sinek isirmis gibi hisediyorsun hangi ildesin canım

Canan_

Kayıtlı Üye
rank

Canım önce uyuşturup sonra dikiş atılıyor eğer doğumun kolaysa kesi bile atmıyorlar sen kimseyi dinleyip gözünü korkutma bebeğini yanda giydirilirken görünce zaten herşeyi unutuyor gözünü ondan alamıyorsun

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben sezeryanla doğum yaptım salak gibi internetten herşeyi merak edip baktım, dedim yandım Allah bittim Allah napçam ben şimdi. Korkuyla girdim doğuma korkmaz olaydım. Kimseye birşey sorma kendini korkutma hayırlısıyla inşallah kucağına alırsın. Söylenenler insanı daha çok korkutuyor🤗

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar