Normal doğumdan korkuyorum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Rabia Suyabatmaz tarafından oluşturulan Normal doğumdan korkuyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,991 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Normal doğumdan korkuyorum
Konbuyu başlatan Rabia Suyabatmaz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sıbelmamı

Rabia Suyabatmaz

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 8 haftalık gebeyim fakat şimdiden doğum kaygısı başladı maalesef ki doğumdan çok korkuyorum sezeryan istiyorum eşimde normal doğum yap diye diretiyor napmalıyım. Yardımcı olun lütfen

Sedoss

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 8 haftalık gebeyim fakat şimdiden doğum kaygısı başladı maalesef ki doğumdan çok korkuyorum sezeryan istiyorum eşimde normal doğum yap diye diretiyor napmalıyım. Yardımcı olun lütfen
Son haftalar bebek ters normal doğum olmaz filan desen mecburen sezeryanı kabul eder zaten o acıyı kendisi çekmiyor ne bilsin nasıl olacağını daha başındasın düşünüp stres etme bence canım

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım sezaryen de olsa normal doğum da olsa illa her doğumun zorluğu var doktorun gerekli görmezse en sağlıklı doğum normal bence sezaryen e yönelme derim benim kuzenim bebek ters olduğu için sezaryen oldu mecburen dikislerine iyi bakilmamis enfeksiyon kaptı tüm bebeğini kucağına alamadan hastanelik oldu ölümlerden döndü daha hamileliğin başındasin düşünmek için çok zamanın var sağlıklı olsunlar da doğumun nasıl olacağını düşünme simdiden

Zümrüş

Kayıtlı Üye
rank
Bende sezeryandan korkuyorum o dikişler 7 kat açmaları falan ürpertici . 2. Hamileliğim ilki normal doğum . Allah nasip ederse 10 tane de doğursam normal doğurmayı tercih ederim

Yeşim kuzey

Kayıtlı Üye
rank
Canım bence normal dogumdan hiç korkma normal doğumda bebek olduktan sonra ağrı acı herşey bitiyor bi hafta oldu sezeryan oldum daha yerimden kalkamiyorum seni korkutmak istemiyorum ama herşey yolunda giderse normal yap sezeryan normalden daha ağrılı ve zor oluyor

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Bak sana çok objektif yorum yapacağım normal doğum yapan biri olarak. Aynı zamanda sezeryan kesim var doğum yapmadım ama yumurtalıklarımdan ameliyatım var sezeryan kesisiyle yapıldı. Doğumda b*k gibi sancı çekiyorsun bitsin diye dua ediyorsun ebelere çemkiriyosun ne zaman bitecek diye 😂ama biliyosun ki bitecek😁 bi şekilde doğuyor epizyotomi dikişi atılırsa 15 gün çekiyorsun o alttaki dikişi dikişin benim gibi çok olursa oturamıyorsun ama yürüme yemek yeme gülme sıkıntın yok. Sezeryan kesisinde sancısız gidiyosun hastaneye( sanvı çekip girende var tabi) alıyolar doğuma bitti. Ama onun sonrası narkozdan çıkması var dikiş ağrısı var(doğum ağrısıyla asla eş değer değil) ama doğum ağrısı ondan daha kısa sürüyor tabi dikiş ağrısını 3 gün çekersin 1 haftada sızlar 10. Gün sadece temasla acır iyi bakman gerekir bebeğini emzirirken çile çekersin vs birisinde doğun sırasında birinde doğum sonrasında çekiyosun. Yani ya tam bir ağrı çekip o ağrıyı geride bırakacaksın yada daha minimal bi ağru çekip günlere yayacaksın ama sonuç olarak kolay anne olamayacaksın. Bunların arasında gğzel bişey var doğunca yanağı yanağına değecek daha o dakika o kadar sancıya iyiki diyeceksin 😘 korkma daha var 8 ayın düşünüp düşünüp kendini de bebeğini de germe bu hayatın doğal akışı bunu bunu yaşayacaksın ama mümkün olduğu kadar keyfini çıkarmaya çalış. Doğumu kaygıları düşünmek yerine bebeğini kucağına alacağını düşün mesela öyle olunca güç buluyorsun

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bak sana çok objektif yorum yapacağım normal doğum yapan biri olarak. Aynı zamanda sezeryan kesim var doğum yapmadım ama yumurtalıklarımdan ameliyatım var sezeryan kesisiyle yapıldı. Doğumda b*k gibi sancı çekiyorsun bitsin diye dua ediyorsun ebelere çemkiriyosun ne zaman bitecek diye 😂ama biliyosun ki bitecek😁 bi şekilde doğuyor epizyotomi dikişi atılırsa 15 gün çekiyorsun o alttaki dikişi dikişin benim gibi çok olursa oturamıyorsun ama yürüme yemek yeme gülme sıkıntın yok. Sezeryan kesisinde sancısız gidiyosun hastaneye( sanvı çekip girende var tabi) alıyolar doğuma bitti. Ama onun sonrası narkozdan çıkması var dikiş ağrısı var(doğum ağrısıyla asla eş değer değil) ama doğum ağrısı ondan daha kısa sürüyor tabi dikiş ağrısını 3 gün çekersin 1 haftada sızlar 10. Gün sadece temasla acır iyi bakman gerekir bebeğini emzirirken çile çekersin vs birisinde doğun sırasında birinde doğum sonrasında çekiyosun. Yani ya tam bir ağrı çekip o ağrıyı geride bırakacaksın yada daha minimal bi ağru çekip günlere yayacaksın ama sonuç olarak kolay anne olamayacaksın. Bunların arasında gğzel bişey var doğunca yanağı yanağına değecek daha o dakika o kadar sancıya iyiki diyeceksin 😘 korkma daha var 8 ayın düşünüp düşünüp kendini de bebeğini de germe bu hayatın doğal akışı bunu bunu yaşayacaksın ama mümkün olduğu kadar keyfini çıkarmaya çalış. Doğumu kaygıları düşünmek yerine bebeğini kucağına alacağını düşün mesela öyle olunca güç buluyorsun
Ne güzel açıklama olmuş valla canim ben 3 normal doğum yaptım ilk i zordu şöyle zordu suni sancı vermişlerdi bana acilmam vardı ama sancı yoktu sabah 7 de verdiler suniyi öğleden sonra 13.30 da doğdu ilk kizim ikinci kizim 4 de sancilandim 5 de hastanede isim akşam 8.45 de doğdu sancim vardı acilmam olmuş gittim üçüncü oğlan oldu gece 3 de suyum geldi 4 de gittim hastaneye 5 de dogurdum şimdi 4 uncuye gebeyim bir sıkıntı olmaz ise buda normal olacak insallah sağlıklı dogumlariniz olsun hepinizin de

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Ne güzel açıklama olmuş valla canim ben 3 normal doğum yaptım ilk i zordu şöyle zordu suni sancı vermişlerdi bana acilmam vardı ama sancı yoktu sabah 7 de verdiler suniyi öğleden sonra 13.30 da doğdu ilk kizim ikinci kizim 4 de sancilandim 5 de hastanede isim akşam 8.45 de doğdu sancim vardı acilmam olmuş gittim üçüncü oğlan oldu gece 3 de suyum geldi 4 de gittim hastaneye 5 de dogurdum şimdi 4 uncuye gebeyim bir sıkıntı olmaz ise buda normal olacak insallah sağlıklı dogumlariniz olsun hepinizin de
Yaani şimdi normal yaptım diye aay normal çok kötüü sezeryan yap derim normal doğum görmeyip sezeryan olan da gelir normal yap sezeryan çok kötü der 😁
Herkes kendi yaşadığını kötü sanarmış ya burda öyle yazıp doğum yapmayanların kafasını karıştırmaya gerek yok😁😁
İkiside b*k gibi bebeği kucağa almak güzel, 😂 😂 😂

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Canım aynen bende kızlara katılıyorum evet normal doğumda deli gibi bagiriyosun ne zaman bitecek diye ama inan en güzeli normal doğum bak benim birinci normaldi çok zordu 11 saat suni sancı çektim kabus gibiydi ama smdi ikinciye hamileyim inşallah normal olur diye dua ediyorum . Allahım hakkında hayırlısı neyse onu versin tatlım 🤗

Tüm sayfalar yüklendi.