Oğlumda kı kabizlik gecmiyor 😭😭

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Aslananne1 tarafından oluşturulan Oğlumda kı kabizlik gecmiyor 😭😭 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,248 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Oğlumda kı kabizlik gecmiyor 😭😭
Konbuyu başlatan Aslananne1
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aleyna İncirli

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Şuan 16 aylık yaklaşık 10. Aydan beri kabizlikla uğraşıyoruz doktora gittik önce beslenme şeklini değiştir dedi değiştirdim kabız yapacak hiç bisi vermiyorum lifli besleniyor ayrıca nette kabizliga iyi gelen kürleri deniyorum yine yapamıyor aşırı zorlanıyor neyse yine doktora gittik duphalac diye bi surup yazdı 1 ay kullan bırak dedi bir ay kullandık faydası oldu her gün yapıyordu bıraktık yine aynı sonra biogaia diye bi probiyotik verdi onu kullandık 2 ay bıraktık.yine aynı nereye kadar fitil.ve ilaçlarla.yapacak ki o kadar çok üzülüyorum ki şimdi kabız yapacak şeyler veriyorum desem yok hiç vermiyorum nerde hata yapıyorum anlamadım her gün acaba bugün yapacak mi diye bekliyorum yine gün sonunda fitil aldıriyorum mecbur bana bi önerisi.olan varmi 😢
Senin de diyet yapman gerekebilir yani emziriyorsan tabii sen de bi doktora git istersen canım bilmiyorum çözüm olur mu ama biz bile zorlanıyoruz yavrun daha minicik sen de dikkat et yediğine içtiğine

Aslananne1

Kayıtlı Üye
rank
Senin de diyet yapman gerekebilir yani emziriyorsan tabii sen de bi doktora git istersen canım bilmiyorum çözüm olur mu ama biz bile zorlanıyoruz yavrun daha minicik sen de dikkat et yediğine içtiğine
Ykk canım emzirmiyorum sadece mama ile besleniyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım probiyotik kullanmaya devam et ve ilaçları açıkçası verme çünkü alışıyor vücutları
Biogaia verdi kullanmaya devam edeyimmi bi zararı olur mu

Canm benim baciminda 3 yaşında oğlu var 1 yasindan beri sürekli kabız en son doktora götürdüğünde artik hangi aletle bakiyosa bagisraklari dışkıyla tıkalı demiş hatta çok afedersiniz parça parça halinde sira sıra dizili demis inşallah anlatabilmisimdir ama benim bacimin oğlu aşırı süt iciyodu doktoru kesinlikle bırakmasını söylemiş biraz zor olsada bıraktı şükür iki gün sonra dışkısıda düzeldi şükür şimdi iyi gayet normal yapiyo sen çok geç kalma canm eğer surekli kabız oluyosa yani korkutmak için söylemiyorum temkinli ol diye söylüyorum lütfen yanlış anlama beni biraz daha geç kalsa bagirsak dugumlenmesi olabilir demişti doktoru çok şükür sütü bıraktıktan sonra düzeldi acaba sende sütü çok veriyo olabilirmisin

Bide yemeğine yediği içtiği meyve suyuna varana kadar zeytinyağı kullan bir iki damla bile olsa kullan demiş doktoru istersen bunuda bı dene canm
Ykk niye yanlış anlayim çok teşekkür ederim 🙏 sizede çok geçmiş olsun normal süt vermiyorum canım mama içiyor sadece oda günde bir defa gündüz bide gece yatmadan içiyor o kadar bu söylediklerinizi dikkate alacam doktora gittiğimde söylerim bizimde bagirsklara baksin

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank

Ykk niye yanlış anlayim çok teşekkür ederim 🙏 sizede çok geçmiş olsun normal süt vermiyorum canım mama içiyor sadece oda günde bir defa gündüz bide gece yatmadan içiyor o kadar bu söylediklerinizi dikkate alacam doktora gittiğimde söylerim bizimde bagirsklara baksin
Gaz damlası da verme canım bebeğin aslında şuan kendisi gaz çıkarabilir ben doktoruna anşam veremedim ya ben oğluma doktra sormuştum gaz damlası alayım mı diye hayır kullanma zeytinyağ ver günde iki çay kaşığı en doğalı diğerleri hep gaz damlaları da geçerli bunun için bebeğin bağırsak tembwlliğine yol açıyor demişti . Doğdupundan beri bir sorun olsa zeytinyağ veriyorum çözüyor şüküe bencw sen probiyotik hariç ilaç verme miniğe

Aslananne1

Kayıtlı Üye
rank
Gaz damlası da verme canım bebeğin aslında şuan kendisi gaz çıkarabilir ben doktoruna anşam veremedim ya ben oğluma doktra sormuştum gaz damlası alayım mı diye hayır kullanma zeytinyağ ver günde iki çay kaşığı en doğalı diğerleri hep gaz damlaları da geçerli bunun için bebeğin bağırsak tembwlliğine yol açıyor demişti . Doğdupundan beri bir sorun olsa zeytinyağ veriyorum çözüyor şüküe bencw sen probiyotik hariç ilaç verme miniğe
Gaz damlası vermiyorum sadece biogaia diye bi ilaç veiryorum

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank

O gaz damlası bence onuda verme çünkü bebekler onada alışmış oluyor sen probiyotike devam et kuzum bol su sıvı alması iyi oluvaktir

Aslananne1

Kayıtlı Üye
rank

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank

Öylemi çünkü doktor röntgen çekti bagiraklarinda gaz var dedi kaka yapmadığı için ondan vermiştir
Evet canım ve emin ol yarardan çok zararı var tamamen bağırsak tembelliği yapıp ilaçsız ve damlasız gaz dışkı yapmayı önlüyor aynı örnek kötğ ama uyuşturucu bağımlıları gibi düşün ilaca bağınlı hala geliyoe bağırsak

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Şuan 16 aylık yaklaşık 10. Aydan beri kabizlikla uğraşıyoruz doktora gittik önce beslenme şeklini değiştir dedi değiştirdim kabız yapacak hiç bisi vermiyorum lifli besleniyor ayrıca nette kabizliga iyi gelen kürleri deniyorum yine yapamıyor aşırı zorlanıyor neyse yine doktora gittik duphalac diye bi surup yazdı 1 ay kullan bırak dedi bir ay kullandık faydası oldu her gün yapıyordu bıraktık yine aynı sonra biogaia diye bi probiyotik verdi onu kullandık 2 ay bıraktık.yine aynı nereye kadar fitil.ve ilaçlarla.yapacak ki o kadar çok üzülüyorum ki şimdi kabız yapacak şeyler veriyorum desem yok hiç vermiyorum nerde hata yapıyorum anlamadım her gün acaba bugün yapacak mi diye bekliyorum yine gün sonunda fitil aldıriyorum mecbur bana bi önerisi.olan varmi 😢
Metsil yazdır onu kullan cocuna o iyi gelir hem gazını alir hemde yardımcı olur bağırsaklarını çalıştırır geçmiş olsun bu arada

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Benim bebeğim 11aylik doğduğundan beri hep gaz sorunu vardı o kadar damla denedim onca yöntem ama hiç faydası olmadı yaklaşık iki aydır da kabızlık sorunu çekiyor o kadar agliyorki patlayacak derecede 🥺en son mecbur kalıp fitil veriyorum fitili de doktor tavsiye etmiyor eczaneden kendim aldım 🥺 yemeklerinede mutlaka zeytinyağı koyuyorum genelde ayran çorbası un çorbası meyveli yoğurt bunları yediriyorum bunlarda kabızlık yapmiyoki ama 🥺 artık napacagimi bilmiyorum gün içinde bekliyorum gece yatana kadar yapmıyor tamam diyorum bu gece yine uyku yok bana🥺sabahliyoruz resmen son çare yine fitil kullanmak zorunda kalıyorum 🥺🥺Allah yardımcımız olsun canım ne diyeyim 🙄🤲

Tüm sayfalar yüklendi.