Oğlumda kı kabizlik gecmiyor 😭😭

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Aslananne1 tarafından oluşturulan Oğlumda kı kabizlik gecmiyor 😭😭 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,249 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Oğlumda kı kabizlik gecmiyor 😭😭
Konbuyu başlatan Aslananne1
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aleyna İncirli

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Şuan 16 aylık yaklaşık 10. Aydan beri kabizlikla uğraşıyoruz doktora gittik önce beslenme şeklini değiştir dedi değiştirdim kabız yapacak hiç bisi vermiyorum lifli besleniyor ayrıca nette kabizliga iyi gelen kürleri deniyorum yine yapamıyor aşırı zorlanıyor neyse yine doktora gittik duphalac diye bi surup yazdı 1 ay kullan bırak dedi bir ay kullandık faydası oldu her gün yapıyordu bıraktık yine aynı sonra biogaia diye bi probiyotik verdi onu kullandık 2 ay bıraktık.yine aynı nereye kadar fitil.ve ilaçlarla.yapacak ki o kadar çok üzülüyorum ki şimdi kabız yapacak şeyler veriyorum desem yok hiç vermiyorum nerde hata yapıyorum anlamadım her gün acaba bugün yapacak mi diye bekliyorum yine gün sonunda fitil aldıriyorum mecbur bana bi önerisi.olan varmi 😢
Bak ben böyle bir paylaşım gördüm şifa olur inşaAllah

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231007_000618_Instagram.jpg
    Screenshot_20231007_000618_Instagram.jpg
    888.7 KB · Görüntüleme: 26

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Şuan 16 aylık yaklaşık 10. Aydan beri kabizlikla uğraşıyoruz doktora gittik önce beslenme şeklini değiştir dedi değiştirdim kabız yapacak hiç bisi vermiyorum lifli besleniyor ayrıca nette kabizliga iyi gelen kürleri deniyorum yine yapamıyor aşırı zorlanıyor neyse yine doktora gittik duphalac diye bi surup yazdı 1 ay kullan bırak dedi bir ay kullandık faydası oldu her gün yapıyordu bıraktık yine aynı sonra biogaia diye bi probiyotik verdi onu kullandık 2 ay bıraktık.yine aynı nereye kadar fitil.ve ilaçlarla.yapacak ki o kadar çok üzülüyorum ki şimdi kabız yapacak şeyler veriyorum desem yok hiç vermiyorum nerde hata yapıyorum anlamadım her gün acaba bugün yapacak mi diye bekliyorum yine gün sonunda fitil aldıriyorum mecbur bana bi önerisi.olan varmi 😢
Geçmiş olsun kuzum

Aslananne1

Kayıtlı Üye
rank
Benim bebeğim 11aylik doğduğundan beri hep gaz sorunu vardı o kadar damla denedim onca yöntem ama hiç faydası olmadı yaklaşık iki aydır da kabızlık sorunu çekiyor o kadar agliyorki patlayacak derecede 🥺en son mecbur kalıp fitil veriyorum fitili de doktor tavsiye etmiyor eczaneden kendim aldım 🥺 yemeklerinede mutlaka zeytinyağı koyuyorum genelde ayran çorbası un çorbası meyveli yoğurt bunları yediriyorum bunlarda kabızlık yapmiyoki ama 🥺 artık napacagimi bilmiyorum gün içinde bekliyorum gece yatana kadar yapmıyor tamam diyorum bu gece yine uyku yok bana🥺sabahliyoruz resmen son çare yine fitil kullanmak zorunda kalıyorum 🥺🥺Allah yardımcımız olsun canım ne diyeyim 🙄🤲
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bak ben böyle bir paylaşım gördüm şifa olur inşaAllah
Çok TSK ederim

Hacerd

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle çok geçmiş olsun benim kızım tam 4 yıl kabızlık çekti ne yaşadığını çok iyi anlarım ama muhtemelen bağırsakları çok yavaş çalışıyordur bağırsak da kendini toplayana kadar da çekersin onu ne besin ne yiyecek fayda etmiyor bağırsak yavaş çalıştığında magnezi kalsin diye bir ilaç var onu doktorunuza danışınız o ilaç da belirli bir süre kullanılıyor ama bir sakıncası yok ben hâlâ veririm bazen kabız olunca inşallah biran önce iyileşir birde lavman yapmanız gerektiğinde yapın alışır gibi hurafelerede inanmayın ben 3. Günde kesin yapardım çünkü baya çatlağı da vardı alınmıyor da kendi yapabildiğinde ilaç da lavman da tarih oluyor inşallah biran önce iyileşir

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
P canım seni çok çok iyi anlıyorum gerçekten ben de kızım da bir sene boyunca çektim biliyor musun tam 9 aylıkken başladı kabızlık 18-19 aylığa kadar çektik ne şuruplar verdim ne ilaçlar verdim beslenmesini de dikkat ettim ama hiçbir şekilde geçmedi en son bir özel hastaneye gitmiştik orada bir şurup yazmışlardı dulcosoft diye gerçekten o ilaç çok iyi geldi biz bir buçuk ay falan kullandık sonrasında kabızlığı tamamen geçti gerçekten çok zor bir durum yani çocuk mahvoluyor

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle çok geçmiş olsun benim kızım tam 4 yıl kabızlık çekti ne yaşadığını çok iyi anlarım ama muhtemelen bağırsakları çok yavaş çalışıyordur bağırsak da kendini toplayana kadar da çekersin onu ne besin ne yiyecek fayda etmiyor bağırsak yavaş çalıştığında magnezi kalsin diye bir ilaç var onu doktorunuza danışınız o ilaç da belirli bir süre kullanılıyor ama bir sakıncası yok ben hâlâ veririm bazen kabız olunca inşallah biran önce iyileşir birde lavman yapmanız gerektiğinde yapın alışır gibi hurafelerede inanmayın ben 3. Günde kesin yapardım çünkü baya çatlağı da vardı alınmıyor da kendi yapabildiğinde ilaç da lavman da tarih oluyor inşallah biran önce iyileşir
Bende ilaç kullanıyorum o şurubu kullanmasam yapmiyo çatlıyor resmen 🥺 osmolak diye bir şurup canım senin ilaç hangisi

Hacerd

Kayıtlı Üye
rank
Bende ilaç kullanıyorum o şurubu kullanmasam yapmiyo çatlıyor resmen 🥺 osmolak diye bir şurup canım senin ilaç hangisi
Merhabalar kullandığımız ilaç magnezi kalsin diye bir ilaç toz kıvamında bebeğin yaşına kilosuna göre doktor ne kadar kullanman gerektiğini söylüyor fayda etmezse sen kontrollü şekilde dozu artirabilirsin bizim doktorumuz öyle demişti akşam içir sabaha yapıyor osmolok ,duphalac vs çok ilaç kullandık bu ilaç kadar fayda eden olmadı

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar kullandığımız ilaç magnezi kalsin diye bir ilaç toz kıvamında bebeğin yaşına kilosuna göre doktor ne kadar kullanman gerektiğini söylüyor fayda etmezse sen kontrollü şekilde dozu artirabilirsin bizim doktorumuz öyle demişti akşam içir sabaha yapıyor osmolok ,duphalac vs çok ilaç kullandık bu ilaç kadar fayda eden olmadı
Canım oglun kaç yaşında o dediğin ilacı araştırdım ama 12yasindan küçükler kullanamaz diyo🤔

Tüm sayfalar yüklendi.